Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Malta

Dovolenka Malta 2024

Malta, alebo aj Maltská republika leží v priezračnom Stredozemnom mori medzi ostrovom Sicília a severnou Afrikou, čo je dodáva neopakovateľnú a exotickú atmosféru. Tento neveľký ostrov má ešte tri menšie ostrovy Gozo a Comino, ktoré sú mimo letnej turistickej sezóny neobývané. Jedinečnosť tohto miesta podčiarkuje aj pôvod jeho názvu, kde legenda hovorí o jedinečnom mede, ktorý produkuje endemický druh včiel, ktoré žijú iba na tomto ostrove.

Letná dovolenka tu má svoje čaro, nakoľko ostrov Malta je prevažne hornatý, čo spôsobuje, že pláže sú priezračne čisté a zálivy poskytujú súkromie pre nerušenú dovolenku. Pláže na ostrove sú naozaj rozmanité – od mestských kamienkových pláží, cez dlhé piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, až po miniatúrne zátoky, kde budete mať dokonalé súkromie. Maltské pobrežie sa vyznačuje aj rušným nočným životom, kde si rodiny alebo študenti zvyknú organizovať pikniky alebo rodinné oslavy. Väčšie pláže ako napríklad Golden Bay alebo Mellieha Bay ponúkajú aj občerstvenie v podobe stánkov a barov.

Lákadlami ostrova Malta sú napríklad dedinka Anchor Bay – Popeye village – dedinka Pepka námorníka, kde sa natáčal muzikál a dedinka tým dodnes žije. Môžete si tu vyskúšať nakrútiť krátky úryvok z filmu a mať tak krásnu spomienku na dovolenku. Nádherným zážitkom z dovolenky je aj plavba loďou cez Blue Lagoon s kúpaním v kryštálovo čistej lagúne či šnorchlovaním v jaskyni, alebo výlet k Blue Grotto, čo je systém morských jaskýň.

VALLETTA

Valletta je hlavným mestom Malty, kde sa nachádza aj medzinárodné letisko. Patrí k jedným z najhustejšie osídleným miestam na ostrove. V prvom momente vás očarí Valletta Watterfront, čo je dnes moderné obchodné centrum s množstvom obchodov, barov a reštaurácii, no v minulosti slúžilo najmä ako obchodné sklady. Pred 2. sv. vojnou sa tieto priestory využívali ako námorné pekárne a po prestavaní sa z Valletta Watterfront stal prístav a nákupná galéria v ktorej sa dodnes konajú koncerty a rôzne kultúrne podujatia. Za pozornosť počas dovolenky stojí určite aj mestský trh, či Barraca záhrady s výhľadom na Veľký prístav, alebo prechádzka na Republic Street kde sa nachádzajú rôzne obchody so suvenírmi, oblečením a ulicou sa dostanete až na okraj mesta k moru. Taktiež je v hlavnom meste Malty zaujímavá audiovizuálna šou The Malte Experience.

MELLIEHA

Mellieha je najsevernejšie mesto ostrova, ktoré má svoju starobylú časť, kde si užijete večerné prechádzky a spoznáte kus maltskej histórie. Počas dovolenky na Malte si môžete urobiť radosť nákupom v miestnych obchodoch alebo obedom či večerou v štýlových reštauráciách s terasou. Prímorská atmosféra v zálive Mellieha Bay je ako stvorená na oddych na pláži so zlatistým pieskom a šantenie v plytkej vode priezračného Stredozemného mora. Vďaka tomu, že more je v tejto časti plytké, je vhodné aj pre deti alebo neplavcov.

BUGIBBA

Oblasť Bugibba na Malte je známa najmä vodným parkom s tropikáriom, s množstvom vodných atrakcii, kde si prídu na svoje malí aj veľkí. Park je v tvare pirátskej lode a rozkladá sa na 800m2. Vstup je bezplatný a počas celého pobytu sa o hostí starajú animátori. Celý areál je rozdelený do troch farieb podľa veku detí. Vodný park je otvorený od júla do septembra. Táto dovolenková oblasť má aj výborné ponuky reštaurácii, barov a taverien, kde nájdete chutné jedlo aj z talianskej kuchyne.

Qawra a St. Paul´s Bay

Qawra a St. Paul´s sú oblasti na severe Malty. Patria k turisticky vyhľadávaným lokalitám na ostrove vďaka krásnym hotelom a reštauráciám. Okolo roku 1638 postavil rád sv. Jána vežu Qawra, podľa ktorej je oblasť pomenovaná a dnes sa v nej nachádza reštaurácia z ktorej je možné vidieť časť opevnenia. Táto oblasť Malty je vyhľadávaná pre svoj rušný nočný život, priaznivé letné teploty a krásne morské zrázy, kde sa dá skákať do mora zo skál. V blízkosti sa nachádza Múzeum klasických áut, ktoré poteší najmä milovníkov veteránov.

Sliema a St. Julian´s

Severovýchodné pobrežie lemuje promenáda v meste Sliema, ktorá je ideálnym miestom pre bežcov, či dovolenkárov vyhľadávajúcich prechádzky po pobreží pri západe slnka. Toto miesto je vyhľadávané aj miestnymi, ktorí radi trávia čas v spoločnosti priateľov, pri dobrom jedle s výhľadom na more. Nie nadarmo je Sliema označovaná za centrum spoločenského a nočného života Malty. Spolu so St. Julian´s predstavujú hlavné pobrežné letovisko Malty, ktoré láka dovolenkárov na last minute dovolenku. Táto oblasť sa vyznačuje viacerými kamennými plážami s miestom na slnenie.

Zobraziť popis destinácie Skryť popis destinácie
 
 

Poznávacie zájazdy 2024

Zobraziť všetky
Naši partneri