Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Sicília s pobytom pri mori letecky

Letecky
cena za osobu od
1 112 €
9.0
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Každý dobrodruh a správny cestovateľ má na svojom zozname návštevu najväčšieho talianskeho ostrova. S nami uvidíte najznámejšie miesta na Sicílii, ako stredoveké mesto Palermo, domov mýtického boha vetra na Liparských ostrovoch, archeologické nálezisko Agrigenta, najstaršie turistické centrum ostrova v prímorskom mestečku Taormina, rozhliadnete sa z vrchola aktívnej sopky Etna a zistíte, či aj na vás zapôsobí v Syrakúzach duch slávneho Archimeda, ktorý práve tu vyriekol slávne "Heuréka!"


Ubytovanie: 6x v hoteli

Stravovanie: 6x raňajky


Palermo - Monreale - Agrigento - Piazza Armerina - Noto - Syrakúzy - Etna - Taormína - Liparské ostrovy


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
letecká
Program zájazdu
-

1. deň - odlet z Viedne do Palerma, presun do Monreale neďaleko hlavného mesta. Návšteva katedrály, ktorá patrí k najzachovalejším príkladom normanskej architektúry na svete. Mozaiky v nej zaberajú viac ako 6000 m2. Prehliadka stredovekého centra mesta Palermo (UNESCO), kráľovský palác so slávnou podzemnou kaplnkou Capella Palatina s jedinečnou mozaikovou výzdobou a kryptou, katedrála Nanebovzatia Panny Márie z 12. storočia, radnica v budove Orlieho paláca, kláštor kapucínov s katakombami. Ubytovanie a nocľah.

2.deň - raňajky, presun do jedného z najvýznamnejších archeologických nálezísk Európy – Agrigenta (UNESCO), ktorého Údolie chrámov na ploche takmer 2000 hektárov ponúka pohľad do staroveku na chrámy zasvätené gréckym bohom. Tamojší Chrám Svornosti patrí k najzachovalejším chrámom svojej doby. Pokračovanie do mesta Piazza Armerina, neďaleko ktorého sa nachádza luxusný obytný komplex so záhradou a kúpeľmi tvorený 45 miestnosťami. Ide o Villu Romana del Casale (UNESCO), ktorá je najrozsiahlejším a najbohatším komplexom antických rímskych mozaík na svete. Pokračovanie na východné pobrežie, ubytovanie a nocľah.

3. deň - raňajky, deň určený na, oddych pri mori a kúpanie.

4. deň - raňajky, výlet na Etnu (UNESCO), najvyššiu aktívnu sopku Európy. Fakultatívne možnosť vyviezť sa lanovkou a terénnymi autami až pod samotný kráter do oblasti lávových polí vo výške takmer 3000 metrov nad morom, kde podľa mytológie prebýval Vulcan, rímsky boh ohňa. Príchod do Taorminy, malebného mesta na brehu Iónskeho mora na úpätí vrchu Monte Tauro, ktoré je najstarším a najznámejším turistickým centrom na Sicílii. Prehliadka centra mesta, promenáda Corso Umberto I., katedrála San Nicolo, gotický palác Palazzo Corvaio, kláštor Badia Vecchia, mestská brána Porta Catania. Návšteva zachovalého starovekého gréckeho divadla s výhľadom na Etnu. Ubytovanie a nocľah.

5. deň – raňajky, výlet loďou na Liparské ostrovy (UNESCO), ľudovo známe aj ako Eolské ostrovy, medzi Etnou a Vezuvom, kde podľa starej mytológie žil antický boh vetra. Návšteva ostrovov Vulcano a Lipari. Návrat do hotela.

6. deň - raňajky, presun do mesta Syrakúzy (UNESCO), ktoré od staroveku patrí medzi najvýznamnejšie mestá na Sicílii. Okrem iného bolo bydliskom Archimeda, jedného z najväčších antických matematikov a filozofov, autora citátu „Heuréka!“. Prehliadka archeologického parku a starého mesta s námestím Piazza del Duomo. Pokračovanie do mesta barokovej architektúry – Nota (UNESCO). Prechádzka uličkami popri Porta Reale, kostole Sv. Františka, či námestím dokonalých proporcií s katedrálou a impozantnými palácmi. Návrat do hotela.

7. deň - raňajky, odlet z Catanie do Viedne.

V cene je zahrnuté
-
6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň – Palermo/Catania – Viedeň, 1x príručná batožina 8 kg/os., 1x podpalubná batožina 23 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, plavba na Liparské ostrovy, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,- EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 100 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 215 EUR/6 nocí. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Čarovné Alsasko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Morava
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Maďarsko - krajina kúpeľov a vína
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Istanbul letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri