Last Minute

Amsterdam letecky

Navštívte mesto, ktorého kultúru tvorili významné osobnosti ako Van Gogh, či Rembrandt. Súčasťou je aj návšteva dedinky Zaanse Schans, ktorej dominantou sú veterné mlyny obklopené množstvom flóry typickej pre Holandsko. Program
od 905 € 837 €
Kalkulovať

Termíny a ceny

Kalkulácia

Filtrovať

  • 25.08. - 28.08.

    Ne - St 3 noci
    • VIE
    • raňajky
    cena s poplatkami za os. 905,00 € 836,50 €

V cene sú zahrnuté

3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň – Amsterdam – Viedeň, 1x príručná batožina 8 kg/os., 1x podpalubná batožina 23 kg/os.,transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie sú zahrnuté

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., doprava v meste (napr. metro, vlak a pod.) počas zájazdu po pamiatkách a atrakciách, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, orientačná cena vstupov 110 EUR/os. (platba na mieste ). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 160 EUR/3 noci. Prípadné vstupy na atrakcie, do múzeí atď. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Program zájazdu

4. deň 3. deň 1. deň 2. deň
Prílet do Amsterdamu, hlavného mesta Holandska, mesta tulipánov a bicyklov. Prehliadka historického centra mesta s hlavným námestím Dam a kostolom sv. Mikuláša, mestskou radnicou. Nový kostol, ktorý dnes slúži ako miesto umeleckých výstav a organových recitálov. Kráľovský palác, považovaný za najvýznamnejšiupamiatku zlatého veku Holandska. Napriek svojmu názvu nie je sídlom kráľovskej rodiny a celý je postavený na vode,podopieraný takmer 14 tisíckami drevených pilónov. V prípade záujmu návšteva múzea voskových figurín Madame Tussaud´s. Večer ubytovanie v hoteli.
Raňajky, pokračovanie v prehliadke mesta, prípadne návštevou vybraného múzea. Rijksmuseum – najväčši múzeum Holandska založené v roku 1800 s rozsiahlymi umeleckými zbierkami zo zlatej éry holandského maliarstva – medzi najväčšie klenoty patrí Nočná hliadka od Rembrandta. Múzeum Vincenta Van Gogha,v ktorom sa nachádza niekoľko stoviek obrazov, skíc a náčrtov tohto svetoznámeho autora. Medzi pozoruhodné patrí aj Múzeum Anny Frankovej, ktoré sa nachádza v dome, kde sa počas druhej svetovej vojny ukrývala a napísala tu väčšiu časť svojich denníkových zápiskov. Pokračovanie prehliadkou Rembrandtovho námestia, kde sa nachádza Rembrandtov dom, námestie Nieuwmarkt so starožitným trhom a budovou Waag, ktorá je najstarším zachovaným hradným objektom mesta. Postavená bola v 15. storočí a slúžil ako mestská brána, neskôr ako cechová hala, múzeum, ale aj ako požiarna zbrojnica a divadlo. Návrat do hotela.
Raňajky, návšteva dedinky Zaanse Schans – prehliadka jedinečného skanzenu s veternými mlynmi a typickými zelenobielymi rybárskymi domčekmi, ukážka výroby syrov a typických holandských drevákov. Popoludní návrat do Amsterdamu a plavba po grachtoch, ktorými je pretkané celé mesto. Je ich viac ako 160 a križuje ich cez 1250 mostov. Individuálne voľno. Vo večerných hodinách návrat do hotela.
Raňajky, návšteva oázy pokoja a kľudu v rušno meste, pôvabného dvora Begijnhof, ktorý v minulosti slúžil ako útočisko pre ženy, žijúce zbožným životom. Založili ho v 14. storočí a aj keď bola katolícka cirkev v 16. storočí zakázaná, mníšky tu naďalej pôsobili, pretože dvor bol v ich súkromnom vlastníctve. Navonok sa vzdali kaplnky, no v útrobách niekoľkých domov postavili tzv. skrytý kostol.
Návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny, transfer na letisko, odlet.

UPOZORNENIE: v prípade záujmu o vstupenky v rámci individuálneho veľna je odporúčané informovať sa v CK.

Zmena programu vyhradená.

Informácie o krajine a stredisku

Amsterdam

Informácie o krajine a stredisku

Holandsko

Kto by nepoznal obrazy s nekonečnými pásmi farebných kvetov a nerozoznal v nich okamžite Holandsko? Krajina syrov, veterných mlynov, tulipánov a klopkajúcich drevákov popretkávaná množstvom kanálov láka návštevníkov na plavbu loďou či jazdou na bicykli. Objavte čaro umenia šľachtenia tulipánov v kvetinovej záhrade Keukenhof, ukážku tradičného života na holandskom vidieku zažijete v skanzene Zaanse Schans, plavbu po kanáloch si vychutnáte v Amsterdame či čarovnom mestečku Giethoorn. Na milovníkov modernej architektúry čaká Rotterdam s najväčším prístavom v Európe. Krásne pieskové pláže objavíte na pobreží Severného mora v známom stredisku Scheveningen.   

Naši partneri