Hodnotenie klientov:  10
* * * * *
Letecky

Side Alegria Hotel & Spa

Turecko - Side

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Hotelový rezort ponúka príjemnú a pokojnú dovolenku prežitú v komforte s kvalitnými službami a príjemným personálom neďaleko od šírej piesočnatej pláže s možnosťou večerných nákupov v blízkosti rezortu. Hotel je vhodný najmä pre páry, ktoré hľadajú nerušený oddych a pohodu. V rezorte je možné ubytovať len osoby nad 18 rokov.
Poloha:
200 m od piesočnatej pláže, 5 min od nákupných možností, asi 4 km do mestečka Side, 8 km od mesta Manavgat a 55 km od letiska v Antalyi.
Hotel:
vstupná hala s recepciou, lobby bar, hlavná reštaurácia, TV miestnosť, diskotéka, vnútorný bazén, 2 vonkajšie bazény, reštaurácia a bar na pláži. Hotel ponúka turecké kúpele, saunu, masáže, vírivku a skrášľujúce procedúry za poplatok. Počas dňa a večera hotel organizuje ľahké animácie. Fitnescentrum zdarma, biliard a tenisové kurty za poplatok. Služby lekára, kaderníctvo, 24-hodinová izbová služba a čistiareň za poplatok. Wi-Fi pripojenie zdarma.
Izby:
Moderné klimatizované dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky situované v hlavnej budove sú vybavené vlastným sociálnym zariadením (sprcha alebo vaňa, WC, sušič na vlasy), minibarom (naplnený pri príchode vodou, doplnenie za poplatok), telefónom, SAT TV, balkónom a Wi-Fi pripojením. Trezor za poplatok. Izby s bočným výhľadom na more a priestranné veľké izby sú za príplatok. 
Stravovanie:
all inclusive formou bufetových stolov - raňajky, neskoré raňajky, obed, večera a polnočná polievka. Počas dňa ľahké občerstvenie - snacky, koláčiky, káva a čaj. Možnosť využiť pri skorých ranných odchodoch skoré raňajky podávané od 24.00-7.00. Lokálne alkoholické a nealkoholické nápoje v rámci all inclusive podávané od 10.00 do 23.00. Importované alkoholické nápoje, čerstvé džúsy a fľaškové nápoje sú za poplatok.
Pláž:
šíra piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Slnečníky, ležadlá a matrace zdarma. Plážové osušky sú k dispozícii za poplatok. Plážová reštaurácia a bar v rámci all inclusive zdarma. Ponuka vodných športov za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:
Alanya - prehliadka historických pamätihodností mesta, výlet lanovkou, možnosť nákupov.  
Side - nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.  
Lodný výlet - plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje. 
Side, Aspendos - návšteva antického mesta Side s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver Vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.
Pamukkale - dvojdňový výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov.
Delfinárium - obľúbené predstavenie s delfínmi.
Ďalšie možnosti výletov: shopping tour, jeep safari alebo nočné safari, výlet pirátskou loďou, Green Canyon - plavba na katamarane, plavba loďou po rieke Manavgat, Istanbul letecky, Kappadokia letecky.
Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 79,8 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO
Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Sliaču, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi (let trvá približne 2 hod. 40 min.), alebo z Bratislavy do Izmiru (let trvá približne 2 hod. 30 min.) pri zájazdoch na Egejskú riviéru.

SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kvalitnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z letiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Podobná ponuka TU
Zobraziť na mape (36.7976900000, 31.3689800000)
Zdieľať
Zoznámte sa
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento