Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
***

Hotel Grotticelle

Taliansko - Kalábria
TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
PopisHotel Groticelle sa nachádza na jednom z najkrajších miest Capo Vaticana. Ubytovanie vhodné pre všetky vekové kategórie.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY
 

Poloha
-
Hotel leží na jednej z najkrajších pláži  Capo Vaticano - cca 350 metrov od pláže Grotticelle. Je obklopený stredomorskou vegetáciou, kvetmi a palmami, ktoré vytvárajú príjemnú príjemnú dovolenkovú atmosféru.
Hotel
-
Hotel má recepciu, WI FI na recepcii, bar, spoločenskú miestnosť s TV SAT, minimarket, bazén a detský bazén s terasou a slnečníkmi s ležadlami, posilňovňa, tenisové ihrisko a stolný tenis.
Izby
-
2 lôžkové izby s možnosťou 2 prísteliek, sociálne zariadenie, sušič na vlasy, TV, telefón, trezor, klimatizácia, minichladnička, väčšina izieb má balkón.
Stravovanie
-
polpenzia. raňajky formou bufetových stolov, obed alebo večera servírovaná, prvý chod a hlavné jedlo, príloha a zelenina formou bufetových stolov. Bez nápojov. Možnosť doobjednania plnej penzie za doplatok.    


 
Pláž
-
piesočnatá pláž Groticcelle
Doprava
-
individuálna
Fakultatívne výlety
-

Sicília – je známa stále aktívnou sopkou Etna a mestom Taormina, ktoré je jedno z najkrajších a najnavštevovanejších nielen pre jej histo - rické pamiatky, ale aj prenádherné námestia plné kaviarní aobchodíkov sosuvenírmi (celodenný výlet). Liparské ostrovy – výlet na 3 nádherné sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrove Lipari možnosť okružnej prehliad - ky so sprievodcom alebo prechádzka historickým mestom Lipari. NaVulcane možnosť využiť liečivý kúpeľ naplážach zosopečného piesku (celodenný lodný výlet). Nočné Stromboli – lodný výlet na ostrov Stromboli, ktorý je známy svojim stále činným vulkánom, prehliadka mesta, pohľad nasvah Sciara del Fuoco s očarujúcimi sopečnými erupciami, ktoré sú približne v 20 minútových intervaloch (poldenný výlet loďou). Pompeje s Vezuvom – prehliadka antického mesta Pompeje, ktoré leží asi 20 km smerom najuhovýchod od Neapola naúpätí Vezuvu, blíz - ko Neapolského zálivu. Po výbuchu Vezuvu, bolo celé mesto zasypané 7 metrovou vrstvou popola. Po prehliadke presun k sopke Vezuv – kukráteru, odkiaľ je krásny výhľad na Neapol aSorrento (celodenný vylet). Kristo di Maratea – približne 22 m vysoká socha KRISTO DI MARATEA, podobná soche v Rio de Janeiro. Je to miesto najviac navštevované turistami, s možnosťou nákupov suvenírov typických pre Kalábriu a mesto Maratea (poldenný výlet). Akvapark – v stredisku Praia a Mare sa nachádza jeden z najväčších akvaparkov v južnom Taliansku (poldenný výlet). Pozn.: vzhľadom na veľkosť územia Kalábrie nie je možné v niektorých strediskách ponúkať všetky uvedené výlety. Bližšie informácie vám poskytneme pred odchodom na dovolenku, alebo vám poradíme pri kúpe vašej dovolenky.


Informácie o krajine a stredisku
-
Azda najkrajším mestečkom tejto oblasti je Tropea perla Tyrrhénskeho mora, ktorej vznešenosť akoby sa vznášala nad  morom. Pochádza z  grécko – normandského obdobia. Týči sa tu normandská katedrála z  11. storočia, kostol Sv. Márie na vrchole skalnatého útesu so strmým prístupovým scho diskom a kostol Sv. Františka z Assisi. Tieto tri dominanty spolu s množstvom iných kostolov, kaplniek, palácov a  sieťou vydláždených úzkych uličiek dotvárajú typický kolorit juhotalianskeho mestečka. Mnohé z  uličiek vedú k  vyhliadke, ktorá je 60 m nad  morom, s  úchvatným pohľadom na  záliv Tropey, známy svojou až neprirodzene tyrkysovou vodou. Turisti tu radi ochutnávajú miestnu kuchyňu v tradičných reštauráciách, výbornú zmrzlinu, cappuccino a  pre Kalábriu typickú marmeládu z  červenej cibule a  čokoládu s  feferónkami. Mestečko Tropea vo  vás zanechá hrejivý pocit na  duši, jeho úžasná atmosféra navodí pocit šťastia, dovolenkovej pohody a  mnohých nádherných spomienok. V okolí mestečka vo vzdialenosti od 5 do 10 km sa nachádzajú strediská ako Briatico, Marina di Zambrone a  Ricadi – oblasť Capo Vaticano, ktorá je azda najmalebnejšia s nádhernými piesočnatými plá žami, tyrkysovým morom a  množstvom zelene. Z  tejto oblasti je nádherný, romantický výhľad na  3 Liparské ostrovy vulkanického pôvodu – historický ostrov Lipary, ostrov Vulcano so sírovým jazerom a ostrov Stromboli s krásnou čiernou plážou a stále činnou sopkou.  

Podobná ponuka TU
Termíny a ceny
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri