Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ***

Hotel Blumen

Taliansko - Rimini
Popis

Hotel s vynikajúcou polohou priamo na piesočnatej pláži v známom letovisku Rimini, časti Viserba.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
priamo na pláži na Via Dati 9/11 v časti VISERBA,  iba 20 minút od letiska v Rimini a 800 m od železničnej stanice, odkiaľ premávajú vlaky do Rimini, Ricione a Cesenatico.
Hotel
-
recepcia, výťah, bar, vstupná hala, všetky spoločenské priestory sú klimatizované, reštaurácia s priamym výhľadom na pláž a more, Wi-Fi, trezor na recepcii v cene, internetový kútik, k dispozícii parkovisko s veľmi obmedzenou kapacitou asi 5 miest, za poplatok 10 EUR/deň, vzdialené asi 900 m od  hotela - zadarmo shuttle bus z parkoviska ku hotelu a naopak.
Izby
-
prakticky zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou dvoch prísteliek (poschodová posteľ), každá izba má SAT TV, telefón, klimatizáciu, sušič na vlasy, balkón alebo francúzsky balkón, výhľad na more na vyžiadanie pri rezervácii a za príplatok 88 EUR/izba, minichladnička za poplatok 5 EUR/izba/noc na mieste.
Stravovanie
-
v reštaurácii s výhľadom na more – polpenzia - kontinentálne raňajky formou bufetu, večere výber z menu, zeleninový bufet, voda, možnosť doobjednať obedy.
Pláž
-
piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora priamo pred hotelom, plážový servis za poplatok 200 EUR/týždeň, množstvo plážových barov, reštaurácií, rýchlych občerstvení, športových možností.
Doprava
-
individuálna a autobusová
Fakultatívne výlety
-


Rimini -
prehliadka starého mesta so sprievodcom. V meste sa dochovalo niekoľko antických pamiatok, ale tiež paláce z obdobia stredoveku a renesancie. Počas prehliadky uvidíte najdôležitejšie pamiatky: amfiteáter, Augustov oblúk, Tiberiov most aj Tempio Malatestiano. Cena: cca 10€/osoba.  

San Marino
– poldenný výlet do hlavného mesta najstaršej slobodnej republiky vzdialeného 25 km od Rimini.  Starobylé centrum ponúka turistom veľa historických pamiatok, ale aj krásny pohľad na Jadranské pobrežie a Apeninské pohorie. Možnosť nákupu cenovo zaujímavých tovarov (koža, zlato, parfumy, hračky, likéry – ochutnávka likérov zadarmo). Cena cca 20 €/osoba, dieťa do 4 rokov bez nároku na sedadlo zadarmo.  

Popoludňajšia plavba pozdĺž pobrežia
– výletná loď vás zavezie na prehliadku posledného prímorského letoviska oblasti Emiglia Romagna – Gabicce Mare. Hodinovú prestávku tu môžete využiť na kúpanie na voľnej pláži alebo si môžete zájsť na kávu či zmrzlinu na neďalekú promenádu. Pri ceste naspäť je na lodi ochutnávka čerstvo pripravených rýb s pečivom, vínom, vodou a animačný program (hudba + tanec). Cena: dospelý 20 €, dieťa od 2-10 rokov: 10€.  

Večerná plavba pozdĺž pobrežia
–  výletná loď vás zavezie na prehliadku mesta Cesenatico (v severnej časti Rimini) alebo prístavu Porto Verde (z južnej časti Rimini). Počas spiatočnej plavby si na lodi vychutnáte výhľad na osvetlené pobrežie a večernú atmosféru na lodi s hudbou a tancom. Cena: dospelý 15 €, dieťa do 2-10 rokov 10 €.  

Aquafan – Riccione
– najslávnejší vodný park Európy pre dospelých aj rodiny s deťmi s množstvom zaujímavých atrakcií (bazény s hydromasážami a umelými vlnami, šmýkačkami, toboganmi, umelými riekami atď.). Cena (vstupné): dospelý 31 €, dieťa od 1 m do 1,4 m výšky 22 €, dieťa do 1 metra zadarmo.  

Oltremare – Riccione
– nový park, v ktorom môžete navštíviť najväčšiu lagúnu s delfínmi v Európe, sálu s morskými koníkmi z celého sveta, máte možnosť vzhliadnuť 3Đ film o vzniku a vývoji planéty Zem a množstvo ďalších zaujímavostí, ktoré vo vás zanechajú nezabudnuteľné zážitky. Cena (vstupné): dospelý 27 €, dieťa od 1 m do 1,4 m výšky 21 €, dieťa do 1 metra zadarmo.  

Taliansko v miniatúre – Viserba
– tematický park s miniatúrnymi kópiami najvýznamnejších historických pamiatok a prírodných zaujímavostí Talianska (Benátky, Rím, Florencia, Pisa, Vesuv, Alpy atď.) Cena: dospelý 23 €, dieťa od 1 m výšky a do 11 rokov a osoby staršie 65 rokov 18 €, dieťa do 1 m výšky zadarmo.  

Fiabilandia – Miramare
– zábavný park pre deti aj dospelých, ktorý Vás zavedie do sveta kúziel a rozprávok. BUS č. 9. Vstupné: dospelý 24 €, dieťa od 3 rokov a 100 cm do 130 cm výšky 17 €, osoby staršie 65 rokov 20 €.  

Mirabilandia
– zábavný park s atrakciami, ktoré Vám zanechajú nezabudnuteľné zážitky (horská dráha, obrie koleso, vystrelenie do kozmu, prepadnutie výťahu v mrakodrape atď.). CENA (vstupné): dospelý 34,90 €, dieťa od 100 cm do 150 cm a max. 12 rokov 29,90 €.  

Parco le Navi – Cattolica
– tematický park s podmorskou faunou a flórou (akváriá so žralokmi, kino 3Đ s podmorskou tematikou). Vstupné: dospelý 21 €, dieťa 4 – 12 rokov 17 €. Doprava 7 €.
Informácie o krajine a stredisku
-

RIMINI

Populárne letovisko vzdialené asi 920 km od Bratislavy, patrí k najznámejším a najväčším strediskám jadranského pobrežia v Taliansku. Leží v bohatom a úrodnom kraji Emilia Romagna s kilometrami dlhých pláží s jemným pieskom, asi 180 km južne od Benátok. Má pôvod ešte v antickej dobe, o čom svedčia aj dodnes zachované rímske pamiatky. Svoju dlhú turistickú tradíciu si začalo budovať už v roku 1843, keď tu vznikli prvé kúpele. Podľa slávneho rodáka, svetoznámeho režiséra Federica Felliniho, je pomenované aj neďaleké medzinárodné letisko. Dnešné moderné Rimini je známe svojou hektickou a živou atmosférou a pestrým nočným životom. Celá provincia má niekoľko častí, ktoré sa tiahnu od severu na juh a sú prepojené železnicou a pobrežnou komunikáciou s pravidelným autobusovým spojením. Rimini, Riccione, Cattollica, Misano Adriatico, Bellaria, Igea Marina a Viserba,  to všetko sú letoviská, ktoré ponúkajú nespočetné množstvo ubytovacích a gastronomických zariadení. Typické talianske pizzerie, kaviarničky, obchodíky, miestne trhy, bary, diskotéky, tematické a zábavné parky vytvárajú pravú dovolenkovú náladu a uspokoja najmä návštevníkov vyhľadávajúcich rušné a pulzujúce prostredie. Delfinárium, zábavné parky Fiabilandia a Mirabilandia a vodný park Aquafan sú rajom pre najmenšie ratolesti. Pláže sú piesočnaté, vybavené slnečníkmi a ležadlami, s pozvoľným vstupom do mora, ideálne pre rodiny s deťmi. Emilia Romagna a jej pobrežie nie sú len široké piesočné pláže, mierne sa zvažujúce more a bohatý večerný a nočný život, ale aj mestá s bohatou históriou, ako sú Ravenna, Bologna, Modena, Ferrara, Parma a mnoho ďalších. V kopcoch Apenin za pobrežím sa rozprestierajú pôvabné zákutia mestečiek so stredovekými hradmi vybudovanými na skale a kúpele, na severe potom Pádska nížina s bohatou faunou a flórou. Región je ale vyhlásený aj svojimi kulinárskymi špecialitami - snáď každý v živote ochutnal parmezán, vaječné cestoviny, parmský pršut, balzamikový ocot či piadinu (typickú miestnu placku plnenú najrôznejšími prísadami). Pre milovníkov rýb a plodov mora ponúka región aj množstvo morských špecialít. A kto by nepoznal Lambrusco, typické červené šumivé víno? Avšak na svoje si tu prídu aj vyznávači horskej turistiky, cykloturistiky či automobilových závodov (Lamborghini a Ferrari, okruh F1 v Imola). Kto ocení lacné nákupy, určite si nenechá ujsť výlet do San Marína – nezávislej republiky s bohatou históriou ale aj bezcolnou zónou – či do niektorých z vyhlásených outletov.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Amsterdam letecky
Letecky 4-DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Čarovné Alsasko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Rozprávkové Česko a Nemecko
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri