Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ***

Dias Apartmány

Grécko - Kréta - Kavros
Popis

Apartmánový dom s priateľskou atmosférou pomenovaný podľa slávneho gréckeho boha Dia na nádhernom ostrove Kréta obklopený zeleňou, vhodný najmä pre rodiny s deťmi, ale aj jednotlivcov.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
200 m od piesočnatej pláže, v letovisku Kavros, v blízkosti je supermarket, pekáreň, banka, reštaurácie, taverny a bary
Hotel
-
apartmánový dom sa skladá z 5 apartmánov a 9 štúdií, recepcia, internet zdarma, WIFI zdarma v celom areáli, bazén, ležadlá a slnečníky zdarma, snack bar, parkovisko
Izby
-
9 štúdií vhodných pre 2-3 osoby, 5 apartmánov vhodných pre 3-5 osôb, pozostávajú zo zariadenej kuchynky, mini chladničky, klimatizácie, TV, trezoru, kúpeľne s WC a sprchou, sušičom na vlasy, balkónom alebo terasou, s výhľadom na more, do záhrady alebo okolia
Stravovanie
-
bez stravy
Pláž
-
200 m od piesočnatej pláže, vhodné pre rodiny s deťmi, ležadlá a slnečníky za poplatok, vodné športy za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-
Elafonissi  - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria  - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli -  palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene)

Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.

Informácie o krajine a stredisku
-

Kréta je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia. Ostrov je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.


Kavros je malá dedinka známa pod menom Paralia Kourna alebo Kournas a leží na severnom pobreží Kréty, medzu Chaniou a Rethymnom. Má asi 170 obyvateľov, ktorí žijú hlavne z turistického ruchu. Dlhá piesočnatá pláž Kavros sa tiahne pozdĺž pobrežia až k zátoke Almiros. Je obľúbenou hlavne pre rodiny s deťmi a za svoju čistotu a vybavenosť bola ocenené Modrou vlajkou EU. Z letiska Heraklion trvá cesta cca. 110 minút.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Amsterdam letecky
Letecky 4-DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Čarovné Alsasko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Rozprávkové Česko a Nemecko
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri