Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

St. Raphael Resort

Cyprus - Paphos - Limassol
Popis
Impozantný hotel pre náročných hostí je obklopený rozsiahlou stredomorskou záhradou s košatými palmami na jednej z najväčších a najkrajších pláží ostrova, ocenenej Modrou vlajkou.
PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
asi minútu chôdze od najväčšej pláže ocenenej Modrou vlajkou, v dedinke Amathus neďaleko letoviska Limassol, ktorého centrum je vzdialené 11 km. Miestny autobus má zastávku priamo pred hotelom, bary a reštaurácie sú tiež v pešej dostupnosti od hotela. Letisko Paphos je vzdialené cca 70 km.
Hotel
-
vstupná hala s recepciou, lobby bar, hlavná reštaurácia, kaviareň, obchod so suvenírmi, klenotníctvo,  5 á la carte reštaurácií (1x za pobyt zdarma, nutná rezervácia vopred), snack bar, 2 bazény, záhrada a terasa s ležadlami a slnečníkmi, bar pri bazéne s prístupom priamo z bazéna, bar na pláži. O zábavu sa postarajú denné aj večerné animačné programy, živá hudba. Pre deti je k dispozícii detské ihrisko, detský bazén a miniklub. Wellness centrum – vnútorný bazén, jacuzzi, masáže a iné skrášľujúce procedúry za poplatok. Športové aktivity – fitnescentrum, tenis, basketbal, futbal, stolný tenis, lukostreľba, biliard, bedminton a volejbal. Za poplatok hotel ponúka služby práčovne, kozmetický salón, kaderníctvo, herňu a opatrovanie detí. 
Izby
-
klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek (max. pre 3 dospelých a dieťa). Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (sprchový kút/vaňa, WC, sušič na vlasy), SAT TV, telefón, trezor, minibar (naplnený pri príchode nealkoholickými nápojmi), súpravu na prípravu teplých nápojov, balkón alebo terasu. Wi-Fi internetové pripojenie zdarma.
Stravovanie
-
raňajky, polpenzia alebo ALL INCLUSIVE formou bufetových stolov – raňajky (7.00-10.00), obed (12.30-15.00), večera (19.00-22.00), ľahké občerstvenie počas dňa, zmrzlina, káva, čaj, večerný snack, miestne alkoholické a nealkoholické nápoje (10.00-23.30). Možnosť bezlepkovej alebo inej diétnej stravy na vyžiadanie.
Pláž
-
široká piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, ktorý ocenia najmä rodiny s deťmi. Plážový bar, slnečníky, ležadlá a plážové osušky zdarma. Ponuka vodných športov k dispozícii od miestneho poskytovateľa za poplatok.
Doprava
-
letecká
Informácie o krajine a stredisku
-
CYPRUS
tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori zvyknú volať aj Afroditin ostrov. Podľa gréckej mytológie sa práve na tomto ostrove zrodila Afrodita – bohyňa lásky a krásy. V súčasnosti je ostrov administratívne rozdelený na dve časti, Severný Cyprus – obývaný cyperskými Turkami a južnú časť ostrova, kde žijú cyperskí Gréci. Národy, ktoré ostrov po stáročia kolonizovali, tu zanechali stopy v podobe antických chrámov, byzantských kláštorov roztrúsených po celom území, cez križiacke pevnosti, až po benátske múry a islamské mešity. Dnes Cyprus vyhľadávajú predovšetkým milovníci peknej prírody. Takmer celý ostrov je zalesnený a právom sa nazýva aj zelený ostrov. Patrí k najslnečnejším miestam v Európe s viac ako 300 slnečnými dňami v roku. Pláže majú jemný zlatistý piesok, priezračne čisté more a plytký vstup do mora. K tým najzaujímavejším miestam Severného Cypru patrí napríklad polostrov Karpaz, ktorý je vyhľadávaným národným parkom, pláže ako Golden Beach, Alagadi, Acapulco patria k tým najkrajším. Z miest odporúčame navštíviť starobylú Famagustu, hlavné mesto Nikóziu, či prímorské mestečko Kyrenia so starobylou pevnosťou. Jedinečná príroda, bohatá história ostrova, pohostinné domáce obyvateľstvo, výborná kuchyňa a vysoká úroveň poskytovaných služieb každoročne na Cyprus priťahujú množstvo návštevníkov z celého sveta.

PAPHOS
Leží v južnej, teda v gréckej časti ostrova a ponúka kúpanie v priezračnom mori, rôznorodé pláže, krásnu prírodu aj množstvo zachovalých historických pamiatok, vďaka ktorým bolo mesto zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. K najnavštevovanejším atrakciám v okolí patrí skala Petra tou Romiou, z mytológie známe ako miesto zrodenia bohyne Afrodity. Meno Afrodity nesie aj názov miestneho aquaparku. Závan histórie vanúci z každého kúta mesta však nebráni bujarému nočnému životu, ktorým sa vyznačuje. Ďalším veľkým lákadlom sú hlbiny v okolí Paphosu, špeciálne pre potápačov za lodnými vrakmi. Medzi najznámejšie pláže patrí Lighthouse piesočnatá pláž, nad ktorou sa týči biely maják a vyznačuje sa väčšími vlnami. Asi 12 km od mesta sa rozprestiera jedna z najkrajších pláží na južnom Cypre Coral Bay, charakteristická jemným zlatým pieskom, naopak pokojným morom s pozvoľným vstupom a priezračnou vodou. Let z Bratislavy na letisko Paphos trvá približne 3 hodiny.
Termíny a ceny Kalkulácia
Video
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Provensálsko
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Tenerife letecky
Letecky 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD S POBYTOM PRI MORI
Madrid letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Katalánsko a Barcelona letecky
Letecky 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri