Hodnotenie klientov:  10
Autobusom

Česko a Rakúsko - Brehmi Dunaja a Vltavy

ČESKO, RAKÚSKO
Rýchly popis:

Trojdňový poznávací zájazd našich dvoch susedných krajín sa odvíja od tokov riek Dunaj a Vltava. Bohatý program nesklame malých, ani veľkých. Na začiatok urobí dojem impozantný kláštor Melk, slávny z románu Meno ruže, zážitok upevní mesto Linz, dobrá atmosféra pokračuje aj v mestečku Lipno nad Vltavou a korunu zájazdu nasadí Český Krumlov so zámkom a historickým centrom mesta, ktoré je na zozname UNESCO.


Ubytovanie: 2 x v hoteli


Stravovanie: 2 x raňajky


Krems an der Donau  - Melk - Linz - Lipno nad Vltavou - Rožmberk nad Vltavou - Český Krumlov - Holašovice - Třeboň

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách, presun do oblasti Wachau, ktorá je od roku 2000 zapísaná na zozname UNESCO a dnes patrí k najnavštevovanejším oblastiam Rakúska. Prvou zastávkou je starými múrmi obohnané pokojné mesto Krems an der Donau, hlavné mesto vinárstva Dolného Rakúska - prehliadka centra mesta. Pokračovanie do mestečka Melk s impozantným benediktínskym kláštorom, ktorý preslávil vo svojom románe Meno ruže Umberto Eco. Návšteva rozľahlého komplexu hrdo stojaceho na vysokom skalnom výbežku: nádvorie, barokový kostol, mramorová sála, knižnica považovaná za jednu z najkrajších v Rakúsku s rukopismi z 9. – 15. storočia, cisársky trakt, v ktorom je v múzeu vystavený Melkský kríž, považovaný za skvost stredovekého zlatníckeho umenia. Presun do hlavného mesta Horného Rakúska, Linzu. Staré mesto očarí významnými renesančnými stavebnými pamiatkami - rozsiahly Landhaus (krajinský parlament), Stará radnica, Mozartov dom, v ktorom skomponoval v roku 1783 „Linzer Symphonie“. Mesto je známe tiež vďaka najstrmšej železničnej trati v Európe, ktorá vedie na mestský kopec s panoramatickým výhľadom. Individuálne voľno, ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, presun do Lipna nad Vltavou, pôvodnej drevárskej obce, ktorú vybudovanie vodnej nádrže Lipno v polovici 20. storočia zmenilo na vyhľadávané rekreačné stredisko. Lanovkou alebo pešou chôdzou je možné presunúť sa k jedinečnej „Stezce v korunách stromů“, odkiaľ sa naskytá pohľad do širokého okolia, fakultatívne plavba loďou, presun do neďalekého Rožmberku nad Vltavou, k jednému z najkrajších českých hradov, prehliadka. Pokračovanie do jedného z najkrajších a najnavštevovanejších miest Českej republiky - Českého Krumlova (UNESCO) – prekrásne historické centrum na brehoch Vltavy, zámok a hrad s rozsiahlou záhradou s unikátnym otáčavým hľadiskom, individuálne voľno. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, krátka zastávka v malebnej dedinke Holašovice, preslávenej „vidieckym barokom“ s jedinečnou atmosférou. Ide o stredoveký systém obytných domov, sýpok a klenutých brán s dochovaným štukovým dekorom zapísaný na zozname UNESCO. Presun do mesta Třeboň, prehliadka zámku spojeného s Rožmberským a Schwarzenberským rodom, námestia s meštianskymi barokovými a renesančnými domami. Individuálne voľno. Návrat na Slovensko v podvečerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 5 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,70 EUR/os./deň, pripoistenie COVID 2,60 EUR/osoba do 70 rokov/deň,  5,20 EUR/osoba 70-85 rokov/deň (možné objednať, len ak má osoba zakúpené poistenie KOMFORT alebo PLUS), orientačná cena vstupov 25 EUR + 900 CZK/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 60 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 50 EUR. Nástupné miesta: BA bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento