Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Kouros Palace Hotel

Grécko - Kos - Mastichari
Popis

Kvalitný hotelový komplex postavený v modernom štýle na malebnom ostrove Kos, v blízkosti rybárskeho mestečka Mastichari, ponúka klientom pokojnú dovolenku v obľúbenom Grécku.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY 

Poloha
-
v blízkosti pláže, 2 km od mestečka Mastichari, 2,5 km od centra, 23 km od hlavného mesta Kos, 7 km od letiska
Hotel
-

hlavná budova, vstupná hala, recepcia, menšia budova s izbami, WI-FI (na recepcii za poplatok), internetový kútik (za poplatok), TV miestnosť, 2 reštaurácie, bar, snack bar, taverna na pláži, dva bazény, dva detské bazény, slnečníky a ležadlá zdarma, detský kútik, detské ihrisko, animácie, fitness, tenis, joga, aerobik, biliard, šípky, parkovisko zdarma, obchod, masáže a wellness za poplatok

Izby
-

štandardné klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky, s klimatizáciou, vybavené TV/SAT, telefónom, chladničkou, setom na kávu a čaj, sociálnym zariadením s WC, vaňou alebo sprchou, sušičom na vlasy, s výhľadom na bazén, na more, do záhrady. K dispozícii sú aj rodinné izby s oddelenými miestnosťami, junior suity, izby s privátnym bazénom, s rovnakým vybavením.


Stravovanie
-

all inclusive - raňajky, obedy a večere formou bufetu, občerstvenie počas dňa vo forme teplých a studených snackov, koláčikov, pizze, sendvičov, zmrzliny, cookies, obložených chlebíkov, ovocia, neobmedzená konzumácia miestnych alkoholických a nealkoholických nápojov miestnej výroby

Pláž
-
200 m od piesočnatej pláže, slnečníky a ležadlá za poplatok, plážové osušky zdarma
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Plavba ku trom ostrovom 3 islands – plavba loďou so zastávkami na ostrovoch Plati, Kalymnos a Pserimos. Jedinečný program na každom z ostrovov, kúpania, návštevy továrne na spracovanie špongií a relaxu na pláži, nezahŕňa obed (55 Eur dospelý, 30 Eur dieťa 2-11,99 rokov) 

Sopečný ostrov Nissyros –  plavba loďou do prístavu Mandraki, odvoz autobusom a zostup na dno krátera aktívnej sopky Polyvotis. Prehliadka historického kláštora a tradičnej architektúry samotného prístavu Mandraki, bez vstupov a lístka do autobusu (35 Eur dospelý, 20 Eur dieťa 2-11,99 rokov)     

Okruh ostrovom City tour –  prehliadka ostrova vrátane pamiatok hlavného mesta Kos - tržnica, archeologické múzeum, mešita, Hippokratov platan, prvá nemocnica Asklepion, nezahŕňa vstupy ani obed (46 Eur dospelý, 36 Eur dieťa 2-11,99 rokov)   

Bodrum - návšteva mesta v Turecku, 50 minútová plavba loďou, voľný program (kúpanie, nakupovanie, návšteva pamiatok), povinný pas, nezahŕňa obed ani vstupy (48 Eur dospelý, 28 Eur dieťa 2-11,99 rokov + 9 EUR / osoba prístavná taxa)   

Aegean adventure - dobrodružná plavba k dvom ostrovom, Agios Antonios, ktorý sa pýši výrobou pemzy a sopečný ostrov Nissyros, kúpanie, obed, vstup do krátera, odporúčame vhodnú obuv, nezahŕňa vstup do krátera ani iné vstupy (58 Eur dospelý, 35 Eur dieťa 2-11,99 rokov vrátane autobusu)    

  

Informácie o krajine a stredisku
-

OSTROV KOS nazývaný tiež Hippokratov ostrov je tretím najväčším ostrovom súostrovia Dodekanéz v Egejskom mori. Jeho dnešná podoba je poznačená vplyvom rôznych kultúr, čoho dôkazom sú ruiny gréckych chrámov a rímskych divadiel, turecké mešity s minaretmi z čias tureckej nadvlády, či stredoveká pevnosť Johanitov. S ostrovom sa najviac spája meno antického lekára Hippokrata považovaného za zakladateľa medicíny, s ktorým sú späté aj najvyhľadávanejšie atrakcie ostrova. Jednou z nich je prvá nemocnica Asklépion zasvätená bohu lekárov Asklépiovi. Na Platanovom námestí v meste Kos si turisti radi posedia pod slávnym stromom platanom, pod ktorým Hippokrates učil svojich žiakov. Hlavné mesto Kos je zároveň strediskom zábavy. Okrem historických pamiatok sa ostrov Kos pýši aj zelenou prírodou, piesočnatými plážami a priezračným morom. Výborným podmienkam sa tešia aj milovníci najrôznejších druhov vodných športov. Vďaka svojej neveľkej rozlohe je možné preskúmať tradičné dedinky vo vnútrozemí ako Zia, Pyli, Asfendiou, Kefalos, najkrajšie pláže Paradise Beach a Golden Beach, ako aj všetky ďaľšie čarovné zákutia ostrova v priebehu jedného dňa.


MASTICHARI

Turistickým ruchom nedotknuté prístavné mestečko na severnom pobreží ostrova Kos ponúka pokojnú dovolenku na krásnych plážach s jemným bielym pieskom. Grécke more je tu priezračne modré s občasným výskytom väčších vĺn, ktorým sa tešia hlavne priaznivci surfovania, jachtingu. Neďaleko sa nachádza vodný park Lido s tobogánmi a bazénmi aj pre tých najmenších. Nájdu sa tu obchody so suvenírmi, supermarket, ale hlavne voňavé taverny, kde môžete ochutnať najčerstvejšie rybie špeciality známe po celom ostrove a popritom si vychutnať typickú grécku hudbu. Za zábavou či nákupmi treba vyraziť do 20 km vzdialeného hlavného mesta Kos, kde premávajú pravidelné autobusové linky. Transfer z letiska Antimachia trvá len cca 20 min.
  

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Škandinávsky okruh
Autobusom 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri