Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ****

K. Ilios Hotel Resort & Farming

Grécko - Kos - Tigaki
Popis

Rodinný hotel s bazénom a vlastnou ekofarmou, situovaný v kľudnom a obľúbenom mestečku Tigaki, vhodný pre rodiny s deťmi, ale aj pre jednotlivcov, na jednom z romantických ostrovov Grécka, na Kose.  

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-

10 minút od pláže, 300 m od centra obchodíkov, reštaurácií, taverien a barov v Tigaki, 12 km od hlavného mesta Kos, 15 km od letiska


Hotel
-

vstupná hala s recepciou, WI-FI zdarma, reštaurácia, a´la carte reštaurácia, lobby bar, pool bar, bazén, detský bazén so šmykľavkou, ležadlá a slnečníky zdarma, detské ihrisko, vírivka, plážový volejbal, stolný tenis, fitness, minimarket, vlastná farma. Za príplatok: biliard, tenis, joga, pilates, masáže, požičovňa bicyklov a áut


Izby
-

štandardné dvojlôžkové izby s možnosťou 1 prístelky, dvojlôžková izba s prístelkou typu PREMIUM (vo vedľajšej budove, po renovácii), dvojlôžková izba typu SUPERIOR s prístelkou (priestrannejšia), rodinná izba pre 3 osoby (pohovka). Vybavenie: klimatizácia, WI-FI, LCD TV/SAT, telefón, trezor za poplatok, minichladnička, set na prípravu kávy a čaju, sociálne zariadenie s kúpelňou, WC, sušič na vlasy, balkón alebo terasa. Detská postieľka na vyžiadanie.


Stravovanie
-

all inclusive - raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov, ľahké poobedňajšie občerstvenie, zmrzlina, káva, čaj, alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby


Pláž
-
850 m od piesočnatej pláže, ležadlá a slnečníky za poplatok, vodné športy za poplatok
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Plavba ku trom ostrovom 3 islands – plavba loďou so zastávkami na ostrovoch Plati, Kalymnos a Pserimos. Jedinečný program na každom z ostrovov, kúpania, návštevy továrne na spracovanie špongií a relaxu na pláži, nezahŕňa obed (55 Eur dospelý, 30 Eur dieťa 2-11,99 rokov) 

Sopečný ostrov Nissyros –  plavba loďou do prístavu Mandraki, odvoz autobusom a zostup na dno krátera aktívnej sopky Polyvotis. Prehliadka historického kláštora a tradičnej architektúry samotného prístavu Mandraki, bez vstupov a lístka do autobusu (35 Eur dospelý, 20 Eur dieťa 2-11,99 rokov)   

Okruh ostrovom City tour –  prehliadka ostrova vrátane pamiatok hlavného mesta Kos - tržnica, archeologické múzeum, mešita, Hippokratov platan, prvá nemocnica Asklepion, nezahŕňa vstupy ani obed (46 Eur dospelý, 36 Eur dieťa 2-11,99 rokov)   

Bodrum - návšteva mesta v Turecku, 50 minútová plavba loďou, voľný program (kúpanie, nakupovanie, návšteva pamiatok), povinný pas, nezahŕňa obed ani vstupy (48 Eur dospelý, 28 Eur dieťa 2-11,99 rokov + 9 EUR / osoba prístavná taxa )   

Aegean adventure - dobrodružná plavba k dvom ostrovom, Agios Antonios, ktorý sa pýši výrobou pemzy a sopečný ostrov Nissyros, kúpanie, obed, vstup do krátera, odporúčame vhodnú obuv, nezahŕňa vstup do krátera ani iné vstupy (58 Eur dospelý, 35 Eur dieťa 2-11,99 rokov vrátane autobusu) 
  

Informácie o krajine a stredisku
-

OSTROV KOS nazývaný tiež Hippokratov ostrov je tretím najväčším ostrovom súostrovia Dodekanéz v Egejskom mori. Jeho dnešná podoba je poznačená vplyvom rôznych kultúr, čoho dôkazom sú ruiny gréckych chrámov a rímskych divadiel, turecké mešity s minaretmi z čias tureckej nadvlády, či stredoveká pevnosť Johanitov. S ostrovom sa najviac spája meno antického lekára Hippokrata považovaného za zakladateľa medicíny, s ktorým sú späté aj najvyhľadávanejšie atrakcie ostrova. Jednou z nich je prvá nemocnica Asklépion zasvätená bohu lekárov Asklépiovi. Na Platanovom námestí v meste Kos si turisti radi posedia pod slávnym stromom platanom, pod ktorým Hippokrates učil svojich žiakov. Hlavné mesto Kos je zároveň strediskom zábavy. Okrem historických pamiatok sa ostrov Kos pýši aj zelenou prírodou, piesočnatými plážami a priezračným morom. Výborným podmienkam sa tešia aj milovníci najrôznejších druhov vodných športov. Vďaka svojej neveľkej rozlohe je možné preskúmať tradičné dedinky vo vnútrozemí ako Zia, Pyli, Asfendiou, Kefalos, najkrajšie pláže Paradise Beach a Golden Beach, ako aj všetky ďaľšie čarovné zákutia ostrova v priebehu jedného dňa. 


TIGAKI
Príjemné stredisko na ostrove Kos leží na 10 km dlhej piesočnatej pláži charakteristickej priezračne čistou vodou a vstupom do mora ideálnym pre detské aktivity a užitie si dovolenky. Naopak priaznivé poveternostné podmienky potešia milovníkov vodných športov. Ponúka širokú škálu ubytovania, od jednoduchých apartmánov po luxusné hotelové komplexy. Nachádza sa tu množstvo taverien, obchodíkov aj diskoték obkolesených bujnou zeleňou a kvetinami. Transfer z letiska trvá cca 40 min.


Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Kavros Garden *** 10.7.2024 - 17.7.2024
Letecky
raňajky/polpenzia/all inclusive
cena za osobu od
478 €
Tipy na poznávačky
Krakow a Wroclaw
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri