Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Hotel Athina Palace

Grécko - Kréta
Popis
Luxusný terasovitý hotel v pastelových farbách postavený na miernom kopci s panoramatickým výhľadom ponúka klientom pokojnú dovolenku na romantickom ostrove Kréta.
Poloha
-
300 m od privátnej pláže, pár minút od centra dedinky Ligaria, autobusová zastávka pred hotelom, 20 km od letiska v Heraklione 
Hotel
-
hĺavná budova, nonstop recepcia, konferenčná sála pre 350 osôb, výťahy, internetový kútik (zdarma), WI-FI zdarma, hlavná reštaurácia, a´la carte reštaurácia, grécka taverna,  snack bar, lobby bar s výhľadom na more, pool bar, plážový bar, niekoľko bazénov, vnútorný bazén pre dospelých, detský bazén, miniklub, volejbal, tenis, stolný tenis, biliard zdarma, minimarket, klenotníctvo, kaderníctvo a welness za poplatok, práčovňa za poplatok, stráženie detí za poplatok
Izby
-
klimatizované štandardné dvojlôžkové izby, dvojlôžkové izby s prístelkou, rodinné izby s 2 spálňami, mezonety. Sú vybavené: balkón alebo terasa, sociálne zariadenie so sprchou, WC. sušič na vlasy, telefón, TV/SAT, menšia chladnička, trezor (za poplatok), s výhľadom do záhrady/okolia alebo s výhľadom na more.
Stravovanie
-
all inclusive - raňajky, obed a večera formou bufetu, počas dňa ľahké občerstvenie (pizza, zmrzlina, čaj, káva, ovocie, šaláty, gyros), alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby, tematické večere       
Pláž
-
300 m od privátnej piesočnato - kamienkovej pláže (cez miestnu komunikáciu), shuttle bus, bar na pláži, sprcha, lehátka a slnečníky zdarma, plážové osušky za depozit 
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-
Elafonissi - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria  - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli - palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene) Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.
Informácie o krajine a stredisku
-
Kréta
je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia.
Ostrov
je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.
Mades
je malá dedina blízko Ligarie, 20 km od Heraklionu, 4 km od pláže Agia Pelagia. Nachádza sa v blízkosti najsevernejšieho okraja zálivu, ktorý sa nazýva mys Bourouni of Rogia. Súčasťou sú dva malé ostrovčeky, ktoré sú ideálne na šnorchlovanie. Názov Mades pochádza z gréckeho slova "mado", čo znamená ľahko sa zlomiť a je pomenované podľa kameňov, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti, ľahko praskajú a sú veľmi nestabilné.
Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Kampánia s pobytom pri mori
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Normandia
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzske zámky
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž pre deti
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Škandinávsky okruh
Autobusom 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri