Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
First Minute
Môj zoznam Môj zoznam ***

La Stella

Grécko - Kréta - Platanias
Popis

Menší moderný boutique hotel zrekonštruovaný v roku 2021 na romantickom ostrove Kréta vhodný pre rodiny s deťmi, ako aj pre náročnejších klientov.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
400 m od pláže, v letovisku Platanes, 4 km od mesta Rethymno, v blízkosti reštaurácií, obchodov a v kaviarní, 59 km id letiska Heraklion 
Hotel
-

hlavná budova, recepcia, lobby, WI-FI zdarma, bar, bazén, detský bazén, parkovisko, welness za poplatok, vybavenie pre vozíčkárov, šípky, stolný tenis

Izby
-
moderne zariadené štúdiá a apartmány v bohémskom štýle pre 2 - 5 osôb, vybavené klimatizáciou, WI-FI, TV/SAT, kuchynkou so základným vybavením, trezorom, žehličkou, kúpeľňou so sprchovým kútom alebo vaňou, sušičom na vlasy a s balkónom. Detská postieľka na vyžiadanie. 
Stravovanie
-

raňajky, polpenzia formou bufetu, ľahké občerstvenie počas dňa

Pláž
-
400 m od piesočnatej pláže vyznamenaná Modrou vlajkou, ležadlá a slnečníky za poplatok, vodné športy za poplatok
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Elafonissi - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria  - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli - palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene)

Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.

Informácie o krajine a stredisku
-

Kréta je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia. Ostrov je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.


Mestečko Platanias leží na severnom pobreží Kréty, 12 km od mesta Chania a patrí medzi najväčšie turistické strediská západnej Kréty. Kto hľadá krásne pieskové pláže, typickú grécku atmosféru, krásnu prírodu, ale aj zábavu a nočný život, zaručene si v tomto malebnom mestečku príde na svoje. Pobrežie lemuje 4 km dlhá piesková pláž, nájdete tu množstvo obchodov, nočných podnikov, taverien a bohaté možnosti zábavy pre všetky vekové kategórie.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž a Disneyland
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kvetinové Holandsko a Belgicko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Florencia letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri