Hodnotenie klientov:  8.5
* * * * *
Letecky

Hotel Amelia Beach Resort & Spa

Turecko - Side - KIZILOT/CENGER

Vyhľadávaný hotelový komplex situovaný v stredisku Kizilot v rozľahlej záhrade je svojou širokou ponukou kvalitných služieb vhodný pre náročných klientov všetkých vekových kategórií, predovšetkým pre rodiny s deťmi, pre ktoré je tu bohatý animačný program a množstvo rôznych aktivít. Hotelový rezort prešiel v zime 2021/2022 rekonštrukciou.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha:
od pláže hotel delí iba cestná komunikácia, popod ktorú vedie upravený podchod. Centrum strediska Kizilot je vzdialené asi 3 km, Manavgat asi 15 km a letisko v Antalyi 85 km.
Hotel:
vstupná hala s recepciou, hlavná reštaurácia s terasou, lobby bar, bar pri bazéne (otvorený 10.00-24.00), bar na pláži, 4 à la carte reštaurácie (turecká, čínska, talianska - 1x za pobyt zdarma, rybia - za poplatok). Hlavný vonkajší bazén, relaxačný bazén, detský bazén, bazén so šmykľavkami a vnútorný bazén. Bohaté animačné programy pre deti aj dospelých, miniklub a maxiklub, fitnescentrum, 2 tenisové kurty a basketbalové ihrisko (požičanie príslušenstva a osvetlenie kurtov za poplatok), aerobik, šípky, stolný tenis, boccia, plážový volejbal zdarma, lunapark za poplatok. Wellness centrum - turecké kúpele a sauna zdarma, masáže a iné procedúry za poplatok. Ďalšie služby za poplatok – bowling, biliard, požičovňa áut, kaderníctvo, čistiareň, fotograf, obchodná pasáž, 24 H izbová služba, stráženie detí. Wi-Fi pripojenie v priestoroch lobby zdarma (do 50 MB).
Izby:
priestranné izby s možnosťou jednej prístelky až dvoch prísteliek (poschodová posteľ). Rodinné izby s 2 oddelenými miestnosťami (pre max. 4 dospelé osoby) na vyžiadanie. Všetky izby disponujú vlastným sociálnym zariadením (sprchový kút, WC, sušič na vlasy), centrálnou klimatizáciou, SAT TV, telefónom, minibarom (denne dopĺňaný vodou a nealkoholickými nápojmi), trezorom (za poplatok) a balkónom. Wi-Fi pripojenie na izbe za poplatok. 
Stravovanie:
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, neskoré raňajky, obed a večera. Popoludňajšie občerstvenie – snacky, koláčiky, káva, čaj, zmrzlina, turecké placky, polnočná polievka. Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje v rámci all inclusive zdarma. Nápoje v disko bare, čerstvé ovocné šťavy a importované alkoholické nápoje sú za poplatok.
Pláž:
široká piesočnatá pláž, ocenená Modrou vlajkou za čistotu mora, je pri vstupe do mora premiešaná drobnými okruhliakmi. Slnečníky, ležadlá a osušky zdarma. K dispozícii široký výber vodných športov za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, výlet lanovkou, možnosť nákupov. 
Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.
Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje.
Perge - Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mestečka Perge s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.
Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov. 
Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.
Ďalšie možnosti výletov: Demre a Myra, soľné jazero a Sagalassos, jeep safari, rafting, výlet pirátskou loďou, Green Canyon, plavba loďou po rieke Manavgat, Antalya a akvárium.

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 66,5 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min.

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO
Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 11 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Sliaču a Popradu na letisko v Antalyi (let trvá približne 2 hod. 40 min.), alebo z Bratislavy do Izmiru (let trvá približne 2 hod. 30 min.) pri zájazdoch na Egejskú riviéru.

SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kvalitnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z letiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Zobraziť na mape (36.6877850000, 31.6075080000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento