Hodnotenie klientov:  7.5
* * * * *
Letecky

Hotel Sovereign Beach

Grécko - Kos - KARDAMENA

Rodinný hotel sa nachádza v pokojnej, príjemnej lokalite blízko piesočnatej pláži, len 3 km od centra mesta Kardamena. Je obklopený atraktívnou udržiavanou záhradou so športoviskami, ponúka denné aj večerné zábavné programy. Vhodný pre všetky vekové kategórie, ako aj rodiny s deťmi, ktorí hľadajú relax a zábavu v príjemnom prostredí ostrova Kos.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha:
hotelový komplex sa nachádza v tichej lokalite ostrova Kos, 3 km od centra obľúbeného rybárskeho mestečka Kardamena s promenádou, reštauráciami, tavernami, obchodíkmi, ako aj nočného života, 30 km od historického chrámu boha Asklépia Asklepieion, 30 km od mesta Kos a od hlavného prístavu na ostrove, 7 km od medzinárodného letiska. Súčasťou hotela je nádherná pláž a krásna záhrada, ktorá dotvára priateľskú atmosféru hotela.
Hotel:
komplex pozostáva z hlavnej budovy a bungalovov. K dispozícii je recepcia, zmenáreň na recepcii, Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli hotela (za poplatok), hlavná reštaurácia (dress code), výťahy, lobby bar, snack bar, vonkajší bazén s vírivkou, detský bazén, slnečníky a ležadlá pri bazéne zdarma, volejbalové ihrisko, 2 tenisové kurty, stolný tenis, šípky, herňa, biliard (za poplatok), fitnescentrum, vnútorný bazén, sauna, masáže, salón krásy, amfiteáter, medzinárodné animácie, TV miestnosť, miniklub, obchod.
Izby:
dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky sú vybavené SAT TV, klimatizáciou, chladničkou, telefónom, trezorom (za poplatok), sušičom na vlasy, s výhľadom do záhrady alebo na more (za príplatok). WI-FI pripojenie na izbách (za poplatok). Každá izba má kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou a WC, balkón alebo terasu.
Stravovanie:
all inclusive – raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov, ľahké občerstvenie počas dňa, lokálne nealkoholické a alkoholické nápoje podávané od 10:00 do 23:00 hod. Možnosť zabezpečiť stravu pre celiatikov na vyžiadanie
Pláž:
široká pieskovo-kamienková pláž s pozvoľným vstupom do mora. Slnečníky a ležadlá na pláži zdarma, plážové osušky za depozit, vodné športy na pláži za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:
Grécky večer –  večer s bohatým programom, tradičnou gréckou kuchyňou a pravou gréckou zábavou s hudbou a tancom. 
Plavba ku trom ostrovom –  plavba loďou so zastávkami na ostrovoch Plati, Kalymnos a Pserimos. Jedinečný program na každom z ostrovov, vrátane barbeque priamo na palube, kúpania, návštevy továrne na spracovanie špongií a relaxu na pláži.
Sopečný ostrov Nissyros –  plavba loďou do prístavu Mandraki a zostup na dno krátera aktívnej sopky Polyvotis. Prehliadka historického kláštora a tradičnej architektúry samotného prístavu Mandraki. 
Turecko –  plavba do tureckého prístavného mesta Bodrum, prehliadka najväčších atraktivít. 
Okruh ostrovom –  prehliadka ostrova vrátane pamiatok hlavného mesta Kos (tržnica, archeologické múzeum, mešita, Hippokratov platan, prvá nemocnica Asklepion).
Informácie o krajine a stredisku:
OSTROV KOS nazývaný tiež Hippokratov ostrov je tretím najväčším ostrovom súostrovia Dodekanéz v Egejskom mori. Jeho dnešná podoba je poznačená vplyvom rôznych kultúr, čoho dôkazom sú ruiny gréckych chrámov a rímskych divadiel, turecké mešity s minaretmi z čias tureckej nadvlády, či stredoveká pevnosť Johanitov. S ostrovom sa najviac spája meno antického lekára Hippokrata považovaného za zakladateľa medicíny, s ktorým sú späté aj najvyhľadávanejšie atrakcie ostrova. Jednou z nich je prvá nemocnica Asklépion zasvätená bohu lekárov Asklépiovi. Na Platanovom námestí v meste Kos si turisti radi posedia pod slávnym stromom platanom, pod ktorým Hippokrates učil svojich žiakov. Hlavné mesto Kos je zároveň strediskom zábavy. Okrem historických pamiatok sa ostrov Kos pýši aj zelenou prírodou, piesočnatými plážami a priezračným morom. Výborným podmienkam sa tešia aj milovníci najrôznejších druhov vodných športov. Vďaka svojej neveľkej rozlohe je možné preskúmať tradičné dedinky vo vnútrozemí ako Zia, Pyli, Asfendiou, Kefalos, najkrajšie pláže Paradise Beach a Golden Beach, ako aj všetky ďaľšie čarovné zákutia ostrova v priebehu jedného dňa.

KARDAMENA je moderné turistické stredisko so 4 km dlhou peknou piesočnatou plážou s menším prístavom. Stredisko je veľmi dobre vybavené, sú tu obchodíky, bary, diskotéky, požičovne automobilov, široká ponuka vodných športov na pláži, motokárska dráha pre nadšencov adrenalínu. Z mesta sa dajú podnikať výlety do okolia, neďaleko sa nachádzajú vykopávky Apollónovho chrámu, sopečný ostrovček Nissyros alebo vodný park Lido v Mastichari. Vzdialenosť od hlavného mesta Kos je cca 30 km, transfer z letiska je približne 20 minút.  
Zobraziť na mape (36.7985640000, 27.1551560000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento