Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
10 dôvodov, prečo v rámci poznávačky navštíviť Andalúziu
10 dôvodov, prečo v rámci poznávačky navštíviť Andalúziu

10 dôvodov, prečo v rámci poznávačky navštíviť Andalúziu

Andalúzia ponúka návštevníkom fascinujúcu zmes histórie, kultúry, prírody a kulinárskych zážitkov. Kúsok raja v južnej časti Španielska je miestom, kde nájdete rovnako tak krásne hory, ako aj romantické pláže. Ak váhate, či sa vybrať na poznávací zájazd do Andalúzie, tu je 10 dôvodov, prečo by ste si tento zážitok nemali odoprieť.

Príroda Andalúzia

Pestrosť krajiny

Andalúzia je pôvabná a pestrá krajina. Potešiť vás tu môžu výhľady rôzneho druhu – od zasnežených vrchov Sierra Nevady cez púšte a nádherné pláže Costa del Sol. V Malage sa ocitnete uprostred subtropických záhrad, spoznáte pohorie Sierra de Ronda, navštívite Gibraltár, užijete si výhľad na kaňon Tajo i kúpanie v mori. Táto rozmanitosť vám umožní zažiť rôzne scenérie v rámci jedného poznávacieho zájazdu.

Kultúrne dedičstvo

Andalúzia má bohatú históriu, ktorú môžete objavovať vo veľkolepých mestách ako Sevilla, Granada a Córdoba. Poteší vás návšteva múzea Pabla Picassa, najstaršieho európskeho mesta Cádizu alebo návšteva známeho Španielskeho námestia v Seville? V priestoroch sevillskej katedrály sa ukrýva hrob Krištofa Kolumba. O Córdobe sa hovorí ako o križovatke židovskej, moslimskej a katolíckej kultúry. Krásne mešity, kráľovské paláce a starobylé uličky vám umožnia ponoriť sa do minulosti.

Kultúra a História Andalúzie

Alhambra v Granade

Táto pamätihodnosť zapísaná v zozname UNESCO patrí medzi najvýznamnejšie príklady maurskej architektúry na svete. Je to nádherne zachovalý palácový komplex s rozľahlými záhradami, fontánami a komnatami. V rámci poznávacieho zájazdu do Andalúzie sa môžete pokochať aj vy.

Flamenco

Andalúzia je kolískou flamenca. Prítomnosť tejto vášnivej hudby a tanca je v celej oblasti citeľná a dostane sa vám pod kožu. Nezabudnuteľným zážitkom je návšteva autentického flamencového predstavenia.

Gastronomické dobrodružstvá

Andalúzia ponúka bohaté kulinárske zážitky. Skúste chutné tapasy, čerstvé morské plody, gazpacho a miestne vína. Nezabudnite ochutnať slávne španielske šunky a syry. Samozrejme, v rámci poznávacieho zájazdu v Andalúzii získate možnosť ochutnať produkty slávneho vinárstva Tio Pepe.

Pláže Costa del Sol

Andalúzia je jednou z tých krajín, ktoré majú najkrajšie pláže na svete. Od Malagy cez Marbellu až po Nerju, určite nájdete krásne pobrežie, kde si môžete oddýchnuť a užiť si slnko a more.

Najkrajšie pláže Andalúzia

Pueblos Blancos (Biele mestečká)

Malé biele dedinky ako Ronda či Mijas sú súčasťou tradičného španielskeho kultúrneho dedičstva. Do ich úzkych uličiek a farebných kvetov sa ľahko zamilujete.

Aktívny oddych

Ak máte radi aktívny oddych, Andalúzia má pre vás veľa ponúk. Vyskúšajte trekking v horách, jazdu na koni alebo golfové ihriská.

Aktívna dovolenka Andalúzia

Festivaly a podujatia

Andalúzia je známa pre festivaly rôzneho druhu. Sem patrí Semana Santa (Veľký týždeň) v Seville a Feria de Abril, jeden z najslávnejších festivalov flamenca.

Priateľskí ľudia

Andalúzia je miesto, kde sa hostia cítia ako doma. Andalúzania sú priateľskí a pohostinní a radi vás so svojou kultúrou zoznámia.

Krásy Andalúzie

Cesta do Andalúzie je cestou do srdca Španielska. Bez ohľadu na to, či vás Andalúzia zláka históriou, kultúrou, prírodou alebo gastronómiou, poznávací zájazd sa vám hlboko vryje do srdca.

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri