Last Minute

Sicília s pobytom pri mori letecky

Každý správny cestovateľ má na svojom zozname návštevu najväčšieho talianskeho ostrova. Uvidíte, či aj na vás zapôsobí v Syrakúzach duch slávneho Archimeda, ktorý práve tu vyriekol "Heuréka!" Program
od 1 455 € 1 332 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 17.09. - 23.09.

    Ut - Po 6 nocí
    • VIE
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 1 455,00 € 1 331,50 €

V cene sú zahrnuté

6x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň – Palermo/Catania – Viedeň, 1x príručná batožina 8 kg/os., 1x podpalubná batožina 23 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, plavba na Liparské ostrovy, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 100 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 215 EUR/6 nocí. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Program zájazdu

1. deň 2. deň 7. deň 4. deň 5. deň 6. deň 3. deň
Odlet z Viedne do Palerma, presun do Monreale neďaleko hlavného mesta. Návšteva katedrály, ktorá patrí k najzachovalejším príkladom normanskej architektúry na svete. Mozaiky v nej zaberajú viac ako 6000 m2. Prehliadka stredovekého centra mesta Palermo (UNESCO), kráľovský palác so slávnou podzemnou kaplnkou Capella Palatina s jedinečnou mozaikovou výzdobou a kryptou, katedrála Nanebovzatia Panny Márie z 12. storočia, radnica v budove Orlieho paláca, kláštor kapucínov s katakombami. Ubytovanie a nocľah.
Raňajky, presun do jedného z najvýznamnejších archeologických nálezísk Európy – Agrigenta (UNESCO), ktorého Údolie chrámov na ploche takmer 2000 hektárov ponúka pohľad do staroveku na chrámy zasvätené gréckym bohom. Tamojší Chrám Svornosti patrí k najzachovalejším chrámom svojej doby. Pokračovanie do mesta Piazza Armerina, neďaleko ktorého sa nachádza luxusný obytný komplex so záhradou a kúpeľmi tvorený 45 miestnosťami. Ide o Villu Romana del Casale (UNESCO), ktorá je najrozsiahlejším a najbohatším komplexom antických rímskych mozaík na svete. Pokračovanie na východné pobrežie, ubytovanie a nocľah.
Raňajky, deň určený na oddych pri mori a kúpanie.
Raňajky, výlet na Etnu (UNESCO), najvyššiu aktívnu sopku Európy. Fakultatívne možnosť vyviezť sa lanovkou a terénnymi autami až pod samotný kráter do oblasti lávových polí vo výške takmer 3000 metrov nad morom, kde podľa mytológie prebýval Vulcan, rímsky boh ohňa. Príchod do Taorminy, malebného mesta na brehu Iónskeho mora na úpätí vrchu Monte Tauro, ktoré je najstarším a najznámejším turistickým centrom na Sicílii. Prehliadka centra mesta, promenáda Corso Umberto I., katedrála San Nicolo, gotický palác Palazzo Corvaio, kláštor Badia Vecchia, mestská brána Porta Catania. Návšteva zachovalého starovekého gréckeho divadla s výhľadom na Etnu. Ubytovanie a nocľah.
Raňajky, výlet loďou na Liparské ostrovy (UNESCO), ľudovo známe aj ako Eolské ostrovy, medzi Etnou a Vezuvom, kde podľa starej mytológie žil antický boh vetra. Návšteva ostrovov Vulcano a Lipari. Návrat do hotela.
Raňajky, presun do mesta Syrakúzy (UNESCO), ktoré od staroveku patrí medzi najvýznamnejšie mestá na Sicílii. Okrem iného bolo bydliskom Archimeda, jedného z najväčších antických matematikov a filozofov, autora citátu „Heuréka!“. Prehliadka archeologického parku a starého mesta s námestím Piazza del Duomo. Pokračovanie do mesta barokovej architektúry – Nota (UNESCO). Prechádzka uličkami popri Porta Reale, kostole Sv. Františka, či námestím dokonalých proporcií s katedrálou a impozantnými palácmi. Návrat do hotela.
Raňajky, odlet z Catanie do Viedne.
Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Sicília

Informácie o krajine a stredisku

Taliansko

Neodolateľné jedlo, architektúra, bohatá história a rozmanité scenérie romantického Talianska obsiahnuté v našich poznávacích zájazdoch s výkladmi tých najlepších sprievodcov, ktorí dušou a srdcom zbožňujú túto krajinu a hneď v prvý deň Vás svojou láskou nakazia. Navštívte veľkolepé rímske Koloseum, vinice Toskánska, prejdite sa pobrežím Ligúrskej riviéry so skalnatými útesmi, preskúmajte horúci a temperamentý juh krajiny v Kampánii, Apúlii a na Sicílii, schlaďte sa v osviežujúcich vodách alpských jazier, alebo zažite tradičný benátsky karneval! A v neposlednom rade - Taliansko je ideálna krajina pre všetkých milovníkov gastronomických zážitkov - ochutnať môžete pravú pizzu v Neapole, čerstvé cestoviny, lahodné gelato, vynikajúce lokálne syry a šunky a samozrejme fantastické vína z rôznych regiónov.

Naši partneri