Hodnotenie klientov:  7.5
Autobusom

Salzburg a Mníchov

NEMECKO - Bavorsko
VYPREDANÉ

TÁTO KAPACITA NIE JE ZATIAĽ K DISPOZÍCII
Rýchly popis:

Ubytovanie: 2 x v hoteli

Stravovanie: 2 x kontinentálne raňajky


Salzburg - Salzburgere Seenland - Burghausen - Mníchov

Doprava:
autobusová
Program zájazdu:

  1. deň – odchod zo Slovenska v doobedňajších hodinách do Salzburgu (Soľnohrad). Prvou zastávkou bude pevnosť Hohensalzburg, ktorá sa nachádza na hore Mönchsberg a bola postavená v r.1077. Na pevnosť sa vyveziete pozemnou lanovou dráhou tzv. zubačkou za pár minút, odkiaľ sa vám naskytne nezabudnuteľný výhľad na mesto ležiace na rieke Salzach na úpätí Salzburgských Álp. Nasleduje prehliadka mesta Salzburg – Rím severu – rodisko W. A. Mozarta. Pozriete si pamiatky starého (UNESCO) a nového mesta: Arcibiskupskú rezidenciu, salzburgský Dóm, Mózartov žltý dom a mnohé ďalšie pamiatky. Zastavíte sa na Getreidegasse, hlavnej turistickej ulici, ktorá je posiata obchodíkmi a kaviarňami, a ak túžite po tradičnom salzburgskom pive, či sladkých mozartových guliach, ste na správnom mieste. Pri starom meste môžete vidieť aj zaujímavé domy vsadené do skaly, či krásny výhľad z mostov, ktoré zdobia zámky lásky. Uvidíte nádherný palác Mirabell so záhradami, schodiskom z 18. storočia, či mramorovú sieň. Vo večerných hodinách ubytovanie v hotely.

2. deň – raňajky, prechádzka po Salzburger Seenland, čiže Salzburskej jazernej oblasti. Meno dostala podľa štvorice jazier – Wallersee, Mattsee, Grabensee a Obertrumersee. V tejto krajine leží trinástka malebných mestečiek a dediniek, ale tiež rad prírodných zaujímavostí, napríklad rašeliniská Wenger Moor či takzvaná Diablova tiesňava čiže Teufelsgraben. Po ceste sa zastavíte v mestečku Burghausen, kde sa nachádza najdlhší hrad (1043m) so stredovekou atmosférou a krásnou vyhliadkou na okolie a panorámu celej krajiny. Prejdete sa po moste, pod ktorým priamo preteká rieka Salzach a oddeľuje tak Nemecko od Rakúska. Pokračovanie v ceste do Mníchova. Večerná prehliadka Mníchova, ubytovanie a nocľah.

3. deň – raňajky, pokračovanie v prehliadke Mníchova so sprievodcom: centrum mesta s historickými kostolíkmi, stredovekým opevnením a kráľovským palácom, perlou západnej Európy – Nymphenburg, ďalej námestie Marienplatz so zvonkohrou. Podľa záujmu budete mať možnosť navštíviť niektoré z umeleckých múzeí s bohatými zbierkami alebo vynikajúce Nemecké múzeum vedy a techniky, Múzeum BMW a futbalový štadión Alianz Arena, ktorý má podlahu zo vzduchových vankúšov a dokáže meniť farbu. Budete mať možnosť ochutnať gastronomické špeciality na historickom trhu Viktualienmarkt, prípadne si nakúpiť na Kaufingerstrase. Príchod domov vo večerných hodinách.

V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2 x ubytovanie v hoteli s kontinentálnymi raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), palivový príplatok 5 EUR. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 60 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 50 EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 11 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 13 EUR.
Zdieľať
Zoznámte sa
Podobné tipy pre Vás
Naši partneri