Hodnotenie klientov:  7.5
* * *
Autobusom Individuálne

Polynesia

Chorvátsko - Umag - KATORO
Komplex Polynesia ponúka ubytovanie v apartmánoch v príjemnom prostredí borovíc na morskom pobreží.
Poloha:
štúdiá a apartmány sú vzdialené od mora 200 - 300 m v závislosti od typu apartmánu, asi 3 km od mestečka, do ktorého premáva aj vláčik.
Hotel:
recepcia, hlavná reštaurácia, reštaurácia s rýchlym občerstvením a snack bar na pláži, pizzéria, vonkajší bazén so sladkou vodou, Wi-Fi, trezor a internetový kútik v recepcii (za poplatok), obchod, požičovňa bicyklov, parkovisko, tenisové kurty, plážový volejbal, minigolf, vodné športy, počas letných prázdnin animačný program, klub pre deti vo veku 5-12 rokov. Domáce zvieratá za poplatok.
Izby:
komfortné ŠTÚDIO/3 – pre 3 osoby (cca 27 m2), má jednu obývaciu miestnosť s troma lôžkami. Všetky majú kuchynský kút so základnou výbavou, sociálne zariadenie (WC, sprcha), SAT TV, telefón, terasu alebo balkón.
Stravovanie:
polpenzia - raňajky a večere formou bufetu v centrálnej reštaurácii.
Apartmány:
štandardne zariadené apartmány sú vybavené kuchynským kútom ; kúpeľňa so sprchou/WC ; SAT TV ; telefón ; balkón/terasa APP/3 – pre 3 osoby (cca 30 m2), má 2-lôžkovú spálňu a obývaciu miestnosť s jedným lôžkom (gauč) ; APP/3A – pre 4 osoby (cca 37 m2), má 2-lôžkovú spálňu a obývaciu miestnosť s dvomi lôžkami (rozťahovací gauč resp. kreslá) ; APP/4A – pre 5 osôb (cca 40 m2), má 2-dvojlôžkovú spálňu a obývaciu miestnosť s tromi lôžkami (rozťahovací gauč resp. kreslá).
Pláž:
kamenistá pláž a upravené plochy na slnenie, ležadlá a slnečníky za poplatok, v blízkosti pláž vyhradená pre domácich miláčikov aj pláž FKK.
Doprava:
autobusová, individuálna
Typ stravy:

polpenzia

Fakultatívne výlety:

BENÁTKY Celodenný výlet rýchloloďou (cca 2 hod. jedna cesta), prehliadka mesta s odborným sprievodcom, pre výletníkov sa organizujú za poplatok plavby gondolami a obed.

PANORAMA TOUR Poldenný výlet loďou pozdĺž istrijského pobrežia. Panoramatická prehliadka zelených ostrovčekov, lagún a prímorských mestečiek.

LIMSKI FJORD Poldenný výlet loďou do najkrajšieho istrijského zálivu, ktorý je dlhý 12 km. Je chránenou prírodnou rezerváciou a je známy umelým pestovaním mušlí a chovom rýb.

FISH PIKNIK Celodenný výlet loďou pozdĺž pobrežia Istrie, vyhliadková plavba za prírodnými krásami a prímorskými mestečkami spojená s kúpaním. Na lodi sa podáva obed – ryba a domáce víno.

OSTROVY BRIJUNI (BRIONI) Poldenný výlet loďou, príjemná plavba okolo rozmanitého pobrežia Istrie. Súostrovie Brioni patrí k národným parkom, pozostáva zo 14 väčších i menších ostrovčekov, pokrytých bujnou stredomorskou vegetáciou.

PLITVICE Celodenný autobusový výlet do národného parku Plitvice. Vstup a prehliadka národného parku s odborným sprievodcom.

Informácie o krajine a stredisku:
CHORVÁTSKO
Viac ako tisíc km dlhé jadranské pobrežie medzi Umagom na severe a Dubrovníkom na juhu je už dávno známe ako raj pre milovníkov mora, potápania, dobrého vína a vynikajúcej kuchyne. Dlhé pláže, termálne pramene, mohutné pohoria, či malebné mestá v nížine – to všetko ponúka návštevníkovi Chorvátsko. V neposlednom rade priateľské obyvateľstvo, s ktorým sa dorozumieme aj bez slovníka, je dôvodom k tomu, že Chorvátsko je pre slovenských turistov krajinou číslo jeden.

ISTRIA
Istria je najväčším polostrovom s veľmi členitým pobrežím a vybudovanými turistickými strediskami s dlhou tradíciou, plážami obkolesenými zelenými borovicovými lesmi, vnútrozemím so zelenými kopcami, jazerami a úrodnými nížinami. Hornatá krajina ponúka liečivé pramene, vínne cesty a mestá, patriace kedysi Rimanom. Pula je najväčšie a najstaršie mesto Istrie s dodnes zachovalými rímskymi pamiatkami, v jej okolí boli vybudované kvalitné turistické strediská – medzi nimi i Punta Verudela. Banjole je malá rybárska obec, vzdialená 6 km od Puly, známa hlavne pre milovníkov morských plodov, ktoré veľmi chutne pripravujú v miestnych reštauráciách. Je rajom pre rybárov. Medulin je mesto známe krásnymi plážami rôzneho druhu s prekrásne členitým pobrežím a tiež miesto, kde môžete prežiť pokojnú a romantickú dovolenku, ale zároveň dynamický a aktívny oddych s množstvom športových aktivít. Umag ležiaci na severozápade Istrie je typický členitým pobrežím s mnohými polostrovčekami, borovicovými lesmi a bohatou vegetáciou. Rabac je známe turistické stredisko na juhovýchodnom pobreží Istrie vyhľadávané vďaka prekrásnym štrkovým plážam a krištáľovo čistému moru.
Mapa
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri