Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam ****

Xeno Eftalia Resort

Turecko - Alanya - KONAKLI # Stiahnuť
Popis

Obľúbený hotel je situovaný v blízkosti pláže v stredisku Konakli. Odporúčame klientom všetkých vekových kategórií i rodinám s deťmi.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
150 m od zmiešanej piesočnato-kamienkovej pláže, 1 km od centra Konakli, 12 km od strediska Alanya a asi 110 km od letiska v Antalyi.
Hotel
-
hotelový komplex ponúka ubytovanie v hlavnej budove a vo vedľajšej budove s rodinnými izbami. V hoteli je vstupná hala s recepciou a lobby barom (otvorený 24 h), hlavná reštaurácia, snack reštaurácia, bar pri veľkom bazéne, relax bar, snack bar, diskotéka (nápoje za poplatok), TV miestnosť, cukráreň. Hoteloví hostia majú k dispozícii veľký bazén, bazén so šmykľavkami, detský bazén, menší vonkajší relaxačný bazén, vnútorný bazén. Pre deti je pripravený miniklub, detské ihrisko a večerná minidisko. Rôzne športové aktivity počas dňa - aerobik, vodná gymnastika, basketbal, minifutbal, stolný tenis, šípky, plážový volejbal, fitnescentrum. Wellness centrum - turecký kúpeľ a sauna zdarma, masáže, vírivka a iné procedúry za poplatok. Ďalšie služby za poplatok: salón krásy, biliard, herňa, kaderníctvo, služby lekára, čistiareň, nákupná pasáž. Wi-Fi pripojenie vo všetkých priestoroch hotela aj na pláži za poplatok. 
Izby
-
ubytovanie v dvojlôžkových izbách s možnosťou dvoch prísteliek alebo rodinné izby s 2 oddelenými miestnosťami a 1 kúpeľňou. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (sprchový kút/vaňa, WC, sušič na vlasy), balkón, trezor, SAT TV, minibar (pri príchode voda a nealkoholické nápoje, neskôr dopĺňaný len vodou), individuálne nastaviteľnú klimatizáciu. Wi-Fi pripojenie na izbe za poplatok.
Stravovanie
-
ultra all inclusive formou bufetových stolov - raňajky (07.30-10.00), neskoré raňajky (10.00-10.30), obed (12.30.-14.00) a večera (19.00-21.00). Počas dňa ľahké občerstvenie formou snackov, koláčiky a zmrzlina,  polnočná polievka (23.30-01.00), nočný minibufet (01.00-06.00). Miestne nealkoholické nápoje a alkoholické nápoje v cene. Importované nápoje, čerstvé ovocné šťavy, Vitamin bar a turecká káva za poplatok. Poznámka: hotel si vyhradzuje právo na zmenu ultra all inclusive konceptu.
Pláž
-
šíra piesočnato-kamienková pláž. Slnečníky a ležadlá zdarma, plážové osušky za depozit (výmena za poplatok), volejbalové ihrisko. V plážovom bare (10.00-17.00) nealkoholické nápoje a pivo zdarma. Ponuka vodných športov za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.

Informácie o krajine a stredisku
-

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
ALANYA
Známe stredisko Alanya sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska ne­odmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo ho­telov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Starobylá pevnosť je prístupná prechádzkou alebo lanovkou. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientál­nom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, mi­lovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú počas dovolenky rušnú zá­bavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 3 hod.

Termíny a ceny Kalkulácia
Video
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Katalánsko a Barcelona letecky
Letecky 8 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Francúzska rivéra
Autobusom 6 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Bologna a San Maríno s kúpaním
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Cesta španielskym kráľovstvom
Letecky 11 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Talianske alpské jazerá
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri