Hodnotenie klientov:  9.6
Letecky

Lisabon letecky

PORTUGALSKO - Lisabon
Rýchly popis:

Ubytovanie: 3x v hoteli
Stravovanie: 3x raňajky


Lisabon

Doprava:
letecká
Program zájazdu:

1. deň - prílet do Lisabonu, hlavného mesta Portugalska. Prechádzka malebnou historickou štvrťou Alfama s typickou maurskou architektúrou. Lemovaná je obchodmi predávajúcimi tradičné remeselné výrobky a kaviarňami. Jazda typickou portugalskou električkou, ktorá je jedným zo symbolov mesta. Návšteva hradu sv. Juraja týčiaceho sa nad mestom s veľkolepým panoramatickým výhľadom na mesto. Ubytovanie a nocľah.

2. deň - raňajky, prechádzka štvrťou Ajuda s rovnomenným palácom a botanickou záhradou. Presun do slávnej štvrti Belém s najvýznamnejšími pamiatkami mesta zaradenými do zoznamu UNESCO – kláštor sv. Hieronyma, kde leží hrobka moreplavca Vasca de Gamu a veža Belém, ktorá patrí k najfotografovanejším miestam Lisabonu. Pamätník moreplavcov Padrāo dos Descobrimentos, odkazujúci na zrod portugalskej zámorskej veľmoci. Návrat do hotela, nocľah.

3. deň - raňajky, začiatok prehliadky na námestí Rossio, presun do štvrti Baixa, možnosť vyviezť sa výťahom Santa Justa postavenom v neogotickom štýle. Pokračovanie až po námestie Praça do Comércio, ktorého vchod tvorí Víťazný oblúk s vyhliadkou. Možnosť nákupov na miestnom trhovisku Mercado da Ribeira, ktoré je rajom pre milovníkov dobrého jedla. Návrat do hotela.

4. deň - raňajky, návšteva najstaršieho rímsko-katolíckeho kostola v meste – katedrály Sé, pokračovanie k nádhernej vyhliadke Portas do Sol, odkiaľ sa naskytá očarujúci výhľad na mesto. Návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny a transfer na letisko, odlet.

V cene je zahrnuté:
3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Lisabon - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 3 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 20 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, služba COVID garancia storna (doplnkovú službu je možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS na celkovú cenu zájazdu ) 2,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 150 EUR/3 noci.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento