Hodnotenie klientov:  7.9
* * * *
Letecky

Hotel Rinia

Albánsko - Severné Albánsko - DURRES

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Moderne zariadený hotel v duchu jednoduchej elegancie je vhodný pre všetky vekové kategórie. Svojou polohou priamo na pláži, priateľským personálom a službami all inclusive vytvára ideálne podmienky na strávenie pohodovej dovolenky a relax v príjemnom prostredí.
Poloha:
priamo na vlastnej piesočnatej pláži, asi 10 km od centra mesta Durrës a približne 40 km od medzinárodného letiska a hlavného mesta Tirana.
Hotel:
ubytovanie v hotelovej časti Rinia 2, recepcia, výťah, reštaurácia a bar s terasou, Wi-Fi pripojenie zdarma, novovybudovaný vonkajší bazén, bar pri bazéne, slnečníky a ležadlá pri bazéne zdarma.
Izby:
moderne zariadené klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek. Vybavené sú vlastnou kúpeľňou s WC, telefónom, SAT TV, chladničkou, trezorom, sušičom na vlasy a Wi-Fi pripojením. Izby s balkónom a s výhľadom na more sú za príplatok.
Stravovanie:
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, obedy, večere, malé studené alebo teplé poobedňajšie občerstvenie vo vyhradenom čase (16.00 - 17.00), ovocie, dezerty, neobmedzené množstvo miestnych alkoholických (koňak, brandy, víno, pivo) a nealkoholických nápojov počas dňa (10.30 - 22.30).
Pláž:
široká piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora vhodným aj pre tie najmenšie deti, ležadlá a slnečníky na pláži zdarma. Nákupné možnosti a ponuka vodných športov na pláži za poplatok.
Doprava:

letecká

Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:

KRUJË – TIRANA – návšteva mesta Krujë a prechádzka jeho malebnými uličkami s možnosťami nákupu ručne vyrobených suvenírov. Po obede prehliadka pamiatok hlavného mesta Tirana.
BERATnávšteva mesta tisícich okien zapísaného v zozname UNESCO s prehliadkou najzachovalejšej pevnosti v Albánsku a s krásnymi výhľadmi do širokého okolia.
DURRËS prehliadka historického mesta s návštevou výrobne miestneho koňaku Skanderbeg a prehliadkou pozostatkov najväčšieho rímskeho amfiteátra na Balkáne.

OHRID – prehliadka mesta Ohrid v Macedónsku, na brehu Ohridského jazera.

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Tirana

počet obyvateľov: 3,6 mil.

rozloha: 28.748 km2

časový posun: nie je

doba letu: cca 1 hod. 40 min.

mena: albánsky lek

úradný jazyk: albánsky

ALBÁNSKO, alebo Shqipëria - v preklade krajina orlov - pre mnohých neznáma, pre niektorých príťažlivá, no určite krajina, ktorú sa oplatí navštíviť, spoznať a zbaviť sa tak mnohých predsudkov voči nej. Objavili ju už turisti, ktorí putujú po jej vnútrozemí, kde sa striedajú úchvatné horské scenérie s jazerami, riekami a vzácnymi pamätníkmi rôznych historických období, neporušenými vďaka dlhoročnej izolovanosti krajiny. Vďaka svojej polohe medzi Gréckom, Macedónskom, Kosovom a Čiernou Horou a blízkosti oproti ležiaceho Talianska, bolo Albánsko počas svojej bohatej histórie pod vplyvom rôznych kultúr, čo aj dnes cítiť na každom kroku. V krajine je niekoľko pamiatok, zapísaných v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Unikátne je historické mesto Butrint na juhu krajiny, ktoré predstavuje jeden z archeologických divov sveta. Pevnosť Berat so svojou tisíckou okien neprestáva fascinovať svojich návštevníkov. Okolie Skadarského jazera s pevnosťou Rozafa je kolískou albánskej kultúry. Svoju stopu v dejinách Albánska zanechala aj Geraldine Aponnyiová z Oponíc pri Nitre, ktorá sa v roku 1938 stala manželkou albánskeho kráľa Zogu I. Rajom pre turistov sú Albánske Alpy s najvyšším vrchom Korab (2 751 m) a so svojimi takmer nedotknutými zákutiami a neobjavenými miestami. Hornatá krajina kontrastuje s farbami Jadranského a Iónskeho mora. Široké a dlhé pieskové pláže na severe, podobné svojim náprotivným talianskym plážam, prechádzajú na juhu v skalnaté zálivy s priezračnou vodou neskutočnej farby. Pobrežie je lemované malými hotelmi a prázdninovými domami, kde trávia dovolenky domáci  obyvatelia z vnútrozemia. Čoraz častejšie tu už počuť aj iné jazyky ako albánsky. Turisti z Európy začali už objavovať aj albánske more a pobrežie a páči sa im tu...Pribúdajú dobre a vkusne zariadené hotely s upravenými záhradami, čisté reštaurácie s veľmi chutnou stravou, podobnou tureckej. Domáci, potomkovia najstaršieho európskeho národa, sú navyše veľmi dobrí hostitelia. Oceňujú, že ste prišli do ich krajiny a sú radi, keď sa u nich cítite dobre a bezpečne. Ceny v obchodoch a reštauráciách sú niekedy takmer o polovicu nižšie ako u nás, posedenie vo vinárni alebo rodinná večera v reštaurácii s rybími špecialitami, ktoré Albánci vedia perfektne pripraviť, Vás nezruinujú a môžete si ich zopakovať niekoľkokrát počas pobytu. Aj najlepší koňak, Skanderbeg, pomenovaný po národnom hrdinovi, prekvapí svojou cenou a kvalitou a je najčastejším suvenírom. Návštevu Albánska určite neoľutujete a budete sa tam radi vracať. O Albánsku platí dvojnásobne, že radšej raz vidieť, ako stokrát počuť...  


DURRËS

Najväčšie prímorské letovisko s dlhou históriou a veľkým strategickým prístavom, druhé najväčšie mesto v Albánsku, vzdialené asi 30 km od letiska v Tirane. Kapacita najväčšieho rímskeho amfiteátra na Balkáne, ktorého pozostatky tu môžete navštíviť, bola neuveriteľných 20 tis.divákov. Od jeho centra smerom na juh sa tiahne 25 km dlhá piesková pláž s mierne klesajúci  dnom, lemovaná hotelmi a pobrežnou promenádou. Stredisko ponúka oddych, zábavu pre malých i veľkých, nákupy a gastronimické zážitky ako aj príjemné prechádzky historickým centrom. Transfer z letiska trvá približne 1 hodinu.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (41.2752140000, 19.5159730000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Video
Video
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento