Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Florencia letecky

Letecky
cena za osobu od
651 €
9.7
Kalkulovať
Popis
Rýchly popis
-

Kráľovná Toskánska v sebe ukrýva nádherné poklady svetoznámych umelcov. Uvidíte originál sochy Dávida od Michelangela, nezabudneme vás previesť chodbami galérie Uffizi, nadýchate sa historickej atmosféry v Palazzo Vecchio. Očarí vás katedrála Santa Maria del Fiore, známa aj pod prezývkou Il Duomo, ktorú preslávila kniha Dana Browna Inferno. Dušu pohladí prechádzka záhradami Boboli a Florenciu budete mať v malíčku.


Ubytovanie: 3x v hoteli
Stravovanie: 3x raňajky


Florencia


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava
-
letecká
Program zájazdu
-

1. deň – odlet z Viedne do Florencie/Bologne. Mesto označované za kráľovnú Toskánska a kolísku talianskej renesancie. Na jeho dnešnom vzhľade sa nepodpísala len preslávená rodina Mediciovcov, ale aj množstvo umelcov ako Botticelli, Michelangelo, či Leonardo da Vinci. Mesto založili v roku 59 pred n. l. Rimania, ktorí ho nazvali Colonia Florentia - Kvitnúca. Prechádzka mestom - kostol Santa Maria Novella s mramorovou fasádou, ktorá bola prvou veľkou bazilikou  Florencie. Pokračovanie cez časť San Lorenzo až k historickému centru Florencie a klenotu Toskánska - námestiu Duomo. Baptistérium San Giovanni, kde obyvatelia mesta najčastejšie pristupujú k sviatosti krstu a bol pokstený aj florentský rodák, básnik Dante Alighieri. Giottova zvonica so 436 schodmi a prekrásnym výhľadom na centrum mesta.  Chrám Santa Maria del Fiore a Giottovou zvonicou. Návrat do hotela.

2. deň – raňajky, návšteva Paláca Vecchio. Zvonku strohá stredoveká pevnosť je vo vnútri luxusnou rezidenciou zo 16. storočia. Pokračovanie návštevou  Galérie Uffizi – prvého novovekého múzea Európy založeného už v roku 1581, ktoré dnes patrí medzi desať najobľúbenejších a najnavštevovanejších múzeí sveta s veľkolepými majstrovskými dielami talianskych a európskych umelcov. Návrat do hotela.

3. deň – raňajky, návšteva Baziliky Santa Croce, gotického chrámu, hrobka "celebrít" ako Michelangelo, Galileo, Machiavelli alebo skladateľ Rossini. Presun cez most Ponte Vecchio na druhú stranu rieky Arno. Na najstaršom a dnes najfotografovanejšom moste ponad rieku pôvodne sídlili mäsiari, ktoých vyhnal vojvoda Ferdinando I. de Medici a na moste sa usídlili zlatníci. Na námestie Piazza De´Pitti s palácom Pitti, ktorý bol v minulosti sídlom veľkovojvodov. Ku palácu patria nádherné záhrady Boboli, ktoré sú dokonalou ukážkou talianskej parkovej úpravy. Návrat do hotela.

4. deň – raňajky, dopoludnia návšteva múzea Galleria dell´Accademia s originálmi nielen od Michelangela, alebo možnosť nákupov. Odlet do Viedne.

UPOZORNENIE: v prípade záujmu a lístky do galérie Uffizi a dell´Accademia je potrebné informovať sa v CK hneď pri objednaní zájazdu.

V cene je zahrnuté
-
3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Florencia/Bologňa - Viedeň, 1x príručná batožina 8 kg/os., 1x podpalubná batožina 23 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté
-
Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 3 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,- EUR/os./deň, vstup do Galérie Uffizi (objednaný vopred) 29 EUR/os. (25 r. +), 6 EUR/os. (18 - 25 r.), 4 EUR (ZŤP, do 18 r.), vstup do Galérie dell´Accademia (objednaný vopred) 16 EUR/os. (25 r. +), 6 EUR/os. (18 - 25 r.), 4 EUR (ZŤP, do 18 r.), orientačná cena ostatných vstupov 60 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 145 EUR/3 noci. Upozornenie: ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie.Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.
Termíny a ceny Kalkulácia
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Toskánsko letecky
Letecky 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Srdcom Švajčiarska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Veľký okruh Gréckom
Letecky 9 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
České pamiatky UNESCO
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri