Hodnotenie klientov:  8.7
Autobusom

Toskánsko trochu inak

vypredané

podobná ponuka
Rýchly popis:

Ubytovanie: 3 x v hoteli

Stravovanie: 3 x kontinentálne raňajky


Lucca - Pisa - Volterra - San Gimignano - Monteriggioni - Siena 

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách, transfer s prestávkami cez Rakúsko a Taliansko, príchod do Talianska v neskorých večerných hodinách, ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, krátky presun do mestečka Lucca – mesta románských kostolov a skrytých palácových záhrad, prehliadka najkrajších miest - Dóm, Piazza Napoleone, Piazza San Michele s kostolom San Michele in Foro. Transfer do Pisy, známej predovšetkým vďaka šikmej 58 metrov vysokej ro - mánskej veži Torre Pendente, ktorá je jedným zo symbolov celého Talianska. Pešia prehliadka Námestia zázrakov, ktoré je srdcom Pisy, s katedrálou a Baptistériom – krstiteľnicou sv. Jána, ktorá je svojou výškou viac ako 50 m najväčšou krstiteľnicou v Taliansku. Camposanto – monumentálny starý cintorín s múzeom, pozostatky rímskych kúpeľov. Po prehliadke krátky presun späť do hotela. 

3. deň – raňajky, návšteva mestečka Volterra, ktoré bolo kedysi centrom etruskej civilizácie a známym sa stalo aj vďaka ťažbe a spracovaniu alabastra. Prehliadka námestia so stredovekými palácmi a Dómu Santa Maria Assunta. Po prehliadke krátky transfer do prekrásneho stredovekého mestečka San Gimignano, ktoré je postavené na kopci na mieste bývalého etruského osíd- lenia. Prehliadka centra mesta s Bazilikou di Santa Maria Assunta, Dómu, Palazzo del Popolo, námestia Piazza della Cisterna. Ochutnávka lahodné - ho toskánskeho vína, takmer povinná časť každej návštevy tejto krásnej krajiny. Kratučký presun do mestečka Monteriggioni, ktoré bolo založené v roku 1213 obyvateľmi Sieny a malo slúžiť ako pevnosť proti nepriateľom z Florencie. Prehliadka centra mesta: námestie Piazza Roma s románskym kostolom. Vo večerných hodinách ubytovanie v blízkosti Sieny.

4. deň – raňajky, transfer do ďalšieho krásneho toskánskeho historického mesta - Siena. Pešia prehliadka pamätihodností mesta: Bazilika sv. Dominika, Duomo, Dom sv. Kataríny Sienskej, Palazzo Publico s vežou Torre del Mangia na námestí Piazza del Campo. V popoludňajších hodinách osobné voľno, v podvečerných hodinách transfer na Slovensko.

5. deň – tranzit cez Rakúsko, v dopoludňajších hodinách príchod na Slovensko.

Cena zahŕňa:
doprava luxusným autokarom, 3 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, ochutnávka vína, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
Cena nezahŕňa:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 105,- EUR/3 noci, miestenka 7,- EUR, príplatok za dvojsedadlo 115,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR. Upozornenie: termín 13.4.-17.4. - Veľká noc.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri