Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ****

Amphora Hotel Suites

Cyprus - Paphos - Paphos
Popis

Hotel vyniká výbornou polohou vzhľadom k turisticky atraktívnemu mestu Paphos, navyše priamo pri pláži. Poskytuje panoramatické výhľady na otvorené Stredozemné more, prístav aj stredoveký hrad.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY
 

Poloha
-
priamo pri pobreží, iba 1 km od živého turistického centra Paphosu s množstvom nákupných, zábavných či gastronomických možností, kam sa príjemnou prechádzkou dostanete po pobrežnej promenáde. Letisko Paphos je vzdialené len 9 km.
Hotel
-
vstupná hala s recepciou, bar, reštaurácia, spoločenská miestnosť so SAT TV, bazén, detský bazén, terasa na slnenie s ležadlami a slnečníkmi, bar pri bazéne. Príležitostne hotel organizuje večerný program. Športové aktivity – fitnescentrum, tenis, lekcie potápania. Golfové ihrisko vzdialené 8 km od hotela určite poteší priaznivcov tohto športu. Za poplatok hotel ponúka požičovňu automobilov. Hotel má prispôsobený bezbariérový prístup pre hendikepovaných hostí. 
Izby
-
klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou 2 prísteliek. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (sprchový kút/vaňa, WC, sušič na vlasy), SAT TV, telefón, trezor (za poplatok), súpravu na prípravu teplých nápojov, minibar (za poplatok), balkón alebo terasu. Wi-Fi internetové pripojenie zdarma.
Stravovanie
-
raňajky alebo polpenzia formou bufetových stolov. 
Doprava
-
letecká
Informácie o krajine a stredisku
-
CYPRUS
tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori zvyknú volať aj Afroditin ostrov. Podľa gréckej mytológie sa práve na tomto ostrove zrodila Afrodita – bohyňa lásky a krásy. V súčasnosti je ostrov administratívne rozdelený na dve časti, Severný Cyprus – obývaný cyperskými Turkami a južnú časť ostrova, kde žijú cyperskí Gréci. Národy, ktoré ostrov po stáročia kolonizovali, tu zanechali stopy v podobe antických chrámov, byzantských kláštorov roztrúsených po celom území, cez križiacke pevnosti, až po benátske múry a islamské mešity. Dnes Cyprus vyhľadávajú predovšetkým milovníci peknej prírody. Takmer celý ostrov je zalesnený a právom sa nazýva aj zelený ostrov. Patrí k najslnečnejším miestam v Európe s viac ako 300 slnečnými dňami v roku. Pláže majú jemný zlatistý piesok, priezračne čisté more a plytký vstup do mora. K tým najzaujímavejším miestam Severného Cypru patrí napríklad polostrov Karpaz, ktorý je vyhľadávaným národným parkom, pláže ako Golden Beach, Alagadi, Acapulco patria k tým najkrajším. Z miest odporúčame navštíviť starobylú Famagustu, hlavné mesto Nikóziu, či prímorské mestečko Kyrenia so starobylou pevnosťou. Jedinečná príroda, bohatá história ostrova, pohostinné domáce obyvateľstvo, výborná kuchyňa a vysoká úroveň poskytovaných služieb každoročne na Cyprus priťahujú množstvo návštevníkov z celého sveta. 

PAPHOS
Leží v južnej, teda v gréckej časti ostrova a ponúka kúpanie v priezračnom mori, rôznorodé pláže, krásnu prírodu aj množstvo zachovalých historických pamiatok, vďaka ktorým bolo mesto zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. K najnavštevovanejším atrakciám v okolí patrí skala Petra tou Romiou, z mytológie známe ako miesto zrodenia bohyne Afrodity. Meno Afrodity nesie aj názov miestneho aquaparku. Závan histórie vanúci z každého kúta mesta však nebráni bujarému nočnému životu, ktorým sa vyznačuje. Ďalším veľkým lákadlom sú hlbiny v okolí Paphosu, špeciálne pre potápačov za lodnými vrakmi. Medzi najznámejšie pláže patrí Lighthouse piesočnatá pláž, nad ktorou sa týči biely maják a vyznačuje sa väčšími vlnami. Asi 12 km od mesta sa rozprestiera jedna z najkrajších pláží na južnom Cypre Coral Bay, charakteristická jemným zlatým pieskom, naopak pokojným morom s pozvoľným vstupom a priezračnou vodou. Let z Bratislavy na letisko Paphos trvá približne 3 hodiny.
Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Petsas Apartments *** 14.4.2024 - 21.4.2024
Letecky
bez stravy/raňajky/polpenzia/plná penzia
cena za osobu od
197 €
Cynthiana Beach *** 14.4.2024 - 21.4.2024
Letecky
raňajky/polpenzia/all inclusive
cena za osobu od
321 €
Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Amsterdam letecky
Letecky 4-DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Čarovné Alsasko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Rozprávkové Česko a Nemecko
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri