Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Costa del Maresme

Dovolenka Costa del Maresme 2024

Významná časť turistov z celej Európy mieri v lete na svoju letnú dovolenku práve do Španielska, na pobrežie Costa Brava, vďaka tomu, že sú to najbližšie pláže Španielska. Zálivy s plážami s hrubozrnným zlatistým pieskom striedajú skalnaté útesy s turistickými chodníčkami s výhľadom na pobrežie Costa Brava. Morské pobrežie pokračuje smerom na juh pod názvom Costa del Maresme a označuje sa ním oblasť, ktorá leží asi 30 km severne od Barcelony až po Blanes, ktorým začína Costa Brava. Táto časť pobrežia sa vyznačuje dlhými a širokými piesočnatými plážami s množstvom vodných aktivít, lemovanými rýchlodráhou, ktorá spája stredomorské pobrežie s vábivou a kozmopolitnou Barcelonou, pýšiacou sa množstvom kultúrnych a zábavných podnikov, obchodov a športových centier.

MALGRAT DE MAR

Malgrat de Mar je starobylé katalánske mestečko, ktoré leží na pobreží Costa del Maresme medzi mestami Pineda de Mar a Blanes. So španielskou Barcelonou ho spájajú priamo železnica aj miestne cesty či diaľnica. Hlavnou turistickou oblasťou tejto španielskej dovolenkovej destinácie je hotelová zóna, ktorá sa tiahne pozdĺž pobrežnej promenády od centra Malgratu až do susednej Santa Susanny, čo ponúka možnosť užiť si dovolenku počas dňa na pláži a večer prechádzami alebo posedením v bare pri lahodnej sangrii. Malgrat de Mar patrí k najvyhľadávanejším letoviskám na pobreží Katalánska. Neváhajte a poďte si užiť skvelú dovolenku na pobreží Stredozemného mora. Vzdialenosť od letiska v Barcelone je asi 70 minút.

SANTA SUSANNA

Santa Susanna je novopostaveným prímorským strediskom a je známa svojimi krásnymi, dobre udržiavanými plážami s pieskom, zelenými parkami a pobrežnou promenádou, ktorá plynule prechádza do strediska Malgrat de Mar na pobreží Costa del Maresme. Pri promenáde nájdete väčšinu obchodov, reštaurácií so stredomorskými špecialitami, rázovitých barov s kokteilami a diskoték, ktoré ponúkajú ideálne prežitie letnej dovolenky. Každý utorok sa konajú miestne trhy pred hotelom Indalo Park. Medzi Santa Susannou a Pinedou je športové stredisko (Dunas). Vzdialenosť od letiska v Barcelone je asi 60 minút.

Zobraziť popis destinácie Skryť popis destinácie