Hodnotenie klientov:  9.8
* * * *
Letecky

Hotel Riviera Zen

Turecko - Alanya

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU

Novozrekonštruovaný hotel privítal svojich klientov vo vynovených priestoroch na jar 2019. Hotel odporúčame všetkým, ktorí si chcú užiť aktívnu dovolenku v atraktívnom mestskom hoteli. Výhodou hotela je jeho poloha v bezprostrednej blízkosti povestnej pláže Kleopatra Beach a čulého centra strediska.

COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY


Poloha:
len 50 m od mestskej pláže Kleopatra, od ktorej ho oddeľuje pobrežná komunikácia a malebný parčík. Novinkou v stredisku Alanya je lanovka vedúca na Alanyijskú pevnosť, ktorej stanica je od hotela vzdialená len niekoľko metrov. Hotel je od letiska v Antalyi vzdialený asi 125 km.
Hotel:
kompletne zrekonštruovaný hotel má vstupnú halu s recepciou, TV kútik, konferenčnú miestnosť, reštauráciu, bar v lobby a pri bazéne, terasu, vonkajší bazén s oddelenou časťou pre malé deti. Wi-Fi pripojenie v spoločných priestoroch a na izbách zdarma. Fitnescentrum, turecký kúpeľ a sauna sú v cene a hostia ich môžu využívať v sesterskom hoteli Riviera Hotel & SPA, približne 80 m od ubytovania. Masáže sú za poplatok. Raz týždenne hotel organizuje večer so živou hudbou.
Izby:
komfortné dvojlôžkové izby zariadené moderným nábytkom majú možnosť jednej prístelky. K vybaveniu každej izby patrí kúpeľňa s WC, sušič na vlasy, klimatizácia, SAT TV, telefón, Wi-Fi zdarma, súprava na prípravu kávy a čaju, trezor za poplatok a balkón.
Stravovanie:
formou all inclusive – raňajky formou bufetových stolov. Obedy a večere formou bufetových stolov sú podávané v Riviera Hotel & Spa, nápoje k jedlu sú zdarma. Riviera Zen ponúka ľahké občerstvenie počas dňa - popoludňajšie koláče a zmrzlina. Miestne alkoholické (gin, raki, vodka, pivo, víno) a nealkoholické nápoje v cene (v čase 10.00 - 23.00).
Pláž:
známa mestská pláž Kleopatra so zlatistým hrubozrnným pieskom a jedinečným výhľadom na dominantu strediska – Alanyijskú pevnosť, kam sa môžu turisti dopraviť novovybudovanou lanovkou. Ležadlá a slnečníky za poplatok. Plážové osušky nie sú k dispozícii. Bohatá ponuka vodných športov (parasailing, vodné skútre, jazda na banáne a pod.), tenisové kurty a volejbalové ihrisko za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, výlet lanovkou, možnosť nákupov. 
Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.
Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje.
Perge - Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mestečka Perge s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.
Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov. 
Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.
Ďalšie možnosti výletov: Demre a Myra, soľné jazero a Sagalassos, jeep safari, rafting, výlet pirátskou loďou, Green Canyon, plavba loďou po rieke Manavgat, Antalya a akvárium.

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 79,8 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO
Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Sliaču, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi (let trvá približne 2 hod. 40 min.), alebo z Bratislavy do Izmiru (let trvá približne 2 hod. 30 min.) pri zájazdoch na Egejskú riviéru.

ALANYA
Známe stredisko sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska neodmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo hotelov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientálnom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, milovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú rušnú zábavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 3 hod.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (36.5465482510, 31.9845622171)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento