Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
First Minute
Môj zoznam Môj zoznam ***

Apartmány Vergina

Grécko - Thasos - Skala Potamia
Popis

Príjemný apartmánový dom s rodinnou atmosférou vhodný pre všetky vekové kategórie. Záhradku s posedením ocenia hlavne rodiny s deťmi.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
apartmánový dom sa nachádza v letovisku Skala Potamias v malebnej východnej časti ostrova neďaleko hlavného mesta (15 km) v blízkosti jednej z najkrajších a najdlhších pláží ostrova, ktorá sa nazýva Golden beach, Zlatá pláž (cca 150 m). Tá sa vyznačuje pozvoľným vstupom do mora, čo určite ocenia hlavne rodiny s deťmi. Centrum letoviska je vzdialené asi 150 m a nájdete tu typické grécke taverničky, obchodíky, bary a požičovňu áut a motoriek. 
Ubytovanie
-
Apartmánový dom je situovaný v príjemnej záhradke, kde je možné využiť posedenie s grilom a detským ihriskom. Na prízemí sa nachádza recepcia a raňajková miestnosť, pričom raňajky je potrebné objednať vopred.    
Izby
-
Štúdiá pre 2 - 4 osoby sú vybavené 1 manželskou posteľou a 1, resp. 2 prístelkami. Disponujú vlastným sociálnym zariadením, kde nájdete základné hygienické potreby, ako tekuté myslo, toaletný papier aj sušič na vlasy a uteráky, ktoré sa počas pobytu vymieňajú. Ku každému štúdiu prináleži kuchynka so základným riadom, varičom, chladničkou a rýchlovarnou konvicou. Izby sú vybavené SAT-TV a klimatizáciou za poplatok (6 EUR/deň). Wi-fi pripojenie je v celom objekte apartmánového domu zdarma. Ku každému štúdiu prináleží balkón alebo terasa so záhradným sedením.
Stravovanie
-
bez stravy, možné doobjednať raňajky priamo v objekte apartmánového domu, večere v blízkej taverne.
Pláž
-
Krásna dlhá piesková pláž Golden beach s postupným vstupom do mora. Lehátka a slnečníky na pláži za poplatok, alebo konzumné v plážových baroch. Vodné športy za poplatok.
Doprava
-
autobusová, individuálna
Fakultatívne výlety
-
Okruh ostrovom – vydajte sa za poznaním „zeleného smaragdu“ uprostred Egejského mora. Fakultatívny výlet okolo ostrova ponúka možnosť navštíviť všetky zaujímavé miesta, obdivovať prírodné krásy ostrova. Celodenný výlet autobusom so sprievodcom po okružnej ceste okolo ostrova.
Výlet loďou – plavba po najkrajších plážach a zákutiach juhovýchodného pobrežia s celodenným občerstvením. Loď zastavuje vo viacerých prekrásnych lagúnach, v ktorých sa môžete okúpať.
Jeep Safari – výlet na terénnych autách do hôr. Zastávky na miestach s nádhernými panoramatickými výhľadmi.
Grécky večer – celovečerná zábava v starobylom mestečku THEOLOGOS, ktoré bolo kedysi hlavným mestom ostrova. Večerná prehliadka mesta s návštevou tradičnej taverny, podáva sa večera formou bufetových stolov, celovečerný folklórny program.
Informácie o krajine a stredisku
-

Hlavné mesto ostrova Thasos: Limenas Thasou počet obyvateľov: 16 000 rozloha: 379 km2 časový posun: +1 hod mena: EURO úradný jazyk: grécky THASOS Pohostinnosť spojená s hrou slnečných lúčov na modrej hladine, nemiznúci úsmev na tvárach domorodých obyvateľov, posedenia v tavernách s výhľadom na more, ktoré lákajú vôňou miestnych špecialít, romantické večery, neviazaná zábava v tanečných kluboch, osviežujúce nápoje v baroch a tradičné grécke jedlá – to sú prázdniny na Thasose. Thasos má úžasné pobrežie, ktoré lemuje hlavná cesta okolo celého ostrova, kdekoľvek zastavíte, vždy je to príjemné miesto či už na relax, plávanie, športovanie alebo potápanie, ponúknu sa vám nádherné pohľady na okolitú panorámu. Na ostrove nájdete jedinečné pláže a miesta, ktoré stoja za návštevu a malebné zálivy s priezračnou, čistou vodou vám pohladia dušu. Ak si požičiate auto, okrem pláží v našich letoviskách, môžete navštíviť aj ďalšie pláže. Väčšina z nich má Modrú vlajku. Letecké zájazdy odlietajú z Bratislavy na letisko Megas Alexandros Kavala. Let trvá približne 1 hod. 35 min. Cesta autobusom zo Slovenska na ostrov Thassos trvá približne 24 hod. vrátane trajektu z prístavu Keramoti do prístavu Limenas.

Skala Potamias 

leží na východnom pobreží ostrova Thasos v zelenej nížine pod mohutným a najvyšším pohorím ostrova, ktoré sa nazýva Ipsarion. Hlavné mesto je vzdialené len 15 km. Krásnu a nezabudnuteľnú dovolenku tu strávia všetci priaznivci a milovníci krásnych pieskových pláží. Pláž Golden beach bola ocenená modrou vlajkou a je jednou z najobľúbenejších pláží ostrova, tiahne sa pozdľž pobrežia niekoľko km, jej povrch tvorí jemný piesok zlatavej farby. Vstup do mora je pozvoľný. Milovníci šnorchlovania si tu tiež prídu na svoje. V letovisku nájdete obchodíky, taverny, množstvo reštaurácií, kaviarní a barov.

Termíny a ceny Kalkulácia
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Predvianočné Drážďany
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Graz
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Salzburg
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Krakow s Wieliczkou
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Záhreb
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri