Hodnotenie klientov:  8.5
Autobusom

Toskánsko trochu inak

TALIANSKO - Toskánsko

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Rýchly popis:

Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky

 

Lucca - Pisa - Volterra - San Gimignano - Monteriggioni - Siena

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách, transfer s prestávkami cez Rakúsko a Taliansko, príchod do Talianska v neskorých večerných hodinách, ubytovanie v hoteli.

2. deň – raňajky, krátky presun do mestečka Lucca – mesta románských kostolov a skrytých palácových záhrad, prehliadka najkrajších miest - Dóm, Piazza Napoleone, Piazza San Michele s kostolom San Michele in Foro. Transfer do Pisy, známej predovšetkým vďaka šikmej 58 metrov vysokej románskej veži Torre Pendente, ktorá je jedným zo symbolov celého Talianska. Pešia prehliadka Námestia zázrakov, ktoré je srdcom Pisy, s katedrálou a baptistériom – krstiteľnicou sv. Jána, ktorá je svojou výškou viac ako 50 m najväčšou krstiteľnicou v Taliansku. Camposanto – monumentálny starý cintorín s múzeom, pozostatky rímskych kúpeľov. Po prehliadke krátky presun späť do hotela.

3. deň – raňajky, návšteva mestečka Volterra, ktoré bolo kedysi centrom etruskej civilizácie a známym sa stalo aj vďaka ťažbe a spracovaniu alabastra. Prehliadka námestia so stredovekými palácmi a Dómu Santa Maria Assunta. Po prehliadke krátky transfer do prekrásneho stredovekého mestečka San Gimignano, ktoré je postavené na kopci na mieste bývalého etruského osídlenia. Prehliadka centra mesta s Bazilikou di Santa Maria Assunta, Dómu, Palazzo del Popolo, námestia Piazza della Cisterna. Ochutnávka lahodného toskánskeho vína, takmer povinná časť každej návštevy tejto krásnej oblasti. Kratučký presun do mestečka Monteriggioni, ktoré bolo založené v roku 1213 obyvateľmi Sieny a malo slúžiť ako pevnosť proti nepriateľom z Florencie. Prehliadka centra mesta: námestie Piazza Roma s románskym kostolom. Vo večerných hodinách ubytovanie v blízkosti Sieny.

4. deň – raňajky, transfer do ďalšieho krásneho toskánskeho historického mesta – Sieny, odvekého rivala Florencie. Pešia prehliadka pamätihodností mesta: bazilika sv. Dominika, katedrála Santa Maria Assunta (katedrála Nanebovzatia Panny Márie) – slávny čiernobiely Dóm je dominantou mesta a patrí k nemu aj 77 metrov vysoká zvonica, dom sv. Kataríny Sienskej – rodáčky zo Sieny, ktorá mávala rôzne zjavenia už od svojich 6 rokov, Palazzo Publico s vežou Torre del Mangia na unikátnom námestí v tvare mušle Piazza del Campo, ktoré okrem iného bolo miestom nakrúcania známej „bondovky“ - Quantum of Solace. Vo večerných hodinách transfer na Slovensko.

5. deň – tranzit cez Rakúsko, v dopoludňajších hodinách príchod na Slovensko.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, ochutnávka vína, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 10 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba do 70 rokov/deň, 5,20 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS), orientačná cena vstupov 75 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 90 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 115 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR. Upozornenie: termín 09.04. - 13.04. - Veľká noc.
Podobná ponuka TU
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento