Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Side Alegria Hotel & Spa

Turecko - Side - Kumköy # Stiahnuť
Popis

Hotelový rezort ponúka príjemnú a pokojnú dovolenku neďaleko od šírej piesočnatej pláže s možnosťou večerných nákupov v blízkosti rezortu. Hotel je vhodný najmä pre páry, ktoré hľadajú nerušený oddych a pohodu. V rezorte je možné ubytovať len osoby nad 16 rokov.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY


Poloha
-
250 m od piesočnatej pláže, 100 m od nákupných možností, asi 4 km do mestečka Side, 8 km od mesta Manavgat a 55 km od letiska v Antalyi.
Hotel
-
vstupná hala s recepciou, lobby bar (10.00-23.00), hlavná reštaurácia, 2 à la carte reštaurácie (1-krát za pobyt zdarma, nutná rezervácia) TV miestnosť, diskotéka (nápoje za poplatok), vnútorný bazén, 2 vonkajšie bazény, reštaurácia a bar na pláži. Hotel ponúka turecké kúpele, saunu, masáže, vírivku a skrášľujúce procedúry za poplatok. Počas dňa a večera hotel organizuje ľahké animácie. Fitnescentrum zdarma, biliard a tenisové kurty za poplatok. Služby lekára, kaderníctvo, 24-hodinová izbová služba a čistiareň za poplatok. Wi-Fi pripojenie zdarma.
Izby
-
moderné klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky situované v hlavnej budove sú vybavené vlastným sociálnym zariadením (sprcha alebo vaňa, WC, sušič na vlasy), minibarom (naplnený pri príchode vodou, doplnenie za poplatok), telefónom, SAT TV, balkónom a trezorom (za poplatok). K dispozícii izby s bočným výhľadom na more a izby s priamym výhľadom na more. 
Stravovanie
-
all inclusive formou bufetových stolov - raňajky (07.30-10.30), neskoré raňajky 10.00-10.30), obed (12.30-14.00), večera (18.30-20.30). Počas dňa ľahké občerstvenie - snacky, koláčiky, turecké placky, káva a čaj. Možnosť využiť pri skorých ranných odchodoch/príchodoch snack reštauráciu otvorenú 24 h. Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje v rámci all inclusive podávané od 10.00 do 23.00. Importované alkoholické nápoje, čerstvé džúsy a fľaškové nápoje sú za poplatok. Poznámka: hotel si vyhradzuje právo na zmenu all inclusive konceptu.
Pláž
-
šíra piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Slnečníky, ležadlá a matrace zdarma. Plážové osušky sú k dispozícii za poplatok. Plážová reštaurácia a bar v rámci all inclusive zdarma. Ponuka vodných športov za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.

Informácie o krajine a stredisku
-

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská na prežitie vysnívanej dovolenky. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými pláža­mi s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kva­litnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z le­tiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Termíny a ceny Kalkulácia

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Čarovné Alsasko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Morava
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Maďarsko - krajina kúpeľov a vína
Autobusom 3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Istanbul letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri