Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute
Môj zoznam Môj zoznam *****

Hotel Acapulco Beach

Popis

Luxusný hotelový rezort s výbornými službami, kvalitným ubytovaním a ideálnou polohou priamo na krásnej pláži so zlatým pieskom. Starostlivo udržiavaná záhrada je plná exotických kvetov a kríkov a unikátnym obrovským Infinity bazénom pre dospelých s oddelenou časťou pre deti. Je nádherným spestrením celého dojmu z hotela a svojou krásou prispieva k stráveniu nezabudnuteľnej dovolenky. Hotel má aj vlastnú farmu, kde si pestuje aj vlastnú domácu zeleninu, ktorú využíva v kuchyni. Hotel patrí k veľmi obľúbeným hotelom Severného Cypru a svedčí o tom aj to, že ako jediný hotel organizuje svadby priamo pri Infinity bazéne pri pláži čo vypovedá o jeho vysokej kvalite poskytovaných služieb. Najmä rodiny s deťmi ocenia pestrý animačný program, kedže v areáli hotela je novovybudovaný aquapark s toboganmi, ako aj lunapark, takisto ocenia pestrý animačný program, novovybudovaný veľký aquapark s toboganmi, ako aj lunapark. Hotel odporúčame všetkým vekovým kategóriám, ako aj rodinám s deťmi.

Poloha
-
Acapulco Beach leží priamo na vlastnej nádhernej piesočnatej pláži v pokojnom zálive, 8 km od mesta Kyrenia, kam sa dá pohodlne dostať autobusom priamo spred hotela za sumu 1 EUR/jazda, alebo taxíkom. Od letiska Larnaka je vzdialený 80 km.
Hotel
-
komplex hotela Acapulco Beach pozostáva z hlavnej budovy, časti Pine Court I. a II. a z bungalovov v upravenej záhrade. K dispozícii je vstupná hala s recepciou, Wi-Fi pripojenie zdarma, hlavná dvojpodlažná reštaurácia s terasou a výhľadom na more, 2 lobby bary, plážový bar, Sea Side bar, Aqua bar pri bazénovom komplexe, Bar Moon Rise, La Femme Luge Bar (za poplatok), 3 a la carte reštaurácie (za poplatok), obrovský aquapark, bazénový komplex, slnečníky a ležadlá pri bezénoch a plážové osušky zdarma, luxusné canabas s privítnym servisom (extra platba),  vnútorný bazén, panoramatický bazén infinity pre dospelých, detský bazén, detské ihrisko, miniklub, lunapark (za poplatok), fitness, turecké kúpele a luxusné wellness (za poplatok), minimarket, kaderníctvo, amfiteáter, tenisové kurty (za poplatok), plážový volejbal, stolný tenis, šípky, biliard (za poplatok), kasíno. 
Izby
-
elegantne zariadené priestranné 2 lôžkové izby s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek v hlavnej budove alebo v časti Pine Court I. a II. (za poplatok). Všetky izby sú vybavené klimatizáciou, SAT TV, telefónom, minibarom (za poplatok), trezorom (zdarma), sušičom na vlasy. Minibar (za poplatok, flaša vody je dopĺňaná denne). Wi-Fi pripojenie na izbách zdarma. Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchou a WC, balkón s posedením.
Stravovanie
-
all inclusive – raňajky, obedy a večere formou bufetových stolov miestnej aj medzinárodnej kuchyne vrátane lokálnych alko a nealko nápojov (biele a červené víno, čapované pivo, vodka, rum, gin a brandy miestnej výroby a nealko nápoje ako voda, káva, čaj) podávané počas dňa a vo večerných hodinách v hotelových baroch. 
Pláž
-
 krásna široká piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Ležadlá, slnečníky, matrace a plážové osušky sú na pláži zdarma. Veľký bar s terasou pri pláži v rámci all inclusive.Konzumácia v plážovom bare v cene.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-
 
Nikózia – výlet spojený s návštevou starej časti Nikózie, Cyperskej brány, Sulejmanovej mešity a Katedrály sv. Sofie.

Plavba loďou – plavba loďou pozdĺž cyperského pobrežia so zastávkami v krásnych zátokách s kúpaním.

Polostrov Karpaz – návšteva rybárskej dediny Bogaz, Kláštora sv. apoštola Ondreja, mešity v dedine Dikarpaz a kúpanie na Zlatej pláži.

Kyrenia, Bellapais – návšteva hradu sv. Hilariona, spolu s hradmi Bufavento a Kantara, výstup na pohorie ,,Piatich prstov“ a prehliadka opátstva Bellapais, ktoré je majstrovským dielom gotického umenia.

Famagusta – výlet spojený s prehliadkou kláštora sv. Barnabáša, starovekého mesta Salamir – rímske kúpele, zastávka na pláži Long beach, prehliadka mestských hradieb vo Famaguste a návšteva mesta Varosha – mesta duchov.
Informácie o krajine a stredisku
-

 
CYPRUS
tretí najväčší ostrov v Stredozemnom mori zvyknú volať aj Afroditin ostrov. Podľa gréckej mytológie sa práve na tomto ostrove zrodila Afrodita – bohyňa lásky a krásy. V súčasnosti je ostrov administratívne rozdelený na dve časti, Severný Cyprus – obývaný cyperskými Turkami a južnú časť ostrova, kde žijú cyperskí Gréci. Národy, ktoré ostrov po stáročia kolonizovali, tu zanechali stopy v podobe antických chrámov, byzantských kláštorov roztrúsených po celom území, cez križiacke pevnosti, až po benátske múry a islamské mešity. Dnes Cyprus vyhľadávajú predovšetkým milovníci peknej prírody. Takmer celý ostrov je zalesnený a právom sa nazýva aj zelený ostrov. Patrí k najslnečnejším miestam v Európe s viac ako 300 slnečnými dňami v roku. Pláže majú jemný zlatistý piesok, priezračne čisté more a plytký vstup do mora. K tým najzaujímavejším miestam Severného Cypru patrí napríklad polostrov Karpaz, ktorý je vyhľadávaným národným parkom, pláže ako Golden Beach, Alagadi, Acapulco patria k tým najkrajším. Z miest odporúčame navštíviť starobylú Famagustu, hlavné mesto Nikóziu, či prímorské mestečko Kyrenia so starobylou pevnosťou. Jedinečná príroda, bohatá história ostrova, pohostinné domáce obyvateľstvo, výborná kuchyňa a vysoká úroveň poskytovaných služieb. Dovolenka na ostrove Cyprus priťahuje množstvo návštevníkov z celého sveta.

SEVERNÝ CYPRUS

 Do roku 1975 sa dejiny severnej a južnej časti ostrova písali súčasne. Severná časť Cypru bola od roku 1983 vyhlásená za samostatný štát. Ostrov sa rozdelil na tureckú  (severená časť) a cyperskú časť ( južná časť) a dokonca aj hlavné mesto Nikózia je rozdelné. Severná časť sa môže pochváliť prekrásnymi plážami, ktoré sa tiahnu dlhé kilometre, priezračnými vodami Stredozemného mora, krásnou prírodou i historickým bohatstvom. Históriu na ostrove  formovali silné kultúry Rimanov, Feničanov, Egypťanov, Benátčanov či Britov. Preto  na jednom mieste môžete obdivovať rímske mozaiky, križiacke pevnosti i byzantské kostoly. Ak chcete stráviť toto leto v kvalitnom hoteli tak dovolenka na ostrove Cyprus je tá najsprávnejšia voľba.
KYRENIA
známe prímorské stredisko s malebným prístavom patrí medzi najkrajšie mestá Severného Cypru. Mestu dominuje stredoveká pevnosť postavená ešte v 7. storočí. V čase tureckých nájazdov mala táto pevnosť obrannú funkciu, dnes je v nej múzeum stroskotaných lodí. K ďalším historickým zaujímavostiam mesta patrí bývalé gotické opátstvo Bellapais, postavené na vrchole skalného výbežku alebo zrúcanina hradu sv. Hilariona z 10. storočia. Kyrenia je rušným a živým centrom zábavy, je tu množstvo reštaurácií, barov a kaviarničiek. Oblasť má veľmi dobrú polohu, z mesta sa dajú podnikať výlety do okolia, v jeho blízkosti sa nachádza niekoľko známych pláži ostrova. Nečakajte na Last minute, dovolenka na ostrove Cyprus patrí medzi dovolenky ktoré sa rozchytajú ako prvé. Let z Bratislavy do Larnaky trvá približne 2 hodiny 55 minút.

Termíny a ceny Kalkulácia
Video
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri