Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ***

Eftalia Downtown Hotel

Turecko - Alanya
Popis

Mestský hotel Eftalia Downtown tvorí súčasť známej hotelovej siete Eftalia. Hotel je určený predovšetkým pre všetkých, ktorí hľadajú rušný nočný život blízko centra vyhľadávaného letoviska Alanya, romantické večerné prechádzky po plážovej promenáde alebo posedenie v niektorej z reštaurácií či bare v blízkom prístave.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
v stredisku Alanya v Turecku, od pláže ho delí iba cestná komunikácia. Od historického centra s nákupnými možnosťami, s množstvom obchodov, barov, reštaurácií, diskoték a nočných klubov je vzdialený len 1 km. Dostanete sa tam príjemnou prechádzkou, alebo môžete využiť miestnu dopravu a od letiska v Antalyi 125 km.
Hotel
-

hotelový komplex tvoria 3 hotelové budovy a 1 apartmánový blok. Súčasťou hotelového komplexu je vstupná hala s recepciou, garden bar (08.00-24.00), hlavná reštaurácia, bar pri pláži (za poplatok), à la carte reštaurácia, vonkajší bazén, malý detský bazén, vnútorný bazén, detské ihrisko, konferenčná miestnosť s kapacitou 40 osôb, nákupná pasáž. Ľahké športové aktivity - stolný tenis, šípky, fitnescentrum. Hotel príležitostne organizuje večery so živou hudbou. Wellness centrum - turecké kúpele, sauna, masáže a iné procedúry za poplatok. Za poplatok hotel ponúka služby lekára a kaderníctvo. Wi-Fi pripojenie v priestoroch lobby zdarma.

Izby
-
Príjemne zariadené dvojlôžkové štandardné izby s možnosťou 1 prístelky alebo veľké priestranné large izby s max. obsadenosťou 2+2. Každá izba disponuje vlastným sociálnym zariadením (sprchový kút, WC, sušič na vlasy), telefónom, SAT TV, trezorom (za poplatok), minibarom (za poplatok), balkónom a klimatizáciou. Wi-fi pripojenie na izbe zdarma.
Stravovanie
-
 raňajky alebo polpenzia formou bufetových stolov – raňajky (7.30-9.30) a večera (19.00-21.00). Alkoholické a nealkoholické nápoje v bare pri reštaurácii za poplatok. Poznámka: hotel si vyhradzuje právo na zmenu času konceptu.
Pláž
-

známa piesočnato-kamienková pláž Keykubat je dostupná len cez miestnu komunikáciu. Na pláži sú k dispozícii sprchy. Plážové ležadlá, matrace a slnečníky sú za poplatok. Plážové osušky nie sú k dispozícii. K dispozícii plážový bar 08:00 - 18:00 za poplatok. Ponuka vodných športov na pláži za poplatok.

Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.

Informácie o krajine a stredisku
-
hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
ALANYA
Známe stredisko Alanya sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska ne­odmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo ho­telov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Starobylá pevnosť je prístupná prechádzkou alebo lanovkou. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientál­nom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, mi­lovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú počas dovolenky rušnú zá­bavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 3 hod.

Termíny a ceny Kalkulácia
Video
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Amsterdam letecky
Letecky 4-DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Čarovné Alsasko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Rozprávkové Česko a Nemecko
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri