Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
First Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Hotel Rethymno Mare & Water Park

Grécko - Kréta - Skaleta
Popis

Terasovitý hotelový komplex situovaný v prekrásnej exotickej záhrade na malebnom ostrove Kréta, s priateľskou atmosférou, ponúka kvalitné ubytovanie, aquapark a služby, ktoré uspokoja aj náročnejších klientov.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
v stredisku Skaleta, 100 m od pieskovo - kamienkovej pláže, 11 km od mesta Rethymno, 60 km od letiska v Heraklione
Hotel
-
hotelový komplex renovovaný v roku 2010 pozostáva z viacerých terasovite usporiadaných budov situovaných v krásnej exotickej záhrade. Vstupná hala s recepciou, obchod, klimatizovaný bar a kaviareň s vlastnou panoramatickou terasou, bazén s oddelenou detskou časťou a veľkou slnečnou terasou (ležadlá a slnečníky zdarma), plavecký bazén pre dospelých, detská zábavná terasa s detskými animáciami, mini klub, aquapark (zdarma), detský bufet, bar Poseidón a Jasmine (pri bazéne), a´la carte reštaurácia. Reštaurácia Hermés, kde sú okrem hlavných jedál, podávaných formou bufetových stolov, podávané aj špeciality rôznych domácich a svetových kuchýň s ukážkami ich prípravy. Pre športovcov hotel ponúka tenisové kurty, stolný tenis, volejbal, badminton, vodné pólo, vodnú gymnastiku bezplatne, biliard za poplatok. O zábavu sa postarajú denne animačné programy, raz týždenne grécke večery so živou hudbou a folklórnym programom, nočný klub. Bezplatné Wi-Fi pripojenie v izbách a v spoločenských priestoroch hotela. Autobusové spojenie do Rethymna a okolitých letovísk priamo spred hotela.
Izby
-

elegantne zrekonštruované dvojlôžkové superior izby s možnosťou jednej prístelky, rodinné izby, izby s oddelenými miestnosťami, izby so zdieľaným bazénom, izby s jacuzzi, sú vybavené individuálnou klimatizáciou, Smart TV (Flat screen), WI-FI zdarma, telefónom, sušičom na vlasy, trezorom, chladničkou a súpravou na prípravu kávy a čaju. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie, balkón s bočným alebo priamym výhľadom na more alebo do záhrady.

Stravovanie
-
all inclusive – raňajky, neskoré raňajky, obedy a večere formou bufetu. Počas dňa občerstvenie a nápoje (nealkoholické a alkoholické nápoje miestnej výroby, koktejly, káva, čaj, sendviče, toasty, pizza, zmrzlina, ovocie), v bare Afrodita – all inclusive alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby, koktejly od 16:30 do 23:00 hod.
Pláž
-
užšia, pieskovo-kamienková pláž s postupným vstupom do mora, na ktorú sa dostanete výťahom priamo z hotelovej recepcie a podchodom. Ležadlá a slnečníky zdarma.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-
Elafonissi  - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria  - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli -  palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene)

Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.

Informácie o krajine a stredisku
-
Kréta je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia. Ostrov je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.

Rethymno leží na severnom pobreží Kréty, asi 80 km západne od mesta Heraklion a 57 km východne od mesta Chania. Architektúra mesta bola ovplyvnená dlhými rokmi benátskej a tureckej nadvlády. Centrum charakterizujú pôvabné krivoľaké uličky, mešity a priečelia starých tureckých domov, ako aj benátska pevnosť Fortezza postavená nad prístavom s majákom. Mesto Vás očarí svojou jedinečnou atmosférou, romantickými uličkami a prístavom s obchodíkmi a kaviarničkami, ale aj prekrásnymi pieskovými plážami. Transfer z letiska v Chanii trvá asi hodinu. Transfer z letiska Heraklion trvá asi 2 hodiny.  

Skaleta je malé kľudné letovisko, ktoré leží v severnej časti ostrova, pár kilometrov od Rethymna a 69 km od letiska Heraklion. Dedinkou prechádza severokrétska diaľnica, ktorá spája Rethymno s Heraklionom. Súčasťou letoviska je krásna piesočnatá pláž Skaleta, s priezračnou vodou a pozvoľným vstupom do mora. Zaujímavosťou sú morské korytnačky karety obrovské, ktoré tu žijú a zvyknú v noci vychádzať z mora. Vďaka pravidelným autobusovým spojom sa dá dostať do niektorých väčších letovísk, či už za historickými pamiatkami, zábavou alebo nákupmi.
     
Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž a Disneyland
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kvetinové Holandsko a Belgicko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Florencia letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri