Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ***+

Archipelagos Residence

Grécko - Kréta - Rethymno
Letecky
cena za osobu od
586 €
9.8
Kalkulovať
Popis

Útulný mestský hotel postavený na svahu čarokrásneho ostrova Kréta s panoramatickým výhľadom na krásne modrasté more a na hrad Fortezza.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-

50 m od pláže, 1 km od centra mestečka Rethymno, 200 m od najbližšieho obchodu, v blízkosti sú reštaurácie, bary, taverny, obchody, nemocnica, 500 m od autobusovej zastávky, 63 km od letiska v Heraklione

Hotel
-
hlavná budova, recepcia, 3 výťahy, WI-FI zdarma, TV miestnosť, reštaurácia s výhľadom na more, 2 bazény, ležadlá a slnečníky zdarma, bar pri bazéne, snack bar, slnečná terasa, herňa pre deti, knižnica, parkovisko, záhrada, aerobik. Za poplatok: doktor, stráženie detí, kozmetika.
Izby
-
Každé štúdio a apartmán má bezplatné Wi-Fi pripojenie, klimatizáciu, kuchynský kút s chladničkou a doskou, kúpeľňu s vaňou alebo sprchovým kútom, stôl, TV. Nadštandardný apartmán má uteráky, sušič vlasov, balkón alebo terasu, hotelovú službu, servis na budenie, hudbu, zariadenie na kávu, chladničku, plochú TV zdarma. Trezor, vaňa a jacuzzi oddelenie sú za poplatok.  
Stravovanie
-
raňajky formou bufetu
Pláž
-

50 m od menšej piesočnatej pláže Despotiko (vhodná skôr na opaľovanie), pár metrov od nej je piesočnatá pláž s prímesou kamienkov Koumbes, vstup je pozvoľný, plážový servis za poplatok

Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Elafonissi - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria  - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli - palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene)

Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.

Informácie o krajine a stredisku
-

Kréta je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia. Ostrov je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.


Rethymno leží na severnom pobreží Kréty, asi 80 km západne od mesta Heraklion a 57 km východne od mesta Chania. Architektúra mesta bola ovplyvnená dlhými rokmi benátskej a tureckej nadvlády. Centrum charakterizujú pôvabné krivoľaké uličky, mešity a priečelia starých tureckých domov, ako aj benátska pevnosť Fortezza postavená nad prístavom s majákom. Mesto Vás očarí svojou jedinečnou atmosférou, romantickými uličkami a prístavom s obchodíkmi a kaviarničkami, ale aj prekrásnymi pieskovými plážami. Transfer z letiska v Chanii trvá asi hodinu. Transfer z letiska Heraklion trvá asi 2 hodiny.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Škandinávsky okruh
Autobusom 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri