Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Letecky do Ligúrie, Lisabonu a na Tenerife.

Tieto poznávačky vás dostanú!

Letecky do Ligúrie, Lisabonu a na Tenerife.

Letecky do Ligúrie, Lisabonu a na Tenerife.

More obklopené horami, to je Ligúria

Ligúria je fascinujúci región v severozápadnej časti Talianska, ktorý sa rozkladá na pobreží Ligúrskeho mora a je obklopený krásnymi horami. Turistov láka pre mnohé dôvody. Jednak svojou pozíciou pri mori, a jednak pre nádherné krasové pláže. Pobrežie Stredozemného mora má veľa priaznivcov, a ak si môžete namočiť nohy do mora na niektorej z najkrajších pláží na svete, s jemným pieskom a azúrovým morom, budete sa tu cítiť ako vo sne. Cinque Terre, päť malých rybárskych dediniek vás nadchne malebnou scenériou, farebnými domami a jedinečným charakterom. Sú zapísané aj v zozname UNESCO.

Ligúrii spoznáte starobylé mestá, ako je Janov s bohatou históriou a pamiatkami, ktoré spolu s mestami ako Portofino či Santa Margherita Ligure lákajú milovníkov histórie. Milovníci turistiky a horských dobrodružstiev môžu zasa navštíviť Ligúrske hory a potom si za odmenu dopriať najlepšie talianske jedlá. Skúste čerstvé ryby, pesto, focacciu a iné miestne špeciality. Ligúria sľubuje turistom aj bohaté možnosti aktívneho oddychu, obzvlášť pri vodných športoch. Ligúria je región plný prírodných krás, spoznajte ich vďaka našim leteckým poznávacím zájazdom.

Ligúria Taliansko

Lisabon je raj pre gurmánov

Máte možnosť navštíviť Portugalsko? Chopte sa šance! Aj medzi našimi leteckými poznávacími zájazdmi natrafíte na zaujímavé miesta, medzi ktorými nesmie chýbať známy Lisabon. Hlavné mesto Portugalska, ležiace na brehu Atlantického oceánu, je jedným z najkrajších európskych miest a priťahuje turistov z celého sveta. Ponúka nádherné pláže a možnosť spestriť si pobyt pri mori vodnými športmi. Na potulkách mestom môžete obdivovať historický štýl, ktorý ide ruka v ruke s moderným dizajnom. Staré časti mesta sú plné úzkych uličiek a farebných budov, zatiaľ čo novšie časti ponúkajú futuristické architektonické skvosty. Alfama, starobylá štvrť Lisabonu, je známa svojimi úzkymi uličkami a historickými domami. Veža Belém a kláštor hieronymitov patria medzi najvýznamnejšie pamiatky v meste.

Lisabon je kolískou tradičnej portugalskej hudby fado. Návšteva reštaurácie s takýmto hudobným sprievodom je nezabudnuteľným zážitkom a isto si pochutíte aj na miestnych pokrmoch. Navštívte miestne trhy, ako je Mercado da Ribeira, a ochutnajte tradičné jedlá, ako je pastel de nata. Množstvo pouličného umenia a grafity dodávajú mestu mladistvú atmosféru. Lisabon je miestom, kde sa dobrodružstvo môže spojiť s oddychom na pláži a kde sa ponoríte do bohatej portugalskej kultúry.

Lisabon Portugalsko

Aktívna dovolenka na Tenerife

Tenerife, jeden z Kanárskych ostrovov ležiaci v Atlantickom oceáne na pobreží Afriky, je fascinujúcou destináciou, ktorá ponúka niečo pre každého. Má nádherné pláže s jemným pieskom a jasne modrým morom. Vrchol Teide (3 718 m n. m.) je najvyšším vrcholom Španielska a ponúka úchvatné výhľady a príležitosti pre turistov a horolezcov. Zvedie vás aj krásna príroda. Anaga Mountains a Los Gigantes Cliffs sa vám postarajú o nádherné fotografie do vášho cestovateľského albumu. Určite si dohodnite aj výlet loďou, okolie Tenerife vám totiž umožní zblízka pozorovať delfíny aj veľryby.

Mesto San Cristóbal de La Laguna je zapísané v zozname UNESCO a očarí historickými pamiatkami a nádhernou architektúrou. Tenerife však ponúka aj bohatú kulinársku scénu s tradičnými španielskymi jedlami a miestnymi pochúťkami. Práve na tomto ostrove zažijete jeden z najväčších a najživších karnevalov na svete, ktorý je plný farieb, tanca a hudby, Carnaval de Santa Cruz. Tenerife láka turistov ideálnymi teplotami počas celého roka, preto je ideálnym miestom na dovolenku v akomkoľvek období. Chopte sa príležitosti vycestovať na letecký poznávací zájazd na Tenerife.

Tenerife Kanárske ostrovy

 

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Toskánsko letecky
Letecky 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Srdcom Švajčiarska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Veľký okruh Gréckom
Letecky 9 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
České pamiatky UNESCO
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri