Hodnotenie klientov:  8.6
Autobusom

České pamiatky UNESCO

ČESKO - Pardubický kraj
Rýchly popis:

Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky


Zelená Hora - Litomyšl - Nové Hrady - Kladruby nad Labem - Pardubice - Žleby - Sedlec - Kutná Hora - Třebíč

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách. Návšteva pútnického kostola sv. Jána Nepomuckého na Zelenej Hore pri Žďáre nad Sázavou (UNESCO), ktorý je jednou z najvýznamnejších barokových stavieb v Českej republike. Samotný kostol je pretkaný symbolikou číslovky päť – pôdorys je v tvare päťcípej hviezdy, kostol má päť východov, päť oltárnych výklenkov, na hlavnom oltári je päť hviezd a päť anjelov. Presun do mesta Litomyšl, rodiska hudobného skladateľa Bedřicha Smetanu. Prehliadka historického centra mesta so Smetanovým námestím a domom U Rytířů, návšteva renesančného zámku (UNESCO) a priľahlých záhrad. Zámok je unikátny predovšetkým fasádou zdobenou sgrafitovou technikou. Ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, presun k romantickému zámku Nové Hrady. Rokoková stavba postavená v štýle francúzskych letných sídel je nazývaná „malý Schönbrunn“ alebo „české Versailles“. Zámok je obklopený jednou z najkrajších zámockých záhrad v Čechách. Prehliadka národného žrebčína Kladruby nad Labem, nominovaného na zápis do zoznamu UNESCO, najstaršieho veľkého žrebčína na svete a zároveň domova ušľachtilých starokladrubských koní. Po prehliadke presun do Pardubíc, mesta presláveného perníkom a dostihmi Veľká Pardubická. Návšteva pernikárne s ochutnávkou a ukážkou zdobenia tejto sladkej pochúťky. Návšteva Pardubického pivovaru s ochutnávkou piva Pernštejn. Ubytovanie a nocľah.

3. deň – po raňajkách presun do obce Žleby s rovnomenným zámkom. Prehliadka romantického zámku s veľkolepou zbierkou umeleckých predmetov, zbraní, starožitností a barokovým zámockým divadlom. V Sedlci na okraji Kutnej Hory návšteva Kostnice, ktorej výzdobu tvoria takmer výlučne ľudské pozostatky 40 000 zomrelých počas husitských vojen a v dôsledku morovej epidémie. Presun do Kutnej Hory (UNESCO), mesta, ktoré bolo v stredoveku označované ako strieborná pokladnica českého kráľovstva. Prehliadka najvýznamnejších pamiatok – Dačický dom, Kamenný dom, Chrám sv. Barbory, kamenná „kašna“ a iné. Ubytovanie a nocľah.

4. deň – raňajky, presun do mesta Třebíč. Prehliadka Židovskej štvrti – unikátneho súboru 123 domov, medzi ktoré patrí synagóga, radnica, dom rabína, nemocnica a dve školy. Židovský cintorín je druhý najväčší v Česku, nachádza sa tu približne 11 000 hrobov. Návšteva Baziliky sv. Prokopa, ktorá je spolu so Židovskou štvrťou a cintorínom zaradená na zoznam UNESCO. Popoludní transfer na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 3x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 85 EUR/3 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 65 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 10 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 13 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 15 EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri