
Dvojdňový výlet plný zážitkov pre malých aj veľkých kvetov zahŕňajúci návštevu známej výstavy kvetov Flora a zámok Kroměříž zapísaný do zoznamu svotového dedičstva
Ubytovanie: 1x v hoteli
Stravovanie: 1x raňajky
Olomouc - Kroměříž
PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY
1. deň – odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod do mesta Olomouc, návšteva najväčšieho sviatku kvetín – jarnej medzinárodnej kvetinovej a zahradníckej výstavy Flora Olomouc, počas ktorej ožije výstavný areál v Smetanových sadoch záhonmi rozkvitnutých tulipánov, kvalitných nových odrôd ako i hybridov. V starostlivosti výstaviska sú skleníky a botanická záhrada. Štyri skleníky (palmový, kaktusový, tropický/subtropický a citrusový) nájdu návštevníci priamo v Smetanových sadoch. Areál botanickej záhrady s rozáriom, či expozíciou aromatických a liečivých rastlín sa nachádza v Bezručových sadoch. Po návšteve výstavy prehliadka historického centra Olomouca, ktoré je po Prahe druhou najstaršou a najväčšou mestskou pamiatkovou rezerváciou v Česku. Mesto bolo v stredoveku 3. najväčším mestom Českej koruny, v 18. storočí prebudované na mocnú pevnosť, ktorá stala významným obranným centrom a sídlom vojenskej posádky. Horné námestie obkolesené palácovými domami, barokový 35 m vysoký stĺp Najsvätejšej trojice s viac ako 40 sochami a malou vnútornou kaplnkou,zapísaný zo zoznamu UNESCO goticko - renesančná radnica s orlojom, nádherné fontány a krivolaké uličky. námestie zapísané na zoznam UNESCO, ,kostol sv. Mórica, přemyslovský hrad, Katedrála sv. Václava, Arcibiskupský palác, Arcidiecézne námestie.Ubytovanie a nocľah.
2. deň - – raňajky, návšteva arcibiskupského zámku v meste Kroměříž - letné sídlo olomouckých arcibiskupov s obrazárňou a rozsiahlou knižniciou ,ktorá obsahuje 88 tisíc zväzkov a hudobný archív s viac ako 6 000 barokovými skladiebami. Reprezentačné i obytné priestory kroměřížského zámku patria k nejhodnotnejším zámockým interiérom strednej Európy. Snemovný sál označovaný za jeden z najkrajších rokokových interiérov v Českej republike (natáčal sa tu film Amadeus režiséra Miloša Formana). Pri obnove mesta zničeného tritsaťročnou vojnou bola na neplodnej a močaristej pôde vybudovaná pôvodná neskoro renesančná záhrada s cestami s vysokými špaliermi, s 244 m dlhou galériou sôch antických bohov a historických postáv, s centrálnou kopulovitou osemhranou budovou Rotundy, oslavujúcou svojou výzdobou vodný živel a umenie štukatérov, sochárov a freskárov. Pristavený nový vstup z prvej polovice 19. storočia tvorí Čestný dvor klasicistnického typu zo strán uzavretý velkými skleníkmi. Celý komplex bol v roku 1998 zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Po prehliadkach návrat na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.