Hodnotenie klientov:  7.8
* * * *
Letecky

Grand hotel Cala Luas

Taliansko - Sardínia - Marina Di Cardedu

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Hotelový komplex, postavený v štýle typickej sardínskej dedinky – villaggia, sa nachádza pri jednej z najkrajších pláži s krištáľovo čistou vodou.
Poloha:
areál priamo pri pláži, ubytovanie podľa polohy 200 - 400 m od pláže, 3 km od dedinky Cardedu.
Hotel:
v hotelovom areáli sa nachádza hlavná budova s recepciou, reštaurácia s otvorenou terasou, bar, bazén aj s časťou pre deti so slnečníkmi a ležadlami, tenisový kurt, minifutbalové ihrisko, petang, stolný tenis, animačné programy. V recepcii kdispozícii zdarma pripojenie Wi-Fi.
Izby:
dvojlôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek sú zariadené v typickom sardínskom astredomorskom štýle. Všetky sú vybavené vlastným sociálnym zariadením (kúpeľňa, WC, sušič na vlasy), všetky majú SAT TV, minichladničku, trezor, klimatizáciu a telefón. Hotel disponuje aj izbami Superior, ktoré majú veľkú chladničku, plazmové TV, terasu alebo balkón, plážový servis v 1. alebo v 2. rade. Izby Superior sú na vyžiadanie a za doplatok.
Stravovanie:
all inclusive – All Inclusive  – raňajky, obed, večera , počas obeda a večere – čapovaná voda a čapované biele a červené víno  Open Bar od 10.00 - 23.00hod - pivo, soft drink a džúsy doobeda apoobede snack, po obede a večere mirto a limoncello / lokálne likéry , od 17.00 - 17.30 káva, čaj a kekse    
Pláž:
piesočnatá pláž Ogliastra s bielym pieskom jemne premiešaným drobnými kamienkami je jednou z najkrajších divokých sardínskych pláží a je vybavená slnečníkmi, kresielkami, ktoré sú pre hotelových hostí k dispozícii zdarma. Na pláži sa nachádza ihrisko na plážový volejbal. V cene all inclusive plážový servis - slnečník a dve kreslá, prvý a druhý rad na pláži výhradne pre izby Superior.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:
Lodné výlety popri pobreží – celodenné výlety s návštevou najkrajších sardínskych pláží Cala Luna, Cala Sisine, Cala Mariola a jaskýň Grotta del Bue Marino a Grotta del Fico. Počas výletu je aj čas na kúpanie v miestnych smaragdových vodách. Cagliari – celodenný výlet do hlavného mesta Sardínie spojený s prehliadkou tohto najväčšieho mesta na ostrove a s nahliadnutím do jeho bohatej histórie.
Informácie o krajine a stredisku:
Druhý najväčší ostrov Stredozemného mora patriaci Taliansku sa nachádza vedľa Apeninského polostrova južne od Korziky. Uprostred Tyrrhénskeho mora ukrýva tento zelený ostrov množstvo prírodných aj kultúrnych pokladov od nedotknutých divokých pláží, okúzľujúcich mestečiek a tradičných horských dediniek až po tajomné nuraghy – okrúhle kamenné veže pochádzajúce z doby kamennej abronzovej. Datované sú až doroku 1 700 pred naším letopočtom adokazujú, že Sardínia patrí knajstaršie osídleným miestam vEurópe. Vminulosti bola Sardínia prevažne poľnohospodárskou krajinou, kčomu ju predurčovali výborné klimatické podmienky ahornatý povrch. Doteraz sa nahorských lúkach apastvinách pasú stáda oviec akôz, ktoré dotvárajú typický obraz vnútrozemia. Typická je aj pohostinnosť domácich obyvateľov, ktorí doteraz vo vnútrozemských horských dedinkách žijú podľa starých tradícií azvykov. Kontrastom knim sú moderné mestá ako hlavné mesto Cagliari, Alghero alebo jedno znajvychytenejších svetových stredísk Porto Cervo, ktoré je každoročne vyhľadávané množstvom svetových celebrít ako napríklad Madona, Beckhamovci, Al Pacino, Abramovič amnoho ďalších. Hoci patrí Sardínia medzi turizmom a civilizáciou najmenej zasiahnuté ostrovy, pobrežné mestečká a turistické komplexy sú výborne vybavené anávštevníkom poskytujú maximálny komfort. Divoké skalnaté pobrežia a útesy sa tu striedajú spiesočnatými dunami aplážami lemovanými borovicovými lesmi abujnou stredomorskou vegetáciou. Vďaka priezračnému a krištáľovo čistému moru hrajúcemu všetkými odtieňmi modrej, zelenej, azúrovej asmaragdovej farby, je Sardínia právom nazývaná aj ako Karibik Európy. Letecké zájazdy sú realizované sodletom zBratislavy doCagliari, let trvá približne 2 hod. CARDEDU – OGLIASTRA Dedinka Cardedu leží asi 3 km odvýchodného pobrežia Sardínie v srdci provincie Ogliastra. Ogliastra je civilizáciou najmenej dotknutá oblasť naSardínii a vďaka viac ako 1000 metrov vysokým horám a nádhernému pobrežiu s bielym pieskom aj jednou z najkrajších častí ostrova. Tak ako na celom ostrove, aj tu sa nachádza množstvo starovekých kamenných stavieb – nuraghov ana pobreží možno objavovať nádherné podmorské jaskyne. Transfer z letiska v Cagliari do Cardedu trvá približne 2 hodiny.
Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (39.7947980000, 9.6663100000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri