Hodnotenie klientov:  10
* * * *
Letecky

Riviera Hotel & Spa

Turecko - Alanya

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Hotel s výbornou polohou v bezprostrednej blízkosti populárnej Kleopatra Beach, od ktorej ho oddeľuje iba pobrežná komunikácia. Ubytovanie je vhodné pre všetky vekové kategórie vyhľadávajúce krásne pláže a zároveň blízkosť nákupných možností a rušného centra strediska.
Poloha:
hotel je situovaný 50 m od vyhľadávanej pláže Kleopatra v Alanyi, od ktorej ho oddeľuje iba miestna komunikácia a malebný parčík. Centrum strediska s množstvom reštaurácií, kaviarní a s bohatými nákupnými možnosťami sa nachádza v pešej dostupnosti. Novovybudovaná lanovka vedúca na Alanyijskú pevnosť je od ubytovania vzdialená len 300 m. Letisko v Antalyi je vzdialené približne 125 km.
Hotel:
hotel pozostáva z troch blokov. Hosťom je k dispozícii lobby s recepciou, TV kútik, hlavná reštaurácia, a la carte reštaurácia (za poplatok), terasa, bar v lobby a pri bazéne, dva vonkajšie bazény s oddelenou časťou pre deti so slnečníkmi a ležadlami zdarma, jeden vnútorný bazén. Hotel prevádzkuje turecký kúpeľ a saunu bez poplatku. Masáže, kaderníctvo, izbová služba a čistiareň za poplatok. Raz týždenne sa usporadúva večer so živou hudbou. Zo športových aktivít je hosťom k dispozícii stolný tenis, fitnescentrum a v blízkosti pláže majú možnosť využiť za poplatok tenisové kurty a plážový volejbal. Wi-Fi na izbách a v priestoroch lobby zdarma.
Izby:
moderne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky. Izby sú vybavené klimatizáciou, vlastným sociálnym zariadením (sprcha, WC, sušič na vlasy), balkónom, SAT TV, telefónom, minibarom (denne dopĺňaný vodou). Trezor je za poplatok.
Stravovanie:
formou all inclusive – raňajky, obed a večere formou bufetových stolov, neskoré raňajky, popoludňajšie koláče a zmrzlina. Miestne alkoholické (gin, raki, vodka, pivo, víno) a nealkoholické nápoje v cene (v čase 10:00 - 23:00). Importované alkoholické nápoje a čerstvé ovocné šťavy za poplatok.
Pláž:
známa mestská pláž Kleopatra so zlatistým hrubozrnným pieskom a jedinečnou scenériou na dominantu strediska – Alanyijskú pevnosť, kam sa môžu turisti dopraviť novovybudovanou lanovkou. Ležadlá a slnečníky za poplatok. Bohatá ponuka vodných športov, tenisové kurty a volejbalové ihrisko za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:

Alanya - prehliadka historických pamätihodností mesta.

Side - nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.

Lodný výlet - plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje. 

Side, Aspendos - návšteva antického mesta Side s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver Vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.

Pamukkale - dvojdňový výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.

Aquapark - úžasná spleť šmykľaviek, vodných atrakcií a bazénov.

Delfinárium - obľúbené predstavenie s delfínmi.

Ďalšie možnosti výletov: shopping tour, jeep safari alebo nočné safari, výlet pirátskou loďou, Green Canyon - plavba na katamarane, plavba loďou po rieke Manavgat, Istanbul letecky, Kappadokia letecky.

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 66,5 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký  

TURECKO
Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 11 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Sliaču a Popradu na letisko v Antalyi (let trvá približne 2 hod. 40 min.), alebo z Bratislavy do Izmiru (let trvá približne 2 hod. 30 min.) pri zájazdoch na Egejskú riviéru.

ALANYA
Známe stredisko sa nachádza približne 120 km od Antalye, na východe Tureckej riviéry. Krásnu panorámu letoviska neodmysliteľne dotvára pohorie Taurus. Alanya je rušné mesto i turistické stredisko s bohatým nočným životom zároveň, nájdete tu piesočnaté i kamienkové pláže, známu Červenú vežu, jaskyňu Damlatas s liečivými účinkami a množstvo hotelov, reštaurácií, barov, kaviarní a diskoték. Alanyi dominuje starobylá pevnosť, ktorá sa týči nad morom a návštevníkom poskytne fantastický pohľad na známu Kleopatra Beach či malebný prístav. Neopakovateľnú atmosféru si vychutnáte pri prechádzke starým mestom i pri nakupovaní v orientálnom bazáre. Na svoje si príde každý – rodiny s deťmi, milovníci histórie aj návštevníci, ktorí vyhľadávajú rušnú zábavu alebo športové možnosti. Strediská patriace do oblasti Alanya: Okurcalar, Avsallar, Turkler, Payallar, Konakli. Transfer z letiska v Antalyi do Alanye trvá približne 2 hod. 30 min.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (36.5463080000, 31.9852570000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento