Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Royal Alhambra Palace

Turecko - Side - Colakli # Stiahnuť
Popis

Royal Alhambra Palace je jedinečný dovolenkový rezort vďaka architektonickému dizajnu s pokojnou atmosférou, nádhernou záhradou a zlatistou plážou s krištáľovo čistou vodou Stredozemného mora. Hotel sa vyznačuje výbornými službami a bazénový komplex obklopený ďatľovými palmami očarí nie len deti ale aj dospelých.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY 
 

Poloha
-
priamo na pláži v stredisku Colakli, na šírej piesočnatej pláži, 700 m od najbližších nákupných možností, 9 km od centra Side, 14 km od mesta Manavgat a asi 40 km od letiska v Antalyi.
Hotel
-
vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia. 5 a la carte reštaurácií (ázijská, talianska, turecká, mexická a rybia) za poplatok, snack reštaurácia, bistro, cukráreň, detská reštaurácia, niekoľko barov (bowling bar otvorený 24 h). Bazénový komlex s aquaparkom – hlavný bazén, 2 detské bazény so šmykľavkami, detský bazén, 2 vnútorné bazény. Športové aktivity – fitnescentrum, stolný tenis, boccia, šípky, step aerobik, kurzy tanca, vodné pólo, vodná gymnastika, plážový volejbal a iné. Turecké kúpele, sauna, parný kúpeľ a vírivka zdarma. Masáž a iné procedúry za poplatok. K dispozícii lunapark, herňa, miniklub, detské ihrisko. Služby lekára, fotografa, čistiarne, obchody, stráženie detí a prenájom bicyklov a áut za poplatok. Wi-Fi v lobby a verejných priestoroch zdarma.
Izby
-
superior štandardné izby s výhľadom na krajinu alebo bočným alebo priamym výhľadom na more. Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (sprchový kút/vaňa, WC, sušič na vlasy), centrálnu klimatizáciu, SAT TV, telefón, trezor, minibar (voda, nealkoholické nápoje a pivo denne dopĺňané), súpravu na prípravu kávy a čaju, balkón. Wi-Fi pripojenie na izbe zdarma. K dispozícii sú rodinné izby s 2 oddelenými miestnosťami a jednou kúpeľňou, rodinné mezonetové izby s 2 kúpeľňami a junior suity.
Stravovanie
-
ultra all inclusive formou bufetových stolov – raňajky (07.00-10.00), neskoré raňajky (10.00-11:00), obed (13.00-14.30), večera (19.00-21.30). Počas dňa ľahké občerstvenie formou snackov a koláčikov. Neskoré nočné občerstvenie (24.00-07.00). Lokálne a vybrané importované alkoholické a nealkoholické nápoje v rámci ultra all inclusive. Čerstvé ovocné šťavy a fľaškové nápoje za poplatok. Poznámka: hotel si vyhradzuje právo na zmenu ultra all inclusive konceptu.
Pláž
-
priamo na piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora, vhodná pre deti a neplavcov. Ležadlá, slnečníky, matrace a plážové osušky zdarma. Vodné športy za poplatok.
Doprava
-

letecká


Fakultatívne výlety
-

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye .

Informácie o krajine a stredisku
-
hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská na prežitie vysnívanej dovolenky. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými pláža­mi s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kva­litnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z le­tiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Termíny a ceny Kalkulácia
Video
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Toskánsko letecky
Letecky 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Srdcom Švajčiarska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Veľký okruh Gréckom
Letecky 9 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
České pamiatky UNESCO
Autobusom 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri