Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ****

Hotel Euro Village Achilleas

Grécko - Kos - Mastichari
Popis

Rozľahlý hotelový areál na obľúbenom ostrove Kos poskytuje ubytovanie vo vilkách vo veľmi pekne upravenej záhrade a ponúka širokú škálu aktivít pre pasívne aj aktívne trávenie dovolenky v Grécku. Na svoje si prídu všetky vekové kategórie, ktoré hľadajú pohodovú dovolenku v krásnom prostredí. Vďaka pestrému animačnému programu je hotel vhodný hlavne pre rodiny s deťmi. Pre mladých hotel ponúka rôznorodé športové možnosti v samotnom jeho areáli, ale aj mimo neho, ako napr. škola surfu v stredisku Mastichari.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY 

Poloha
-
hotelový komplex sa rozprestiera priamo na pláži, asi 1,8 km od centra strediska Mastichari, 21 km od hlavného mesta Kos, ktoré je ľahko dostupné pravidelnými autobusovými linkami, 7 km od letiska.
Hotel
-
recepcia, hlavná reštaurácia, tematická reštaurácia, lobby bar, bar pri bazéne, plážový bar, nočný disko bar, internetový kút, Wi-Fi internetové pripojenie v lobby zdarma, vonkajší bazén a detský bazén, slnečníky, ležadlá a osušky pri bazéne zdarma, detský miniklub, detské ihrisko, amfiteáter, pestré animačné programy, televízna miestnosť, fitnescentrum, tenisový kurt, plážový futbal, minigolf, ihrisko pre plážový volejbal, herňa, stolný tenis, zmenáreň, požičovňa áut, motocyklov a bicyklov, menšia nákupná zóna. Hotel ponúka transfer do neďalekého vodného parku Lido zdarma.
Izby
-
štandardné dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky, renovované izby typu SUPERIOR pre max. 3 osoby. Vybavenie: klimatizácia, SAT TV, telefón, trezor (zdarma), sušič na vlasy, vlastné sociálne zariadenie (vaňa, WC), balkón alebo terasa. Izby sú situované v hlavnej budove alebo v bungalovoch, s výhľadom do okolia alebo na more. Rodinné izby štandard a renovované superior sú vhodné pre max.4 osoby, majú 2 miestnosti a rovnaké vybavenie.
Stravovanie
-
all inclusive – raňajky, obedy, večere formou bufetových stolov, občerstvenie počas dňa (koláče, sendviče, pizza), čaj, káva, miestne nealkoholické a alkoholické nápoje, čapované pivo a víno, zmrzlina. Možnosť navštíviť tematickú reštauráciu.
Pláž
-
2 pieskové pláže s prímesou drobných kamienkov s pozvoľným vstupom do mora a časťou vyhradenou pre plážové športy. Na pláži je all inclusive plážový bar, sprchy aj toalety. Plážové osušky, slnečníky a ležadlá na pláži za poplatok. Vodné športy za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Plavba ku trom ostrovom 3 islands – plavba loďou so zastávkami na ostrovoch Plati, Kalymnos a Pserimos. Jedinečný program na každom z ostrovov, kúpania, návštevy továrne na spracovanie špongií a relaxu na pláži, nezahŕňa obed (55 Eur dospelý, 30 Eur dieťa 2-11,99 rokov) 

Sopečný ostrov Nissyros –  plavba loďou do prístavu Mandraki, odvoz autobusom a zostup na dno krátera aktívnej sopky Polyvotis. Prehliadka historického kláštora a tradičnej architektúry samotného prístavu Mandraki, bez vstupov a lístka do autobusu (35 Eur dospelý, 20 Eur dieťa 2-11,99 rokov)     

Okruh ostrovom City tour –  prehliadka ostrova vrátane pamiatok hlavného mesta Kos - tržnica, archeologické múzeum, mešita, Hippokratov platan, prvá nemocnica Asklepion, nezahŕňa vstupy ani obed (46 Eur dospelý, 36 Eur dieťa 2-11,99 rokov)   

Bodrum - návšteva mesta v Turecku, 50 minútová plavba loďou, voľný program (kúpanie, nakupovanie, návšteva pamiatok), povinný pas, nezahŕňa obed ani vstupy (48 Eur dospelý, 28 Eur dieťa 2-11,99 rokov + 9 EUR / osoba prístavná taxa)   

Aegean adventure - dobrodružná plavba k dvom ostrovom, Agios Antonios, ktorý sa pýši výrobou pemzy a sopečný ostrov Nissyros, kúpanie, obed, vstup do krátera, odporúčame vhodnú obuv, nezahŕňa vstup do krátera ani iné vstupy (58 Eur dospelý, 35 Eur dieťa 2-11,99 rokov vrátane autobusu)               

  

Informácie o krajine a stredisku
-

OSTROV KOS nazývaný tiež Hippokratov ostrov je tretím najväčším ostrovom súostrovia Dodekanéz v Egejskom mori. Jeho dnešná podoba je poznačená vplyvom rôznych kultúr, čoho dôkazom sú ruiny gréckych chrámov a rímskych divadiel, turecké mešity s minaretmi z čias tureckej nadvlády, či stredoveká pevnosť Johanitov. S ostrovom sa najviac spája meno antického lekára Hippokrata považovaného za zakladateľa medicíny, s ktorým sú späté aj najvyhľadávanejšie atrakcie ostrova. Jednou z nich je prvá nemocnica Asklépion zasvätená bohu lekárov Asklépiovi. Na Platanovom námestí v meste Kos si turisti radi posedia pod slávnym stromom platanom, pod ktorým Hippokrates učil svojich žiakov. Hlavné mesto Kos je zároveň strediskom zábavy. Okrem historických pamiatok sa ostrov Kos pýši aj zelenou prírodou, piesočnatými plážami a priezračným morom. Výborným podmienkam sa tešia aj milovníci najrôznejších druhov vodných športov. Vďaka svojej neveľkej rozlohe je možné preskúmať tradičné dedinky vo vnútrozemí ako Zia, Pyli, Asfendiou, Kefalos, najkrajšie pláže Paradise Beach a Golden Beach, ako aj všetky ďaľšie čarovné zákutia ostrova v priebehu jedného dňa. 


MASTICHARI

Turistickým ruchom nedotknuté prístavné mestečko na severnom pobreží ostrova Kos ponúka pokojnú dovolenku na krásnych plážach s jemným bielym pieskom. Grécke more je tu priezračne modré s občasným výskytom väčších vĺn, ktorým sa tešia hlavne priaznivci surfovania, jachtingu. Neďaleko sa nachádza vodný park Lido s tobogánmi a bazénmi aj pre tých najmenších. Nájdu sa tu obchody so suvenírmi, supermarket, ale hlavne voňavé taverny, kde môžete ochutnať najčerstvejšie rybie špeciality známe po celom ostrove a popritom si vychutnať typickú grécku hudbu. Za zábavou či nákupmi treba vyraziť do 20 km vzdialeného hlavného mesta Kos, kde premávajú pravidelné autobusové linky. Transfer z letiska Antimachia trvá len cca 20 min.

Termíny a ceny Kalkulácia
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Škandinávsky okruh
Autobusom 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri