Vyhľadávanie Menu
Vyhľadávanie
Menu
+421 914 111 777
Last Minute

Belgické klenoty

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII

V prípade záujmu nás kontaktujte na turancar@turancar.sk
Podobná ponuka TU
Popis
Rýchly popis
-

Zájazd návštevníkom umožní zažiť a spoznať atmosféru Belgicka. Brusel, Bruggy a Antverpy sú tri významné belgické mestá, ktoré majú hlboké korene v belgickej histórii a kultúre.  


Ubytovanie: 4x v hoteli 

Stravovanie: 4x raňajky 


Brusel- Antverpy - Bruggy


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY    

Doprava
-
letecká
Program zájazdu
-
1. deň - prílet do Bruselu, sídla dôležitých európskych inštitúcií. Prehliadka Bruselu začína historickou časťou mesta na námestí Grand Place, ktoré je obklopené krásnymi historickými budovami, gotickou radnicou a cechovými domami. Kráľovský palác slúžil ako rezidencia belgických panovníkov a dnes je v ňom umiestnené mestské múzeum. Katedrála Svätého Michala a Svätej Goedele je jedným z hlavných náboženských miest v Bruseli. Návrat do hotela, ubytovanie.   
2. deň - raňajky a presun vlakom do mesta Antverpy, ktoré je jedno z najväčších v Belgicku. Prehliadka začína  pri Katedrále Nanebovzatia Panny Márie. Pokračovanie k Rubensovmu domu, kde žil flámsky maliar Rubens - najvýznamnejšie meno barokovej maľby. Antverpy sú z najdôležitejších svetových centier obchodu s diamantmi a preto nemôže chýbať prechádzka diamantovou štvrťou. Fort van Merksem je historické opevnenie z 19. storočia. Het Steen, stredoveký hrad, slúžil ako opevnenie a sklad a dnes je v ňom umiestnené námornícke múzeum. Havenhuis je jedno z miest, kde sa moderná architektúra snúbi s tradičným prístavným prostredím.  Návrat do Bruselu. Nocľah.
3. deň – raňajky a presun vlakom do mesta Bruggy známeho svojou krásnou historickou architektúrou, romantickou atmosférou a sieťou kanálov. Námestie De Markt - historické námestie, ktoré slúži ako centrum mesta a je dejiskom mnohých kultúrnych a spoločenských udalostí. Dominuje tu Veža Belfried, ktorá je súčasťou historického komplexu veží zapísaných na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Katedrála svätého Salvádora - gotický kostol, ktorý je považovaný za jednu z najvýznamnejších sakrálnych stavieb v Bruggách. Socha Madony s dieťaťom v interiéri kostola je jedno z najvýznamnejších diel talianskeho renesančného umelca Michelangela. Návrat do Bruselu. Nocľah.
4. deň – raňajky a pokračovanie prehliadky mesta Brusel. Začiatok pri ikonickom symbole Bruselu  "Manneken Pis". Presun k Atomiu, jednému z najznámejších symbolov mesta. Táto neobvyklá futuristická štruktúra bola postavená pre Expo 58, svetovú výstavu, ktorá sa konala v Bruseli v roku 1958. Má tvar veľkého železného kryštálu a reprezentuje atóm železa. Galérie Saint-Hubert je historická nákupná pasáž považovaná za jednu z najstarších obchodných pasáží na svete a je známa svojou eleganciou a architektonickým šarmom. Štvrť Marolles je miestom s bohatou atmosférou, spájajúce históriu s moderným umeleckým duchom. Je to skvelé miesto na strávenie času objavovaním umeleckých skvostov, starožitností a autentického belgického životného štýlu. Návrat do hotela a nocľah.  
5. deň – raňajky, individuálne voľno a podľa letového poriadku transfer na letisko, odlet.  

V cene je zahrnuté
-
4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Brusel - Viedeň, 1x príručná batožina 10 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov, preprava vlakom v rámci Belgicka.
V cene nie je zahrnuté
-

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., doprava v meste Brusel, pobytová taxa (platba na mieste cca 3 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 70 EUR/os.(platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 240 EUR/4 nocí. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Podobná ponuka TU
Termíny a ceny
Zoznámte sa
Zdieľať

Podobné tipy pre Vás

Naši partneri