Hodnotenie klientov:  8.6
Autobusom

Mníchov a Salzburg

NEMECKO, RAKÚSKO
Rýchly popis:

Na čo všetko sa môžu tešiť účastníci zájazdu do Salzburgu a Mníchova? Na kráľovský palác Nymphenburg, olympijský areál s vyhliadkovou vežou, automobilovú továreň BMW, palác Mirabell, rodný dom W. A. Mozarta, arcibiskupskú rezidenciu, či výlet pozemnou lanovkou k pevnosti Hohensalzburg.

Ubytovanie: 2 x v hoteli
Stravovanie: 2 x raňajky

Mníchov - Burghausen - Salzburgere Seenland - Salzburg


 

Nemecko: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Rakúsko: PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

1. deň - odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách do Mníchova, najľudnatejšieho a hlavného mesta Bavorska, mesta tradičných Biergartens s najväčším pivným festivalom na svete. Prehliadka so sprievodcom: centrum mesta s historickými kostolíkmi, námestie Marienplatz so zvonkohrou, kde 32 postáv priblíži celú bavorskú históriu. Stará radnica, nádherná ukážka gotickej architektúry s veľkou gotickou sálou, kde sa konajú najväčšie a najreprezentatívnejšie akcie celého Bavorska, Nová radnica. Frauenkirche - významná gotická stavba z 15. storočia, najznámejšia stavba Mníchova s najvyšším kostolom siahajúcim do výšky 99 metrov. Nádherná gotická stavba v sebe ukrýva aj hrobky významných panovníkov, rímskych kráľov, členov panovnických rodín a arcibiskupov. Historický trh Viktualienmarkt - najobľúbenejšie nekryté trhovisko z roku 1807, obchodná štvrť Kaufingerstrase. Socha Bavarie -18 m vysoká socha Amazonky v štýle sochy Slobody s vyhliadkou na mesto v jej hlave. Podľa časových možností návšteva zámku Residenz, bývalého sídla bavorských kráľov. Ubytovanie v hoteli a nocľah.  

2. deň - raňajky, návšteva  nemeckého barokového zámku, perly západnej Európy - Nymphenburg, ktorý patrí k najväčším bývalým kráľovským palácom, letné sídlo rodu Wittelsbachov, s rozsiahlym parkom, patriacim k najväčším záhradným dielam Nemecka. Autokarová prehliadka: Allianz Aréna - druhý najväčší futbalový štadión v Nemecku, BMW továreň... Pokračovanie do mestečka Burghausen, kde sa nachádza najdlhší hrad (1043 m) so stredovekou atmosférou a krásnou vyhliadkou na okolie. Prechádzka po moste, pod ktorým preteká rieka Salzach a oddeľuje tak Nemecko od Rakúska. Ubytovanie po ceste a nocľah.   

3. deň - raňajky, presun do Salzburgu, rodiska W. A. Mozarta. Nádherný palác Mirabell so záhradami, schodiskom z 18. storočia a mramorovou sieňou, ktorá patrí medzi najkrajšie svadobné sály sveta, zároveň sídlo starostu mesta Salzburg. Prehliadka mesta - pamiatky starého (UNESCO) a nového mesta: Arcibiskupská rezidencia, Salzburský dóm- katedrála sv. Rupperta a Virgilia, Mozartov rodný žltý dom a iné. Nákupy na Getreidegasse, hlavnej turistickej ulici, ktorá je posiata obchodíkmi a kaviarňami, vhodné miesto na nákupy tradičného salzburgského piva, či sladkých mozartových praliniek. Pevnosť Hohensalzburg, ktorá sa nachádza na hore Mönchsberg a bola postavená v r.1077 - dostupná pozemnou lanovou dráhou tzv. zubačkou za pár minút, s nezabudnuteľným výhľadom na mesto, patrí k najrozľahlejším stredovekým hradom v Európe. Návrat na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: palivový príplatok 5 EUR, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/ os./noc.  Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie  (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 70 EUR/os. (platba na mieste).Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 80 EUR/2 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 110 EUR. Naátupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.

Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri
Mercedes 1 percento