Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Albánsko s talianskym šarmom
Albánsko s talianskym šarmom

Albánsko s talianskym šarmom

Albánsko sa stáva čoraz populárnejšou dovolenkovou destináciou z mnohých dôvodov. Jednak si tu užijete krásne pláže a okolitú prírodu, a jednak sa neoberiete o svoju dávku súkromia, pretože albánske pláže nie sú príliš preplnené. Služby sú na dobrej úrovni, a ak k tomu pridáme veľmi priaznivé ceny v reštauráciách alebo obchodoch a perfektnú gastronómiu, nemáme dôvod s rezerváciou dovolenky váhať.

Albánsko dovolenka pri mori

Prečo sú turisti Albánskom takí ohúrení?

V porovnaní s inými európskymi destináciami je Albánsko veľmi cenovo dostupné, či už ide o ubytovanie, stravovanie, alebo voľnočasové aktivity. Mnohé oblasti tejto destinácie ešte nie sú preplnené turistami, čo oceníte najmä v prípade, že si chcete vychutnať pokojnú single dovolenku, romantickú dovolenku s partnerom alebo príjemnú rodinnú dovolenku.

Počas dovolenky v Albánsku máte príležitosť relaxovať na nádherných plážach, ale si aj spraviť výlet za historickými pamiatkami. Navštíviť staroveké ruiny, stredoveké hrady alebo múzeá. V mnohých mestách objavíte osmanské alebo byzantské pamiatky. Albánsko má nádherné pláže s krištáľovo čistou vodou, najmä pozdĺž Albánskej riviéry. Hory, jazerá a národné parky vás pozývajú na turistiku objavovať prírodné krásy.

Albánsko príroda

Kedy sa oplatí vycestovať do Albánska?

Albánsko má stredomorské podnebie s horúcimi suchými letami a miernymi daždivými zimami. Teploty v letných mesiacoch často dosahujú 30 – 35 °C, zatiaľ čo zimné teploty sa pohybujú okolo 5 – 10 °C v pobrežných oblastiach a nižšie vo vnútrozemí.

Najlepší čas na návštevu Albánska je od mája do septembra. Počas týchto mesiacov je počasie teplé a slnečné, ideálne na plážové aktivity a objavovanie prírody. V júli a auguste môžu byť niektoré pláže preplnené, takže ak si chcete užiť pokojnejšiu dovolenku, ideálny bude máj, jún alebo september.

V Albánsku si pochutíte na špecialitách

V Albánsku si dosýta užijete zdravé lokálne suroviny, medzi nimi ovocie, ryby, mliečne výrobky, zeleninu a mäso. Olivový olej a čerstvé bylinky a koreniny dodávajú pokrmom autentickú chuť. V každom regióne Albánska natrafíte na rôzne špeciality. S pokrmom zvaným burek sa stretnete takmer všade v Albánsku. Ide o cesto plnené syrom, zeleninou alebo mäsom, ktoré vyzerá ako tradičná slovenská klobása alebo jaternica. Cesto je stočené do tvaru slimáka a upečené. Stredomorskou špecialitou sú aj listy viniča v tvare roliek, ktoré sú plnené ryžou, kapustou alebo mäsom. Čímkoľvek. Ochutnať tu môžete aj jahňacie pečené v jogurte, polievku z kyslého mlieka tarator alebo obľúbenú baklavu.

 Albánsko špeciality

Obľúbené albánske letoviská

  • Letovisko Pogradec sa nachádza vo východnom Albánsku a patrí na zoznam najobľúbenejších turistických letovísk. Nachádza sa pri Ohridskom jazere a neďalekom národnom parku Drilon. Letovisko sa pýši až 300 slnečnými dňami v roku.
  • Pri Jadranskom mori sa nachádza letovisko Golem, ktoré je iba na skok k prístavnému mestu Durrёs s bohatým nočným životom a množstvom rímskych pamiatok. Tu si poležíte na udržiavaných plážach, pozriete si stredoveký hradný múr aj mešitu, a ak budete mať chuť, môžete si odskočiť na juh Talianska.
  • Stredisko Borsh vás opantá pokojom, olivovými hájmi a chutnými rybami. Za perlu Albánskej riviéry sa považuje stredisko Dhërmi s pirátskou jaskyňou, plážovými barmi a večierkami, ktoré zaujmú najmä mladších cestovateľov.

 Albánsko Durres

Vycestujte do Albánska

Albánsko sa v súčasnosti považuje za malé Taliansko. Príďte si vychutnať jeho typickú atmosféru, niekde pokojnejšiu, inde rušnejšiu. V ponuke zájazdov CK Turancar nájdete dovolenkové ponuky pre overené lokality s kvalitným ubytovaním a službami, a tak sa nemusíte obávať, že sa vaša dovolenka skončí fiaskom. Buďte otvorení novým cestovateľským možnostiam a skúste dať šancu aj destináciám, o ktorých veľa nepočuť. Dovolenkou v Albánsku budete nadšení.

 

 

Vybrané zájazdy pre Vás

Tipy na poznávačky
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri