Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
*****

Hotel Amelia Beach Resort & Spa

Turecko - Side - KIZILOT/CENGER
TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Popis

Vyhľadávaný hotelový komplex situovaný v stredisku Kizilot v rozľahlej záhrade je svojou širokou ponukou kvalitných služieb all inclusive, vhodný pre náročných klientov všetkých vekových kategórií, predovšetkým pre rodiny s deťmi, pre ktoré je tu počas dovolenky pripravený bohatý animačný program a množstvo rôznych aktivít. Hotelový rezort prešiel v zime 2021/2022 rekonštrukciou.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
v stredisku Kizilot oblasť Side v Turecku, od pláže hotel delí iba cestná komunikácia, popod ktorú vedie upravený podchod. Centrum strediska Kizilot je vzdialené asi 3 km, Manavgat asi 15 km a letisko v Antalyi 85 km.
Hotel
-
vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia s terasou, lobby bar 24 H, bar pri bazéne (otvorený 10.00-24.00), bar na pláži, 4 à la carte reštaurácie (turecká, čínska, talianska - 1x za pobyt zdarma, rybia - za poplatok). Hlavný vonkajší bazén, relaxačný bazén, detský bazén, bazén so šmykľavkami a vnútorný bazén. Bohaté animačné programy pre deti aj dospelých, miniklub, fitnescentrum, 2 tenisové kurty a basketbalové ihrisko (požičanie príslušenstva a osvetlenie kurtov za poplatok), aerobik, šípky, stolný tenis, boccia, plážový volejbal zdarma. Wellness centrum - turecké kúpele a sauna zdarma, masáže a iné procedúry za poplatok. Ďalšie služby za poplatok – bowling, biliard, požičovňa áut, kaderníctvo, čistiareň, fotograf, obchodná pasáž, 24 H izbová služba, stráženie detí. Wi-Fi pripojenie v priestoroch lobby zdarma.
Izby
-
priestranné izby s možnosťou jednej prístelky až dvoch prísteliek (poschodová posteľ). Rodinné izby s 2 oddelenými miestnosťami (pre max. 4 dospelé osoby) na vyžiadanie. Všetky izby disponujú vlastným sociálnym zariadením (sprchový kút, WC, sušič na vlasy), centrálnou klimatizáciou, SAT TV, telefónom, súpravou na prípravu kávy a čaju,  minibarom (denne dopĺňaný vodou a nealkoholickými nápojmi), trezorom (za poplatok) a balkónom. Wi-Fi pripojenie na izbe za poplatok. 
Stravovanie
-
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, neskoré raňajky, obed a večera. Popoludňajšie občerstvenie – snacky, koláčiky, káva, čaj, zmrzlina, turecké placky, polnočná polievka. Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje v rámci all inclusive zdarma. Nápoje v disko bare, čerstvé ovocné šťavy a importované alkoholické nápoje sú za poplatok.
Pláž
-
široká piesočnatá pláž, ocenená Modrou vlajkou za čistotu mora, je pri vstupe do mora premiešaná drobnými okruhliakmi. Slnečníky, ležadlá a osušky zdarma. Plážový bar v rámci all inclusive zdarma. K dispozícii široký výber vodných športov za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.

Informácie o krajine a stredisku
-

 hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská na prežitie vysnívanej dovolenky. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými pláža­mi s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kva­litnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z le­tiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Podobná ponuka TU
Termíny a ceny
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Predvianočné Drážďany
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Graz
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Salzburg
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Krakow s Wieliczkou
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Predvianočný Záhreb
Autobusom 2 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri