Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Aria Resort & Spa

Turecko - Alanya - Konakli # Stiahnuť
Popis

Moderný hotel situovaný priamo na upravenej piesočnatej pláži v stredisku Konakli ponúka kvalitné služby, príjemný personál a jedinečnú atmosféru pre strávenie úžasnej dovolenky plnej relaxu a oddychu. Hotel je vhodný pre všetky vekové kategórie.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY
 

Poloha
-
priamo na súkromnej piesočnatej pláži, 450 m od najbližších nákupných možností, 3 km do centra Konakli, 15 km od Alanye a asi 103 km od letiska v Antalyi.
Hotel
-
hotel pozostáva z 2 blokov A a B, vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia, 2 á la carte reštaurácie (1-krát za pobyt zdarma, nutná rezervácia), lobby bar, bar pri bazéne (10.00-07.00, alkoholické nápoje 10.00-02.00) a niekoľko ďalších barov, cukráreň. Hlavný bazén, bazén so šmykľavkami, detský bazén, vnútorný bazén. Ľahké animácie, amfiteáter, fitnescentrum, aerobik, plážový volejbal, šípky, stolný tenis. Turecké kúpele a sauna zdarma, masáže a iné procedúry za poplatok. Pre deti k dispozícii miniklub, detské ihrisko, minidisko. Služby lekára, fotografa, kaderníctvo, obchodná pasáž, čistiareň, biliard za poplatok. Wi-Fi pripojenie v priestoroch hotela zdarma.
Izby
-
moderne zariadené štandardné izby s možnosťou 1 prístelky s výhľadom na more, čiastočným výhľadom na more alebo krajinu. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie (sprchový kút, WC, sušič na vlasy), SAT TV, telefón, individuálnu klimatizáciu, minibar (denne dopĺňaný vodou), trezor za poplatok, súpravu na prípravu kávy a čaju, balkón. Wi-Fi pripojenie na izbe zdarma. K dispozícii rodinné izby (2 oddelené miestnosti, 1 kúpeľňa) situované len v bloku B.
Stravovanie
-
ultra all inclusive formou bufetových stolov – raňajky (07.00-10.00), neskoré raňajky (10.00-10.30), obedy (12.30-14.00), večere (19.00-21.00). Počas dňa ľahké občerstvenie vo forme snackov, koláčikov, tureckých placiek, tureckej kávy a zmrzliny. Polnočná polievka (23.30-02.30) a nočný mini bufet (02.30-05.00). Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje v cene. Čerstvé ovocné šťavy, importované nápoje a miešané koktaily za poplatok. Poznámka: hotel si vyhradzuje právo na zmenu ultra all inclusive konceptu.
Pláž
-
upravená piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, mólo, k dispozícii pavilóny (za poplatok, nutná rezervácia). Ležadlá, slnečníky a plážové osušky zdarma. Plážový bar (10.00-18.00) v cene. Vodné športy za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.

Informácie o krajine a stredisku
-

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
ALANYA
Známe stredisko Alanya sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska ne­odmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo ho­telov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Starobylá pevnosť je prístupná prechádzkou alebo lanovkou. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientál­nom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, mi­lovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú počas dovolenky rušnú zá­bavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 3 hod.

Termíny a ceny Kalkulácia
Video
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Toskánsko letecky
Letecky 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Srdcom Švajčiarska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Veľký okruh Gréckom
Letecky 9 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
České pamiatky UNESCO
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri