Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
First Minute
*****

Hotel Aquila Porto Rethymno

Grécko - Kréta - Rethymno
TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Popis

Luxusný hotel s vynikajúcou polohou neďaleko centra Rethymna, vhodný pre náročných klientov, pre rodiny s deťmi, ako aj pre klientov, ktorí chcú zažiť dovolenku plnú krásnych zážitkov a nezabudnuteľných dojmov v prvotriednom hoteli na čarokrásnom ostrove Kréta.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
50 m od dlhej piesočnatej pláže (oddelenej len promenádou), blízko starobylého centra mesta Rethymno s množstvom obchodov, reštaurácií, taverien a barov, 80 km od letiska v Heraklione.
Hotel
-
vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia (vyžaduje si formálne oblečenie), reštaurácia á la carte, bar, TV miestnosť, pasáž s butikmi, konferenčná miestnosť, 3 sladkovodné bazény s oddelenou časťou pre deti, slnečníky a ležadlá pri bazéne zdarma, WI-FI pripojenie zdarma, fitnescentrum, stolný tenis, 5 tenisových kurtov (z toho dva osvetlené), detský kurt s hodinami tenisu, plážový volejbal, sauna, jacuzzi v cene, masáže za poplatok, miniklub, opatrovanie detí počas dňa i noci (v závislosti od veku), animačné programy pre deti i dospelých.
Izby
-
luxusne zariadené klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky, sú vybavené telefónom, SAT TV, mini Hi-Fi systémom s CXD prehrávačom, minibarom, trezorom (zdarma), kúpeľňou s WC a sušičom na vlasy. Hostí čaká malé občerstvenie na privítanie. Hotel disponuje aj ďaľšími typmi izieb, ako sú rodinné izby, suity, bungalovy alebo vily so súkromnými bazénmi. Väčšina izieb má výhľad na more. Detská postieľka zdarma a na vyžiadanie.   
Stravovanie
-
raňajky formou bufetu v cene, polpenzia za doplatok (raňajky a večere formou bufetu), all inclusive za doplatok zahŕňa - raňajky, obedy a večere formou bufetu, tematická večera v reštaurácii á la carte 1x týždenne (nutná rezervácia vopred), občerstvenie počas dňa v bare aj na pláži (10:00-12:30, 14:30-16:00), nočné občerstvenie (23:00-24:00), vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje (10:00 - 24:00). 
Pláž
-
dlhá priestranná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, oddelená len promenádou, slnečníky a ležadlá na pláži zdarma, vodné športy za poplatok (banán, kolesá, padák, vodné lyže, skútre, vodné bicykle).
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Elafonissi  - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria  - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli -  palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene)

Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.

Informácie o krajine a stredisku
-

Kréta je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia. Ostrov je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.


Rethymno leží na severnom pobreží Kréty, asi 80 km západne od mesta Heraklion a 57 km východne od mesta Chania. Architektúra mesta bola ovplyvnená dlhými rokmi benátskej a tureckej nadvlády. Centrum charakterizujú pôvabné krivoľaké uličky, mešity a priečelia starých tureckých domov, ako aj benátska pevnosť Fortezza postavená nad prístavom s majákom. Mesto Vás očarí svojou jedinečnou atmosférou, romantickými uličkami a prístavom s obchodíkmi a kaviarničkami, ale aj prekrásnymi pieskovými plážami. Transfer z letiska v Chanii trvá asi hodinu. Transfer z letiska Heraklion trvá asi 2 hodiny.

Podobná ponuka TU
Termíny a ceny
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž a Disneyland
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kvetinové Holandsko a Belgicko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Florencia letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri