Hodnotenie klientov:  7.5
* * *
Individuálne Autobusom

Polynesia

Chorvátsko - Umag - KATORO
Komplex Polynesia ponúka ubytovanie v apartmánoch v príjemnom prostredí borovíc na morskom pobreží.
Poloha:
štúdiá a apartmány sú vzdialené od mora 200 - 300 m v závislosti od typu apartmánu, asi 3 km od mestečka Umag, do ktorého premáva turistický vláčik.
Hotel:
recepcia, hlavná reštaurácia, reštaurácia s rýchlym občerstvením a snack bar na pláži, pizzéria, supermarket, vonkajší bazén so sladkou vodou pre dospelých i deti (ležadlá zdarma obmedzenom počte). WiFi a internetový kútik na recepcii zdarma. Trezor na recepcii za poplatok a parkovanie v areáli za poplatok (1 EUR/1 auto/deň). Požičovňa bicyklov, tenisové kurty so školou tenisu, plážový volejbal, minigolf, stolný tenis, vodné športy, v bezprostrednej blízkosti je športový komplex s ihriskami na basketbal, hádzanú, futbal, volejbal, jazdecké centrum, počas letných prázdnin večerný animačný program pre dospelých (18.6.- 9.9.), denné športové aktivity pre dospelých (2.7.-1.9.), miniklub pre deti vo veku 5-12 rokov (18.6.-9.9) a detské ihrisko. Domáce zvieratá-malý pes na vyžiadanie za poplatok.
Izby:
účelne zariadené dvojlôžkové štúdiá s možnosťou jednej prístelky alebo apartmány s jednou spálňou a s možnosťou 1-3 prísteliek v obývacej miestnosti s rozkladacím gaučom alebo kreslami, všetky majú kuchynský kút so základnou výbavou, sociálne zariadenie (WC, sprcha), SAT TV, telefón, terasu alebo balkón.
Stravovanie:
polpenzia - raňajky a večere formou bufetu v centrálnej reštaurácii, možnosť ľahkej prípravy jedál v kuchynskom kúte.
Apartmány:
štandardne zariadené štúdiá alebo apartmány sú vybavené kuchynským kútom ; kúpeľňa so sprchou/WC ; SAT TV ; telefón ; balkón/terasa, Štúdio/2+1 – štúdio pre 3 osoby (cca 27 m2), má jednu obývaciu miestnosť s dvoma lôžkami a prístelkou (gauč) ; APP/2+1 – pre 3 osoby (cca 30 m2), má 2-lôžkovú spálňu a obývaciu miestnosť s jedným lôžkom (gauč) ; APP/2+2 – pre 4 osoby (cca 37 m2), má 2-dvojlôžkovú spálňu a obývaciu miestnosť s dvoma lôžkami (rozťahovací gauč resp. kreslá), APP/2+3 - pre 5 osôb  (cca 40 m2), má 2-dvojlôžkovú spálňu a obývaciu miestnosť s troma lôžkami (rozťahovací gauč resp. kreslá).
Pláž:
kamenistá pláž a upravené plochy na slnenie (odporúčame obuv do vody), ležadlá a slnečníky za poplatok, v blízkosti pláž vyhradená pre domácich miláčikov aj pláž FKK.
Doprava:
autobusová, individuálna
Typ stravy:

polpenzia

Fakultatívne výlety:

BENÁTKY Celodenný výlet rýchloloďou (cca 2 hod. jedna cesta), prehliadka mesta s odborným sprievodcom, pre výletníkov sa organizujú za poplatok plavby gondolami a obed (orientačne 70 EUR).

PANORAMA TOUR Poldenný výlet loďou pozdĺž istrijského pobrežia. Panoramatická prehliadka zelených ostrovčekov, lagún a prímorských mestečiek.

FISH PIKNIK Celodenný výlet loďou pozdĺž pobrežia Istrie, vyhliadková plavba za prírodnými krásami a prímorskými mestečkami spojená s kúpaním. Na lodi sa podáva obed – ryba a domáce víno  (orientačne 35 EUR).

OSTROVY BRIJUNI (BRIONI) Poldenný výlet loďou, príjemná plavba okolo rozmanitého pobrežia Istrie. Súostrovie Brioni patrí k národným parkom, pozostáva zo 14 väčších i menších ostrovčekov, pokrytých bujnou stredomorskou vegetáciou (orientačne 65 EUR).  

PLITVICE Celodenný autobusový výlet do národného parku Plitvice. Vstup a prehliadka národného parku s odborným sprievodcom (orientačne 90-115 EUR). 

Informácie o krajine a stredisku:
CHORVÁTSKO
Viac ako tisíc km dlhé jadranské pobrežie medzi Umagom na severe a Dubrovníkom na juhu je už dávno známe ako raj pre milovníkov mora, potápania, dobrého vína a vynikajúcej kuchyne. Dlhé pláže, termálne pramene, mohutné pohoria, či malebné mestá v nížine – to všetko ponúka návštevníkovi Chorvátsko. V neposlednom rade priateľské obyvateľstvo, s ktorým sa dorozumieme aj bez slovníka, je dôvodom k tomu, že Chorvátsko je pre slovenských turistov krajinou číslo jeden.

ISTRIA
Istria je najväčším polostrovom s veľmi členitým pobrežím a vybudovanými turistickými strediskami s dlhou tradíciou, plážami obkolesenými zelenými borovicovými lesmi, vnútrozemím so zelenými kopcami, jazerami a úrodnými nížinami. Hornatá krajina ponúka liečivé pramene, vínne cesty a mestá, patriace kedysi Rimanom. Pula je najväčšie a najstaršie mesto Istrie s dodnes zachovalými rímskymi pamiatkami, v jej okolí boli vybudované kvalitné turistické strediská – medzi nimi i Punta Verudela. Banjole je malá rybárska obec, vzdialená 6 km od Puly, známa hlavne pre milovníkov morských plodov, ktoré veľmi chutne pripravujú v miestnych reštauráciách. Je rajom pre rybárov. Medulin je mesto známe krásnymi plážami rôzneho druhu s prekrásne členitým pobrežím a tiež miesto, kde môžete prežiť pokojnú a romantickú dovolenku, ale zároveň dynamický a aktívny oddych s množstvom športových aktivít. Umag ležiaci na severozápade Istrie je typický členitým pobrežím s mnohými polostrovčekami, borovicovými lesmi a bohatou vegetáciou. Rabac je známe turistické stredisko na juhovýchodnom pobreží Istrie vyhľadávané vďaka prekrásnym štrkovým plážam a krištáľovo čistému moru.
Zobraziť na mape (45.4647561568, 13.5152216012)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri