Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Najšťastnejší na svete sú Škandinávci? Aj vy zistíte prečo

Poznávací zájazd Škandinávsky okruh

Najšťastnejší na svete sú Škandinávci? Aj vy zistíte prečo

Najšťastnejší na svete sú Škandinávci? Aj vy zistíte prečo

Či veríte prieskumom, alebo nie, obyvatelia Škandinávie sa už dlhodobejšie označujú za najspokojnejších na svete. Môže za to lepšia životná úroveň alebo okolité prírodné scenérie, ktoré ich nabíjajú pozitívnou energiou? Vycestujte s nami na dovolenku do Škandinávie a zistite to, prvé zájazdy sú naplánované už na 13. júna!

Najväčšie atrakcie Dánska

Len čo sa trajektom z Nemecka priplavíte do Kodane, vaša rozprávková cesta sa môže začať. Krajina Hansa Christiana Andersena mnohých fascinuje vysokou gramotnosťou, ale aj najvyššími cenami pohonných hmôt v Európe. Navštívite všetky známe turistické atrakcie, ktoré možno poznáte aj z filmov – paláce, katedrály, Kruhovú vežu s výhľadom na mesto i symbol mesta – Malú morskú vílu. Dánsko je považované za najstaršiu krajinu sveta a počet bicyklov na cestách výrazne prevyšuje počet motorových vozidiel. I bežné taxíky sú vybavené nosičmi na bicykle. K Dánsku patrí aj najväčší ostrov sveta – Grónsko. Máte radi Lego? Potom vás to bude do Dánska ťahať ešte viac, pretože práve tu svetoznáma skladačka vznikla a na jej počesť tu postavili zábavný park Legoland. Kráľovský palác Amalienborrg je súčasťou zoznamu UNESCO. Máte možnosť ju vidieť na vlastné oči vďaka nášmu fakultatívnemu zájazdu do Škandinávie.

Legoland Dánsko

Vitajte vo Švédsku

Keď si v hlave usporiadate všetky tie krásne obrázky z Dánska, vaša cestovateľská dušička môže opäť začať pišťať, pretože vás čakajú pozoruhodnosti ďalšej krajiny. Vo Švédsku sa vám budú páčiť mrakodrapy, historické budovy, ale aj očarujúce prístavy. Navštívite najväčšie švédske mesto Malmö, najvyššiu budovu v Škandinávii Turning Torso. Mrakodrap je vysoký 190 metrov a architektonicky je inšpirovaný tvarom ľudského tela.

Malmo Švédsko

Fjordy, Vikingovia a Nórsko

Na zájazde nevynecháte ani návštevu ďalších známych miest ako Götebord alebo Oslo. Ak máte blízko k umeniu a budovy v tvare ľudského tela vám nepostačujú, v Osle sa nachádza park Vigeland s vyše 200 sochami zo žule, bronzu a železa. Cenné zážitky si odnesiete aj z najznámejších svetových múzeí. Poslednou zastávkou dovolenky po Škandinávskom okruhu je práve Nórsko. Právom sa označuje za perlu severu. Vďaka extrémne dlhému pobrežiu vyniká rybolovom. Nájdete tu viac ako 450-tisíc jazier, pár ich určite zazriete počas putovania za inými zaujímavosťami. Navštívite Fjord svetla – Lysefjord, a pri prechádzke po obrovskom kamennom stole Preikestolen (Kazateľnica) vystupujúcom z masívu sa môžete kochať okolitou zeleňou.

Nórsko Fjordy

Škandinávia patrí k cestovateľským snom mnohých turistov a práve vďaka nášmu okruhu môžete navštíviť najpozoruhodnejšie miesta tejto lokality. Najlepší spôsob, ako spoznať svet, je zažiť ho.

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Škandinávsky okruh
Autobusom 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri