Hodnotenie klientov:  8.5
* * * * *
Letecky

Hotel Seamelia Beach Resort & Spa

Turecko - Side - Evrenseki

Obľúbený rezort s výbornými službami, neďaleko historického mestečka Side a len pár krokov od centra strediska Evrenseki, ponúka klientom možnosť prežiť nezabudnuteľnú dovolenku na brehoch Tureckej riviéry pri jednej z najkrajších piesočnatých pláží v oblasti Side. Hotel je vhodný pre všetky vekové kategórie.

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Poloha:
priamo na pláži v stredisku Evrenseki, cca 6 km od historického mesta Side a asi 60 km od letiska.
Hotel:
recepcia, vstupná hala s Wi-Fi pripojením zdarma (do limitu 50 MB za pobyt, ďalšie dáta za poplatok). Reštaurácia s vnútorným aj vonkajším sedením, 4 à la carte reštaurácie (niektoré za poplatok), lobby bar, bar pri bazéne (otvorený do 24.00). Wellness centrum – turecké kúpele a sauny zdarma, masáže, píling a iné procedúry za poplatok. Denné a večerné animácie, miniklub, maxiklub, amfiteáter, diskotéka (bar za poplatok). Športové aktivity – fitnescentrum, aerobik, šípky, stolný tenis, step-aerobik, boccia, plážový volejbal. K dispozícii služby doktora, požičovňa áut, fotograf, čistiareň, kaderníctvo, obchody za poplatok.
Izby:
príjemne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek (poschodová posteľ). Všetky izby majú vlastné sociálne zariadenie (kúpeľňa s WC, sušič na vlasy), centrálnu klimatizáciu, SAT TV, minibar (denne dopĺňaná voda a nealkoholické nápoje), telefón, trezor (1,50 EUR/deň), balkón. 
Stravovanie:
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, neskoré raňajky, obed, večera, polnočný bufet. Popoludňajšie občerstvenie – koláčiky, káva, čaj, rôzne snacky, zmrzlina a turecké placky. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje v rámci all inclusive podávané od 10.00 do 24.00 hod. Importované alkoholické nápoje a čerstvé ovocné šťavy za poplatok.
Pláž:
široká piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora. Slnečníky, ležadlá a plážové osušky zdarma. Na pláži sú široké možnosti vodných športov za poplatok.
Doprava:
letecká
Typ stravy:
all inclusive
Fakultatívne výlety:

Alanya – prehliadka historických pamätihodností mesta, výlet lanovkou, možnosť nákupov. 
Side – nezabudnuteľná prechádzka uličkami starého mesta s ruinami byzantských kostolov, rímskych kúpeľov a Apollónovho chrámu. Úchvatný pohľad na mesto z amfiteátra z 2. st.
Lodný výlet – plavba pozdĺž pobrežia, kúpanie v krištáľovo čistom mori i návšteva jaskyne. Počas plavby obed a nápoje.
Perge - Aspendos - Kursunlu – návšteva starobylého mestečka Perge s krásnymi pamiatkami. V Aspendose navštívite jedno z najzachovalejších antických divadiel. Na záver vás čaká oddych v národnom parku pri vodopáde Kursunlu.
Pamukkale – výlet za jedným z prírodných divov sveta. Pamukkale sú biele travertínové jazierka s termálnou vodou s liečivými účinkami. Navštívite tiež ruiny antického Hierapolisu, amfiteáter, mešitu a továreň na výrobu kobercov – uvidíte výrobu hodvábu a ručné tkanie kobercov. 
Delfinárium – obľúbené predstavenie s delfínmi.
Ďalšie možnosti výletov: Demre a Myra, soľné jazero a Sagalassos, jeep safari, rafting, výlet pirátskou loďou, Green Canyon, plavba loďou po rieke Manavgat, Antalya a akvárium.

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Ankara

počet obyvateľov: 79,8 mil.

rozloha: 814.500 km2

časový posun: + 1 hod.

doba letu: cca 2 hod. 40 min. do Antalye

mena: turecká líra

úradný jazyk: turecký

TURECKO
Turecko sa rozprestiera na dvoch kontinentoch – Európe (3% rozlohy) a Ázii (97% rozlohy), ktoré sú od seba oddelené Bosporskou a Dardanelskou úžinou. Je to rozľahlá krajina, ktorú obmýva Stredozemné, Egejské, Čierne a Marmarské more. Turci sú veľmi priateľskí, milí, spontánni ľudia a samozrejme výborní obchodníci. Najväčším mestom je Istanbul (cca 15 mil. obyvateľov) – rušné pulzujúce veľkomesto s krásnymi pamätihodnosťami, nezabudnuteľným bazárom i modernou architektúrou a infraštruktúrou. Turecko je nádherná krajina s bohatou históriou a kultúrou. Kuchyňa je mimoriadne rozmanitá a chutná, Turci sú v príprave jedla skutoční špecialisti. Známy je tiež lahodný čaj, silná káva i anízová pálenka raki. Ak navštívite Turecko, objavíte prekrásnu krajinu, do ktorej sa vždy radi vrátite. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy, Košíc, Sliaču, Piešťan a Popradu na letisko v Antalyi (let trvá približne 2 hod. 40 min.), alebo z Bratislavy do Izmiru (let trvá približne 2 hod. 30 min.) pri zájazdoch na Egejskú riviéru.

SIDE
Side patrí medzi najvyhľadávanejšie turecké letoviská. Leží na brehoch Stredozemného mora cca 65 km východne od Antalye. Milovníci histórie tu môžu obdivovať Apollónov chrám, amfiteáter z 2. storočia, bývalé rímske kúpele a ďalšie pamiatky. Stredisko je známe upravenými piesočnatými plážami s pozvoľným vstupom do mora a modernými hotelmi s kvalitnými službami. Strediská patriace do oblasti Side: Gündogdu, Evrenseki, Kumköy, Titreyengöl, Kizilagac, Kizilot. Transfer z letiska v Antalyi do Side trvá približne 1 hod. 15 minút.

Zobraziť na mape (36.8062437147, 31.3434795152)
Zdieľať
Zoznámte sa
Video
Video
Klimatický diagram
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento