Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
First Minute
****

Hotel Riviera Zen

Turecko - Alanya
TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Popis

Hotel Riviera Zen svojou výhodnou polohou v bezprostrednej blízkosti známej pláže Kleopatra Beach a čulého centra strediska Alanya osloví najmä klientov, ktorí si chcú užiť aktívnu dovolenku v atraktívnom mestskom hoteli. Len niekoľko metrov od hotela sa nachádza lanovka, ktorá pohodlne vyvezie turistov až k Alanyijskej pevnosti.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha
-
len 50 m od mestskej pláže Kleopatra v stredisku Alanya v Turecku, od ktorej ho oddeľuje pobrežná komunikácia a zelený parčík, asi 1 km od centra Alanye, asi 130 km od letiska v Antalyi.
Hotel
-
vstupná hala s recepciou, TV kútik, konferenčná miestnosť, hlavná reštaurácia s terasou, à la carte reštaurácia (za poplatok), bar v lobby a pri bazéne (otvorený 10.00-23.00). Slnečníky a ležadlá pri vonkajšom bazéne s oddelenou časťou pre malé deti sú zdarma. Fitnescentrum zdarma, turecké kúpele, sauna, masáže a iné procedúry sú k dispozícii za poplatok. Ostatné služby - čistiareň odevov, izbová služba za poplatok. Wi-Fi pripojenie v spoločných priestoroch a na izbách zdarma.
Izby
-
komfortné dvojlôžkové izby zariadené moderným nábytkom majú možnosť jednej prístelky (vhodná len pre dieťa do 13 rokov). K vybaveniu každej izby patrí vlastné sociálne zariadenie (sprchový kút, WC, sušič na vlasy), klimatizácia, SAT TV, telefón, minibar (za poplatok), súprava na prípravu kávy a čaju, trezor, balkón.
Stravovanie
-
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky. Neskoré raňajky a popoludňajšie občerstvenie formou koláčikov a zmrzliny. Lokálne alkoholické (gin, raki, vodka, pivo, víno) a nealkoholické nápoje v cene (v čase 10.00 - 23.00). Ostatné nápoje a čerstvé ovocné šťavy za poplatok. Obed a večera sú podávané v sesterskom hoteli Riviera Hotel & Spa. Počas obeda a večere majú hostia hotela Rivieri Zen v rámci all inclusive nápoje v cene.
Pláž
-
známa mestská pláž Kleopatra so zlatistým hrubozrnným pieskom a jedinečným výhľadom na dominantu strediska – Alanyijskú pevnosť. Ležadlá a slnečníky za poplatok. Plážové osušky nie sú k dispozícii. Bohatá ponuka vodných športov (parasailing, vodné skútre, jazda na banáne a pod.), tenisové kurty a volejbalové ihrisko za poplatok. Plážový bar za poplatok.
Doprava
-
letecká
Fakultatívne výlety
-

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, vý­let lanovkou, možnosť nákupov.

Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfi­teátra z 2. st.

Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne.

Perge – Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mes­tečka Perge so zachovaným antickým štadiónom a rímskymi kúpeľmi. V Aspendose návšteva jedného z najzachovalejších antických divadiel, ktoré plní svoju funkciu dodnes. Na záver oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.

Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vo­dou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kober­cov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Green Canyon - výlet loďou ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a pokojne oddychovať v očarujúcom srdci prírody s možnosťou kúpania v smaragdovo zelených vodách prie­hrady Oymapinar obklopenou pohorím Taurus.

Antalya akvárium – deň strávený v jednom z najväčších ak­várií na svete s dlhým podmorským tunelom, poteší malých aj veľkých nadšencov morských živočíchov. V popoludňaj­ších hodinách návšteva bazáru s možnosťou nákupov a krát­ka zastávka pri prírodnej atrakcii vodopády Düden v blízkosti mesta Antalye.

Informácie o krajine a stredisku
-

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 83,4 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO

Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samo­zrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazá­rom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak si vyberiete Turecko za destináciu, či už s First minute zľavami alebo ako Last minute dovolenku, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zá­jazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi.
ALANYA
Známe stredisko Alanya sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska ne­odmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo ho­telov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Starobylá pevnosť je prístupná prechádzkou alebo lanovkou. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientál­nom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, mi­lovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú počas dovolenky rušnú zá­bavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 3 hod.

Podobná ponuka TU
Termíny a ceny
Klimatický diagram
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Tipy na poznávačky
Rím - metropola Talianska
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž a Disneyland
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Paríž - perla na Seine
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Kvetinové Holandsko a Belgicko
Autobusom 5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Florencia letecky
Letecky 4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD    
Zobraziť viac ponúk
Naši partneri