Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
First Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Dizalya Palm Garden

Turecko - Alanya - Konakli
Popis
Ideálna dovolenka pre snúbenie oddychu a zábavy. Z hotela sú ľahko dostupné väčšie centrá nákupov a zábavy, Konakli a Alanya. Odporúčame využiť miestnu minibusovú dopravu, tzv. dolmuše.
Poloha
-
200 m od širokej piesočnatej  pláže, ku ktorej sa dostanete krátkou prechádzkou popri hoteloch, 200 m od najbližších nákupných možností, 2 km od centra Konakli a 12 km od centra Alanye a asi 110 km od letiska v Antalyi.
Hotel
-
vstupná hala s recepciou, lobby bar (10.00-02.00), hlavná reštaurácia, 2 á la carte reštaurácie (nutná rezervácia, 1x za pobyt zdarma), bar pri bazéne, bar na pláži, snack bar, cukráreň. Vonkajší aj vnútorný bazén, bazén so šmykľavkami, detský bazén. Bohatá ponuka denných aj večerných animácií. Športové aktivity - plážový volejbal, stolný tenis, šípky, fitnescentrum, aerobik, za poplatok: herňa, biliard, požičovňa bicyklov. Wellness centrum - turecké kúpele a sauna zdarma, masáže, jacuzzi a iné procedúry za poplatok. Pre deti je pripravený miniklub, detské ihrisko, minidisko. Za poplatok služby lekára, kaderníctvo, čistiareň, požičovňa áut, fotograf. Wi-Fi pripojenie v celom areáli zdarma.
Izby
-
štandardné dvojlôžkové izby s možnosťou až dvoch prísteliek (rozkladacie kreslo pre 2.osobu na prístelke) alebo rodinné izby s dvomi oddelenými miestnosťami. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (sprchový kút, WC, sušič na vlasy), klimatizáciu, SAT TV, telefón, trezor, minibar a balkón. Wi-Fi pripojenie na izbe zdarma.
Stravovanie
-
ultra all inclusive formou bufetových stolov – raňajky (07.30-10.00), neskoré raňajky (10.00-10.30), obed (12.30-14.00), večera (19.00-21.00). Počas dňa ľahké občerstvenie vo forme snackov, koláčiky, turecká káva, zmrzlina, vafle, káva a čaj, polnočná polievka a nočný minibufet (23.00-06.00). Zdarma lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje. Čerstvé ovocné šťavy a importované alkoholické nápoje za poplatok.
Pláž
-
šíra piesočnatá pláž so vstupom do mora cez kamenný plát alebo cez drevené mólo (obuv do vody odporúčaná). All inclusive bar na pláži, ležadlá, slnečníky, matrace, plážové osušky zdarma. Vodné športy sú v ponuke za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.

Informácie o krajine a stredisku
-

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
ALANYA
Známe stredisko Alanya sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska ne­odmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo ho­telov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Starobylá pevnosť je prístupná prechádzkou alebo lanovkou. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientál­nom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, mi­lovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú počas dovolenky rušnú zá­bavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 3 hod.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Predvianočné Drážďany
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Graz
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Salzburg
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Krakow s Wieliczkou
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Záhreb
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri