Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ****

Sokol Resort

Grécko - Kréta - Damnoni
Popis

Rodinný hotel situovaný na kopci s romantickým výhľadom na záliv na ostrove Kréta vhodný pre rodiny s deťmi, ako aj pre jednotlivcov.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
350 m od piesočnatej pláže Damnoni, v letovisku Damnoni, 3 km od letoviska Plakias, 114 km od letiska Heraklion.
Hotel
-

hotelový komplex pozostáva z hlavnej budovy a 4 vedľajších budov. Nachádza sa tu recepcia, reštaurácia, snack bar, bar pri bazéne, bazén, terasa na slnenie, záhrada. Hotel je vhodný pre milovníkov cykloturistiky, pre hostí je tu k dispozícii požičovňa bicyklov. Wi-Fi internetové pripojenie zdarma.

Izby
-

dvojlôžkové izby typu SUPERIOR vhodné pre 2-3 osoby, s výhľadom do záhrady alebo s bočným výhľadom na more, vybavené klimatizáciou, minibarom, trezorom, SAT TV s predplatenou službou Netflix, Wi-Fi internetovým pripojením zdarma, telefónom, setom na prípravu kávy a čaju, kúpeľňou s WC a sušičom na vlasy, s balkónom alebo terasou.

Stravovanie
-

all inclusive - raňajky, obedy a večere formou bufetu, bohaté občerstvenie počas dňa (káva, čaj, koláčiky, sušienky, zmrzlina), káva, čaj, vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje miestnej výroby (pivo, víno, džúsy, voda, miešané nápoje). Ponuka vegetariánskej, vegánskej a inej diétnej stravy.

Pláž
-
350 m od piesočnatej pláže v zálive Damnoni. Cesta na pláž vedie čiastočne po schodoch, preto toto ubytovanie nedoporučujeme pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou. Plážové osušky k dispozícii za depozit, ležadlá, slnečníky a vodné športy za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Elafonissi - ružová pláž na juhozápade ostrova, pripomínajúca Karibik, spojené s ochutnávkou miestnych produktov: cena 47 Euro
Balos - plavba loďou do modrej lagúny na severozápade ostrova, zastávka na pirátskom ostrove Gramvoussa : cena 53 Euro
Samaria  - horský priesmyk, ktorý má 15 km a je najdlhší v Europe: cena 49 Euro (vstupné a prevoz loďou sa platia zvlášť)
Knossos - najznámejšia krétska pamiatka z obdobia minojskej civilizácie, palác Knossos, prehliadka archeologického múzea v Heraklione: cena 51 Eur (vstupné nie v cene)
Prevelli - palmová pláž na juhu ostrova, návšteva starobylého kláštora a benátskych fontán: cena 46 Eur (vstupné na loď nie je v cene)

Ceny sú uvádzané z minulého roka, sú orientačné a závisia tiež od oblasti, kde sa klienti nachádzajú.

Informácie o krajine a stredisku
-

Kréta je piaty najväčší zo všetkých ostrovov v Stredozemnom mori, už dlhodobo patrí k najnavštevovanejším v Európe vďaka širokým piesočnatým a slnečným plážam s azúrovo čistým morom. Hlavné mesto je Iraklio alebo Heraklion, ďalšie veľké mestá ako Chania, Rethymno, Agios Nikolaos, či Sitia. Ostrov je známy aj krétskym vínom, olivovým olejom, keramikou, piesňami (rýmované piesne mantinades z čias benátskej doby), tancom (známy je krétsky tanec pentozalis), či rôznymi zvykmi (počas svadobných hostín strieľajú z pušiek do vzduchu). Letecké zájazdy sú realizované z Bratislavy a z Košíc na letisko Heraklion. Let trvá približne 2 hod. 30 min.


Damnoni je obľúbené letovisko 35 km od mestečka Rethymno a 6 km od dedinky Plakias. Je to populárne turistické stredisko s prekrásnou plážou, priezračnou vodou a romantickým pobrežím, kde nájdete miesto na slnenie, slnečníky a ležadlá, snack bary, sprchy, miesta na prezlečenie, vodné športy, reštaurácie, taverny, či možnosť zajazdiť si na koni.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Provensálsko
Autobusom 7 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Tenerife letecky
Letecky 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD S POBYTOM PRI MORI
Madrid letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Katalánsko a Barcelona letecky
Letecky 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri